Skocz do zawartości
Nerwica.com

alternatywny sposob leczenia?


Niewiemjakinick

Rekomendowane odpowiedzi

Przy depresji ,jako metody wspomagające ,tradycyjny sposób leczenia ,polecam ;

medytacje,rozmowy z innymi ludźmi,zwierze w domu ,wysiłek fizyczny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie dam rady bez lekarza ?

 

Przy juz srednio mocnej depresji czy nerwico-depresji ? NIe dasz rady wyjsc z tego calkowicie. Aczkolwiek mozesz sobie nieco pomoc poprzez szereg aktywnosci o ktorych pisali forumowicze.

 

Ja bym dodal do tego np . Joga , znalezienie sobie hobby , wycieczko rowerowe.

 

Co do lekow - tak czesto lecza one objawowo - jednak nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze tak jest w przpadku wiekszosci chorob np. nadcisnienie, cukrzyce, wiencowke, alergie itp itd - tutaj sa leczone tylko objawy, choroba jest tylko zagluszona tez !!

 

Zatem czy nie leczylbys np. alergii czy nadcisnienia dlatego, ze leki tylko tlumia objawy ?

 

Pewnie nie.

 

Idz do lekarza i napisz co Ci powiedzial i przypisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie dam rady bez lekarza ?

Co do lekow - tak czesto lecza one objawowo - jednak nie wiem czy zdajesz sobie sprawe, ze tak jest w przpadku wiekszosci chorob np. nadcisnienie, cukrzyce, wiencowke, alergie itp itd - tutaj sa leczone tylko objawy, choroba jest tylko zagluszona tez !!

 

Zatem czy nie leczylbys np. alergii czy nadcisnienia dlatego, ze leki tylko tlumia objawy ?

 

Pewnie nie.

to mnie mocno przekonalo. a co z uzaleznieniami ? jak wyglada koniec leczenia i ile on zazwyczaj trwa? biorac pod uwagi mocne przypadki, ale nie ciezkie jak nerwica depresyjna (nerwice mialem 2 dni, po zaglebieniu sie w ataku depresji, to sa tortury, skad wiem ze to nerwica? z komentarzy ludzi na kardiolo, mialem uczucie zawalu nie moglem usiedziec w miejscu, czyli przypadek duzo gorszy niz moj aktualny)

 

pojde do lekarza ale nie wiem kiedy bo nie mam pieniedzy, pracy zabardzo nie ma (mam jednego pewniaka), ale jest za goraco na ten typ pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwice i depresje leczy sie glownie antydepresantami z grup ( SSRI, SNRI, TLPD, Valdoxan, poczytaj sobie cos zebys wiedzial co i jak) oraz czasami tzw. neuroleptykami.

 

One nie wywoluja uzaleznienia jako takiego. Tzn po dlugotrwalym stosowaniu, jezeli sie nagle je odstawi to moga nastapic objawy z odstawienia. Ale takowe tez wystepuja po odstawieniu lekow np na serce (np Beta-blokerow ), wiec to norma jest.

Bynajmniej nie jest to uzaleznienie.

 

 

Standardowe i lajtowe leki (i tez najczesciej uzywane, maja malo skutkow ubocznych, najczesciej w ogole sie ich nie ma) to :

 

- Zoloft

- Prozac

- Cipralex

- Fevarin

- Cital

- Valdoxan

 

Poczyaj sobie co i jak.

 

A do lekarza lepiej isc jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×