Skocz do zawartości
Nerwica.com

coś jak xanax, ale mniej uzależniający


Gość mikamika

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje jakiś lek podobnie działający do xanaxu, który można brać przez parę tygodni non stop, ale który mniej uzależnia niż xanax? Chodzi mi o coś przeciwmyśleniowego, przeciwlękowego, rozluźniającego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie benzodiazepiny są uzależniające.....hmm możesz spróbować np Hydroxizinu, on jest z innej grupy, nie uzależnia.

Swoją drogą po kiego planujesz brać tyle czasu uspokajacze? Bierzesz na stale jakieś antydepresanty?

 

Nie biore nic na stale, zadnych antydepresantow. Jedynie doraznie xanax (od jakis 10 lat jak nie wiecej). Ostatnio mam jednak nasilenie i czuje, ze potrzebuje sie wyciszyc bo oszaleje. Daawno temu bralam cos tam jeszcze, nie pamietam tranxene na pewno i cos tam jeszcze na uspokojenie, ale nie dzialalo na mnie tak dobrze.

Wiadomo, ze zadycyduje lekarz, ale tego najbardziej sie boje.... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobrze jest, jeżeli lekarz leczy tylko lekami z grupy benzodiazepin. Jest cała gama leków antydepresyjnych o działaniu wyciszającym, uspokajającym, przeznaczonych do długofalowego stosowania i nie powodujących uzależnienia, ani zjawiska tolerancji, chociażby takich jak popularny Pramolan.

 

mikamika, poczytaj też wątek dotyczący Afobazolu - tak z ciekawostek, jeżeli chodzi o lek, który działa podobnie jak benzodiazepiny, ale (podobno?) nie powoduje uzależnien. lek w Polsce niedostępny, ale można go... kupić bez recepty przez Internet. Kilkoro forumowiczów zaopatrzyło się w ów Afobazol, i całkiem sobie chwalą ten specyfik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi. Poczytam o kazdym z lekow, ktore podaliscie :)

Nie sadzilam, ze antydepresanty moga tak dzialac, zawsze mi sie kojarzyly tylko z lekami, ktore daja dodatkowego 'kopa'.

Tylko jeszcze jeden problem..... ja pojde do psychiatry i to on decyduje co przepisac a nie ja... Tak wprost mowic im nazwe leku to chyba troche faux pas a sam lekarz pewnie na to nie wpadnie :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×