Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy o nerwicy natręctw!


halenore

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce to mało popularny temat.U nas za dużo siedzi się w historii PRL,żeby zwracać uwagę na problemy współczesnego społeczeństwa :evil: ,a jeżeli już to pokażą alkoholika albo narkomana.Poza tym nikt się u nas nawet prywatnie nie przyznaję do tego rodzaju chorób.No przepraszam.Przyznał się Marcin Koszałka i ze swojej obsesji na temat śmierci zrobił 2 filmy dokumentalne:"Śmierć z ludzką twarzą" i "Istnienie".Dobre,ale mocne.

Więcej możliwości daje kino zagraniczne.Większość filmów pokazuje epizody depresyjne albo nerwicy natręctw jako dodatek do fabuły np."Detektyw Monk"(akurat serial),"Aviator","Psychopata" (z Weaver i Hunter,świetnie zwłaszcza o nerwicy i fobii społecznej),"Lepiej być nie może"(z Jackiem Nicholsonem na wesoło).W nielicznych choroba jest głównym ematem: "Mechanik"(Christian Bale) czy "Pająk" (z kapitalnym Raphem Fiennesem).Jest też podobno rewelacyjny film "Prozac Nation" z Christiną Ricci w roli głównej.W Hollywood wolą bardziej spektakularne choroby typu schizofrenia.Na ten temat się mogą "wyszaleć" i potem zbierać oscary jak za "Piękny umysł".Aha!Zapomniałam o legendarnym "Locie nad kukułczym gniazdem",ale to w sumie historia o innym wydźwięku.

Tak naprawdę jednym z niewielu filmów,które opowiadają o pogrążaniu się w chorobie w sposób sugestywny i szczery jest (jak dla mnie) "Życie rodzinne" Kena Loacha,ale to mocne i surowe kino,więc trzeba czuć się na siłach.

Ach!I filmy Polańskiego:"Wstręt" i "Lokator".Romek oddaje uczucie odrealnienia i depersonalizacji doskonale 8) W ogóle lepiej szukać w Europie.Ja sobie pomyślę i podeślę ci inne tytuły jak będziesz chciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Whatever works" - główny bohater ma nn.

Chyba tytuł tematu trochę nie pasuje, bo żaden z podanych filmów nie jest stricte o nn, tylko przy okazji bohaterowie na to cierpią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×