Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chyba cierpię na depresję...


Młody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam problem... otóż od jakiegoś czasu , jestem wręcz nie do życia.

Mam typowe objawy depresji (nie jestem hipochondrykiem)

Brak chęci do wszystkiego , rano budzę się w okropnym nastroju , zasypiam w jeszcze gorszym.

Nic mnie nie cieszy , ani nie satysfakcjonuje. Moje ulubione zajęcia , wydają mi się teraz bezsensowne...

Miałem myśli samobójcze , ale mi przeszły. Czuję się zawieszony w pustce , w stanie przybicia i przygnębienia.

Spotkania ze znajomymi i wyjścia , pomagają tylko na godzinę , później wraca okropny nastrój i samopoczucie , nie ważne gdzie jestem i co robię... Zacząłem palić papierosy i częściej pić , nie wiem dlaczego ale szukam pomocy w alkoholu - wiem , że to nie jest rozwiązanie. Ostatnio nic mi się nie układa , częściej kłócę się ze wszystkimi i o wszystko. Nie wiem sam , czego potrzebuję... Boję się o tym komukolwiek powiedzieć.

Mam 17 lat i nie wiem co ze sobą zrobić...

Proszę nie oceniajcie mnie po moim wieku , wiele osób mówi mi , że jestem bardzo dojrzały jak na swój wiek , a nawet dojrzalszy od niektórych "dorosłych".

Proszę o pomoc , i dziękuję z góry Tym którzy zdecydują się mi pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, myślę, że obejdzie się bez oceniania ;)

Z tego co piszesz faktycznie sytuacja nie wygląda zbyt kolorowo, nie ma sensu męczyć się z tym samemu.......radziłabym ci iść do psychologa - na NFZ potrzebne jest skierowanie (od lekarza psychiatry, ogólnego) oczywiście możesz iść prywatnie. Możesz też spróbować leków ziołowych.

W ogóle, stało się ostatnio coś w twoim życiu co mogło spowodować takie przypadłości ?Coś się może nie układa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy coś się stało ? Ciągle coś się dzieje... Słabo w szkole , spełniają się tylko moje najczarniejsze przeczucia ( zawsze) , zostałem odtrącony przez kobietę którą kocham , wszystko o co się staram i co próbuję zrobić , obraca się w przeciw mnie... Kiedyś piękne zachody słońca i gwieździste niebo , dziś przyprawia mnie o obrzydzenie i wstręt...

W skrócie , ciągle coś się dzieje , tylko że zawsze wychodzi to na moją niekorzyść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostałem odtrącony przez kobietę którą kocham

 

Może to przykre wydarzenie wyzwoliło w Tobie jakieś uczucia do tej pory wyparte. Wydaje mi sie że jesteś zagubiony. Z pewnością coś w Twoim życiu wymaga uporządkowania skoro nie wiesz czego potrzebujesz i nie wiesz co ze sobą zrobić. To tylko moje sugestie. Skontaktuj się ze specjalistą. Może nie od razu jest to depresja. Może potrzebujesz rozmowy z kimś kto poważnie popatrzy z boku na to co czujesz i pomoże Ci to zrozumieć. Odwagi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×