Skocz do zawartości
Nerwica.com

i trzeba było spróbować - :(


michał88

Rekomendowane odpowiedzi

Hey

Piszę na forum bo ...zamiast leżeć na dnie każdego dnia spadam w dół, czegoś takiego jak dno dawno nie czułem.

Od kiedy napisałem Licencjat (moja historia we wcześniejszych postach), posmakowałem Polskiego Rynku pracy tzn. wpadłem w Paragraf 22 !! Składam podanie do każdej pracy a gdy jestem na rozmowie to mam za duże kwalifikacje !! na Rozmowie jasno powiedzieli mi że z wyższym nie mogę być telemarketerem (innych ofert nie ma).Jak do tej pory trafiła się jedna inwentaryzacja na 1 dzień .\Jak zawsze marzyłem o wyjeździe za granice tak teraz pracy nie ma.

To wszystko mnie tak dołuje a jeszcze fakt że nie chciałem iść na studia .

Wtedy kiedy wychodziłem z LO 3 lata temu była koniu która, były kontakty by jechać do Anglia lub Islandię.

Czemu nie pojechałem ?? No coż Rodzice mnie zastraszyli i zaszczuli że jak to będzie wyglądać ,jaki ze mnie niewdzięcznik. Całe życie pokazywali mi kolegów ten ma lepsze stopnie, ten jest chudy.... I chciałem choć raz by mi podziękowali by choć raz mnie docenili. ale oni nadal ROSZCZENIA .

Ja sam mówiłem im 3 lata temu że to nie ma sensu bo w żadnym kraju Socjalistycznym nie jest dobrze i z tąd trzeba uciekać.

Całe studia były porażką i marzyłem by uciec .

Teraz straciłem wiarę że będzie dobrze ....NIE Będzie ....Myślę coraz poważniej o Śmierci .

Takiej która pokaże im że byli w błędzie a nie nadal mówią że było warto !!

Ale to nie oni dzień w dzień płakali , nie moge sobie spojrzeć w oczy

CO JA TAK KOMU ZROBIŁEM ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, współczuję szczerze sytuacji. Tego co się stało już nie odkręcisz, ale jak dobrze poszukasz, możesz coś znaleźć w Polsce albo jednak wyjechać. Wiesz niedawno sama szukałam pracy, widziałam kilka niezłych ogłoszeń na kontrakty zagraniczne w gazecie. Telemarketer to chyba najbardziej chu* praca jaką mogę sobie wyobrazić, nie cierpię wciskać komuś czegoś na siłę, nawet przez telefon... Także tego chyba nie masz co żałować. Słuchaj, co Ty byś chciał właściwie robić? Jaki zwód by Ci pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to z innej strony. Zrobiłeś licencjata, masz już wyższe wykształcenie, więc jesteś kimś. Ja zawsze chciałem skończyć studia ale nie dałem rady. Za pierwszym razem z głupoty, za drugim, co dopiero widzę z perspektywy czasu, z powodu dystymii. Po weekendowych zajęciach byłem tak wykończony, odrealniony że czułem się jak zombi, jakbym nie miał mózgu tylko watę. Dodatkowe problemy ze skupieniem się nad nauką, nad zapamiętaniem czegokolwiek. Musiałem zrezygnować. Dla mojej matki było to z lenistwa, bo ucząc się miałem mniej czasu na komputer. Dla niej przykładem są moi koledzy, którzy porobili studia a ja jestem "niczym". No i ma rację bo znaleźć sensowną robotę bez wyższego wykształcenia jest coraz trudniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Dziękuje za odpowiedzi...

Odnosząc się do Pytań :

Moniko: Całe życie od klasy "0"słyszałem-Adam ma uzupełnione ćwiczenia (...),Jacek zrobił 2 zadania więcej(...),Łukasz rozwiązuje krzyżówki(...).-Odbiło się to mnie poważnie !! Jak napisałem Maturę czy teraz chciałem tylko głupiego słowa...DZIĘKUJE to wystarczy.Tak byłem głupi by im udowodnić, że nie jestem zerem.

 

soulfly89: Problem w tym, że u mnie (w moim rejonie)nie ma innej pracy !! albo nie spełniam kryteriów jako :

Technik, Telemarketer...

Bardzo chciałbym wyjechać za granice a tam przynajmniej mógłbym żyć a nie wegetować...

Co do mojej pracy chciałbym być dziennikarzem.(tak wiem śmiech)

 

zatracony: Szczerze mówiąc to moje studia skończyła osoba robiąca prace z Wikipedii robiąca błędy typu "rze" i ciągle jak jej nie szło i miała nie zdać to zostawała po zajęciach-ten sam scenariusz- Płacz i ...mój tata nie żyje nie będę miała zasiłkui stypendium, a matka nie pracuje(kłamstwo), co ja zrobię ??i tak dostawała-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się dzieje w Polsce to jest tragedia.Ludzie z licencjatami jeżdżą na truskawki do Niemiec bądź na inne zbiory bo w niektórych regionach kraju po prostu nie idzie znaleźć pracy i przyzwoicie zarobić.Ci bardziej zaradni bądź ze znajomościami sobie poradzą.Inni szukają pracy przez lata bądź pracują za śmieszne stawki.

Niedobrze mi się robi jak o tym myśle :x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy kiedy wychodziłem z LO 3 lata temu
Nie znam takiej szkoły wyzszej, którą kończy się w 3 lata. Jakis kondensat? Sprint studencki? Robiłeś awansem 3 lata na raz?
była koniu która,
Pisze się: "Były konie, które..." np. biegały po polu, gryzły trawę kręcąc mordą itp.
I chciałem choć raz by mi podziękowali
A zrobiłeś coś, za co powinni dziękować?
w żadnym kraju Socjalistycznym nie jest dobrze
Fakt.. Cale szczescie, ze zostały takie już tylko dwa (Korea i Kuba) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Północy, Trójmiasto !!

 

To co się dzieje w Polsce to jest tragedia.Ludzie z licencjatami jeżdżą na truskawki do Niemiec bądź na inne zbiory bo w niektórych regionach kraju po prostu nie idzie znaleźć pracy i przyzwoicie zarobić.Ci bardziej zaradni bądź ze znajomościami sobie poradzą.Inni szukają pracy przez lata bądź pracują za śmieszne stawki.

Niedobrze mi się robi jak o tym myślę :x .

To jest mój PAT...Ale za granicą nie mogę znaleźć pracy :(

 

A zrobiłeś coś, za co powinni dziękować?

tak nie przysporzyłem im troska a nade wszystko sprzedałem samego siebie działając przeciw sobie ,moim wartościom !!

 

Pisze się: "Były konie, które..." np. biegały po polu, gryzły trawę kręcąc mordą itp.

Koniunktura -gospodarcza Word mi zmieniał

 

[Dodane po edycji:]

 

Nie znam takiej szkoły wyzszej, którą kończy się w 3 lata. Jakis kondensat? Sprint studencki? Robiłeś awansem 3 lata na raz?

Licencjat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inni szukają pracy przez lata bądź pracują za śmieszne stawki.
A ile chcialbys zarabiac? Tylko bez sciemniania - podaj dokladna liczbe tego co chcesz na ręke i w jakiej walucie. Pytam serio i powaznie, wiec prosze o konkretna odpowiedz.
A zrobiłeś coś, za co powinni dziękować?

tak nie przysporzyłem im troska a nade wszystko sprzedałem samego siebie działając przeciw sobie ,moim wartościom !!

A jasniej? Umiesz to rozwinac bez jakichs metnych ogolników?

Nie znam takiej szkoły wyzszej, którą kończy się w 3 lata. Jakis kondensat? Sprint studencki? Robiłeś awansem 3 lata na raz?

Licencjat

Licencjat nie jest szkołą wyzszą. Jest najwyzej pomaturalną. Wyzsze wykształcenie uzyskujesz wraz z jakims skrótem przed nazwiskiem, i nie mam na mysli operatora wózka widłowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne sam piszesz o powadze a niżej:[*]Licencjat nie jest szkołą wyzszą. Jest najwyzej pomaturalną. Wyzsze wykształcenie uzyskujesz wraz z jakims skrótem przed nazwiskiem, i nie mam na mysli operatora wózka widłowego.

Licencjat to wykształcenie WYŻSZE BEZ PRAWA DO TYTUŁU , pomaturalne to szkoła policealna !!

A ile chcialbys zarabiac? Tylko bez sciemniania - podaj dokladna liczbe tego co chcesz na ręke i w jakiej walucie. Pytam serio i powaznie, wiec prosze o konkretna odpowiedz.

950-1200 na początek

 

A jasniej? Umiesz to rozwinac bez jakichs metnych ogolników?

Ta poszedłem na studia na które nigdy iść nie powinienem, pożyczałem pieniądze, nie wymagałem dużo (samochodu, wyjazdów), nie brałem kieszonkowego ...moge tak wymieniać gdy moi koledzy mieli to w D , mój brat ma to w D i poszedł tam gdzie chciał !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/i] Licencjat to wykształcenie wyzsze
Licencjat to licencjat. A tytuł to tytuł.
950-1200 na początek
Biedronka, Media Expert, Saturn, Policja, konserwator w dowolnej szkole, MacDonald - w zadnym z tych miejsc wykształcenie wyzsze nie jest wymagane. w Policji, zeby zalapac sie na kraweznika, wystarczy zrobic kilkutygodniowe szkolenie.
Ta poszedłem na studia na które nigdy iść nie powinienem
Trzeba bylo wybrac sobie inne.
pożyczałem pieniądze,
Od kogo? Skad?
nie wymagałem dużo (samochodu, wyjazdów),
No coment.
nie brałem kieszonkowego ...
Nie wierze. Z czego sie utrzymywales w takim razie?
moge tak wymieniać
Wymieniaj, chetnie poczytamy.
gdy moi koledzy mieli to w D , mój brat ma to w D i poszedł tam gdzie chciał !!
Zazdrosc? Zawisc? Niezdrowe uczucia. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal Twoj stan chyba wskazuje na to, ze jak najbardziej mozna uzyc slow : "wez sie troche w garsc".

 

Uwazam, ze w Trojmiescie mozna znalezc prace , ktora by Cie satysfakcjonowala. I byla rozwojowa.

 

Byc moze nie znajdziesz jej od razu, ale powiedzmy jak bedziesz mial oczy i uszy szeroko otwarte to w przeciagu roku na pewno cos znajdziesz.

 

Po drugie co to w ogole za stawka 1000 na reke ?

 

To w ogole sa takie pensje jeszcze ???? (tzn wiem, ze srednia 3000 na reke jest ogolnie nierealna) Jednak okolo 1700-2000 na reke to jest juz jakies absolutne minimum na granicy upodlenia(ponizej tego-gdy mowimy o pelnym etacie i osobie z wyzszym w.).

 

Jak mialbym robic za 1100 zl to wolalbym byc smieciarzem na zachodzie za 1000 Euro.

 

Wydaje mi sie, ze za szybko sie poddajesz frustracji - tzn. ze tam raz czy dwa sie nie udalo znalezc pracy to juz lipa. NIe, nie jest lipa - uzbroj sie w cierpliwosc i w koncu cos znajdziesz. W koncu Trojmiasto to naprawde kolosalny rynek !

 

A mama nie moze Ci pomoc - nie ma jakis znajomosci ? Lub czy ktos inny z rodziny nie moze ? Moze warto pogadac z nimi o swoich problemach?

 

Raczej do psychiatry sie nie nadajesz, ale jakas psychoterapia i samorozwoj powinien Ci pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster próbuje ci odpowiadać a ty chyba chcesz się dobrze bawić wiec już nie pisz, nie ma to sensu. Twoje komentarze są skrajne ... Wystarczy poczytać wyżej by wiedzieć iż to ja im pożyczałem im peniadze z pracy mojej pracy i oszczędzania !!! Co do tytułu poczytaj a nie jak Matrę powtarzasz...Jeśli nie chcesz pomóc tylko się nabijać po prostu nie pisz.Proszę , nie ma to sensu ...

Pisze że nie maiłem możliwości wyboru a ty jak piszesz że trzeba było !! NIE KOMENTUJ, nie chcesz pomóc nie pisz . Bo szkoda byś pisał głupoty jak M.Moore...

 

 

Widzisz ja Frustracje przeżywam od 3 lat z chwilą gdy musiałem iść na studia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal

 

A mama nie moze pomoc w zalatwieniu jakiejs pracy ?

 

Powiem Ci tak - o ile praca nie bedzie jakas bardzo lekka i rozwojowa (potencjalnie) to nie ma sensu zebys pracowal za mniej niz te 1500-1700 zl.

 

WYdaje mi sie, ze Pomorze jest w miare bogate. Zwlaszcza Trojmiasto.

 

U mnie w Malopolsce to nawet zwyklo robole po zawodowie nie chca robic za mniej niz te 2000.

 

Przeciez to jakis kolchoz, ponizej tego.

 

Wcale Ci sie nie dziwie, ze nie chcesz pracowac za 1200, bo to po prostu jest totalny wyzysk i upodlenie.

 

Chyba, ze mowimy o jakiejs pracy 20 h/tydzien.

 

A tak w ogole to jakie masz wyksztalcenie (kierunek) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster próbuje ci odpowiadać a ty chyba chcesz się dobrze bawić wiec już nie pisz, nie ma to sensu. Twoje komentarze są skrajne ... Wystarczy poczytać wyżej by wiedzieć iż to ja im pożyczałem im peniadze z pracy mojej pracy i oszczędzania !!! Co do tytułu poczytaj a nie jak Matrę powtarzasz...Jeśli nie chcesz pomóc tylko się nabijać po prostu nie pisz.Proszę , nie ma to sensu ...

Pisze że nie maiłem możliwości wyboru a ty jak piszesz że trzeba było !! NIE KOMENTUJ, nie chcesz pomóc nie pisz . Bo szkoda byś pisał głupoty jak M.Moore...

 

Widzisz ja Frustracje przeżywam od 3 lat z chwilą gdy musiałem iść na studia...

Zauwazylem. Trudno nie zauwazyc.

Po pierwsze - nikt sie z Ciebie nie nabija, nadinterpretujesz. Poza tym wcale nie jestes zabawny, wiec rozrywki z Toba nie doswiadczam.

Po drugie - Jesli moje wypowiedzi potraktowales jako "nabijanie sie" to pewnie wiekszosc ludzi na tej palnecie tak wlasnie traktujesz, szczegolnie zas tych, ktorzy maja od Ciebie odmienne zdanie, nie łączą sie z Tobą w twoim użalaniu sie nad sobą i usilują ustawic Cie na wlasciwych torach. Z tego mozna wysnuc wniosek, ze Twoje relacje z otoczeniem przechodza pomału w jakies fobie, a nastawienie ksobne wyraznie sugeruje zaburzenie afektu. Nikt nie probuje kopac Cie po nerach, w kazdym razie, jak sie zdaje, nikt nie zrobi tego lepiej od Ciebie samego. Tak jak wyzej napisal Zenonek: roboty w okolicy 1000 na ręke, szczegolnie w 3city, jest masa, ale to trzeba tylek z domu ruszyc. Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem. Trudno nie zauwazyc.

Po pierwsze - nikt sie z Ciebie nie nabija, nadinterpretujesz. Poza tym wcale nie jestes zabawny, wiec rozrywki z Toba nie doswiadczam.

Po drugie - Jesli moje wypowiedzi potraktowales jako "nabijanie sie" to pewnie wiekszosc ludzi na tej palnecie tak wlasnie traktujesz, szczegolnie zas tych, ktorzy maja od Ciebie odmienne zdanie, nie łączą sie z Tobą w twoim użalaniu sie nad sobą i usilują ustawic Cie na wlasciwych torach. Z tego mozna wysnuc wniosek, ze Twoje relacje z otoczeniem przechodza pomału w jakies fobie, a nastawienie ksobne wyraznie sugeruje zaburzenie afektu. Nikt nie probuje kopac Cie po nerach, w kazdym razie, jak sie zdaje, nikt nie zrobi tego lepiej od Ciebie samego. Tak jak wyzej napisal Zenonek: roboty w okolicy 1000 na ręke, szczegolnie w 3city, jest masa, ale to trzeba tylek z domu ruszyc. Powodzenia

 

Widzisz ja należę do ludzi, którzy mieli pecha w życiu zawsze np. Wracałem wieczorem ze spaceru przejechała lodówka policyjna i się zatrzymała 3 rosłych POLicjatów wyskoczyło spisało mnie i sugerowało-to podobny do tego co w zeszłym tygodniu ukradł coś tam a potem gdy przy sklepie stało 4 rosłych karków to co zrobili ?? Przejechali szybciej !!

Widzisz mnie całe życie za słówka łapali rodzice , szczególnie słynie moja mama -jedno słowo i cała historia, półprawda nie prawda ?? ee tam byle Historie ułożyć która uwłacza mojej godności .zResztą tak samo robiono w szkole , coś nie tak powiedziałem i już ...Biedak wiesiak pedał ...Jestem na to uczulony !!

co do Fobii nie wzięły się one z wczoraj !! Gdy razem z kumpel powiedziałem że nie idziemy na studia to

Jego rodzice powiedzieli jak chcesz to jedz pamiętaj tu jest twój dom tu na górze jest twój pokój masz gdzie wrócić i nie ważne co się stanie zawsze możesz tu wrócić !!

Moi za to powiedzieli jasno nie po to ciebie żywiłam i chowałam by się wstydzić co ja ludziom powiem ?? rodzinie ?? [że studiów nie skończysz ]!! Wypierdalaj jak się nie podoba !! i nie wracaj !! Potem sami wzięli złożyli papiery !! gdy mówiłem im że to nie ma sensu : Ty jesteś Głupi !! Młody !! eeee tam Jakoś to będzie !! pozatym moje rezerwy pieniędzy były potrzebne do skończenia domu (mam z pracy, od babci jakieś tam urodziny a od 13 roku życia powiedziałem sobie że z domu uciekam bo Ojciec mnie wykończy zresztą matce wtedy ufałem...)

A dziś co ?? Brat poszedł do mojego Technikum i jeszcze oni wstydu nie mają tylko jakby nigdy nic , eee tam to było !! NIE ZJEBALI MOJE ŻYCIE DANE MI RAZ !!

Prosty przykład z dziś !!

Matka powiedziała ze zawsze za nią stałem jak ojciec robił swoje afery za to ze zupa za gorąca głowy leciały .Trzeba było pakowałem się razem z nią .a rano przychodzę a ona na całą kuchnie do koleżanek jak michał mówi że teraz praca za 5 zł na ręke i pretensje do całego świata i matki !!

Ale naturalnie o tym że studia na mnie wymusiła to już cisza !! Że od studiów co sama przyznała się zamknąłem to nie ważne byle osiągnąć cel za każda cenę, mam nadzieje że do października nie wytrzymam i skończę ze sobą i t będzie cena .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×