Skocz do zawartości
Nerwica.com

CO TO WŁAŚCIWIE MOŻE BYĆ


MrT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam na imię Marek, mam 17 lat i mały problem. Zacznę od tego, że mam pewną hipochondrię. Gdy znajdę u siebie jakiś objaw charakterystyczny dla jakiejś choroby wtedy podejrzewam, ze na nią cierpię. Przykładem może być moje kilkumiesięczne przekonanie, że mam Stwardnienie Rozsiane. Powód? Parestezje, problemy z pamięcią. Doszło do tego, że zrobiłem rezonans magnetyczny (kilka miesięcy temu) i EEG. Oczywiście nic nie wykazał. Teraz np jestem przekonany, że mam jakiś nowotwór. Bez przerwy boli mnie głowa, mam często skurcze (mimo, że biorę magnez), ostatnio zaparcia i to wszystko pcha mnie do następujących konkluzji - rak mózgu albo jelita grubego. Albo innego narządu. Myślę sobie, że muszę szybko zrobić badanie zanim to osiągnie stan krytyczny. Jakby tego było mało miewam fugi, tzn robię coś niez zdając sobie z tego sprawy. Wczoraj np wychodząc z domu WYRZUCIŁEM KLUCZ W KRZAKI. Tzn najwyraźniej wyrzuciłem, ponieważ gdy wróciłem do domu klucza nie było a znalazł się przypadkowo w krzakach. Nie pamiętam nawet momentu gdy go wyrzuciłem, to dla mnie nie istenieje. Podobnie wczoraj przebierałem się w pierwsze lepsze rzeczy jakie miałem pod ręką i zorientowałem się co robię dopiero gdy byłem w połowie. Do tego wszystkie dorzucę problemy z pamięcią, koncentracją, tak jak wcześniej parestezje, problemy z wypowiadaniem się (poprawnym, trudno mi znaleźć odpowiednie słowa, ładnie złożyć zdanie). Nie mam pojęcia czy mam jakąś nerwicę, czy coś innego. Może jakieś przypuszczenia?

 

Pozdrawiam

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz umysłową strategie na częstą i dość głęboką zmianę tożsamości. Każdy człowiek tak ma, każdy ma tysiące tożsamości wyrabianych przez całe życie. ty najwyraźniej je tak często i głęboko zmieniasz, że jedna nie pamięta co robiła druga.

 

Recepta? Wyrób sobie nawyk przypominania, przypominaj sobie co robiłeś rano, o określonych godzinach i rób to co jakiś czas, codziennie. Baw się przypominaniem, rób to z funem. Baw się procesem, i zgadnij co się stanie. Do roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

 

Wczoraj wydarzyło się coś dziwnego. Pomijam już ciągłuy ból głowy. Dziś w nocy wstałem aby otworzyć drzwi mojemu psu któy był na dworze. Gdy to zrobiłe, zorientowałem się, że ....zmoczyłem spodnie! Czułem krople spływające mi po nodze. Poszedłem szybko do łazienki a tu się okazuje, że jestem suchy, ani troche wilgoci, nic. To oczywiście nie był sen, ale jest to dość niepokojące. Brzmi wg Was poważnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×