Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Też cały czas miałam i mam rozszerzone źrenice. To zupełnie normalne. Jak odstawisz po jakimś czasie wrócą do normalnej postaci. Czasem denerwujące jest jak ktoś się mnie pyta : "Ćpałaś? Bo masz strasznie duże źrenice". I co tu mądrego odpowiedzieć? Ale najlepiej się tym nie przejmować.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy, że wzrok mętnieje? Co masz na myśli? Ja miewam właśnie tak, że nie mogę czegoś odczytać, bo widzę jakby przez mgłę, bo są one właśnie rozszerzone... teraz coś to ostatnio przechodzi jakby momentami, że coraz częściej mam normalne... jak to jest, co masz na myśli z tym wzrokiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, ja mam często tak w nocy. długo mam zamknięte oczy i kiedy je szybko otworze to obraz mi normalnie "pływa", wszystko się jakby zamazuje... z początku byłam przerażona bo nie wiedziałam co się ze mną dzieje. ale teraz już sie przyzwyczaiłam.

Jeśli mówisz, że powoli coraz częsciej ci to przechodzi to może już niedugo powinno być wszystko ok...

a tak w ogóle jeśli można wiedzieć, to cierpisz na jakąś cieżką nerwice?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to zbyt ciężkie nawet, mam ocd - nawet nie tak rozwinięte. a czy jest taka możliwość, ze jedna źrenica bywa większa od drugiej lekko? bo boję się czy nie mam jakiejś anizokorii... teraz tak o tym wyczytałem... jak to jest... może jedna byc powiekszona nieco bardziej od drugiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjeciu w wikipedi naprawde widać różnice pomiedzy dwoma źrenicami... ale myśle, że nie masz powodu do zmartwień. może tylko tak ci sie wydaje... wiesz, my nerwicowcy mamy to do siebie że potrafimy sobie wyszukiwać choroby i w ogóle... odczekaj jeszcze pare dni... może takie jest działanie leku. a jeśli nic nie minie to może wybierz sie do okulisty... coś na to poradzi.

ale głowa do góry, nie dołuj sie... myśle że to nic poważnego.

trzymaj sie ciepło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam pytanie czy moze ktos wie czy asertin to jest dokladnie to samo co asentra? Od jakiegos czasu biore asentre, aktualnie 100 a jest problem w aptekach (podobno tez w hurtowniach) aptekarz ostatnio nie majac asentry 100mg polecil mi polski zamiennik - asertin.

Czy ktos z Was przeszedl z jednego leku na drugi? Cena jest kilkukrotnie nizsza, co tez jest wazne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, postanowilam wkleic moj post takze tutaj (chcialabym jak najszybciej dostac odpowiedz bo mam ostatnia tabletke!). Mam pytanie czy moze ktos wie czy asertin to jest dokladnie to samo co asentra? Od jakiegos czasu biore asentre, aktualnie 100 a jest problem w aptekach (podobno tez w hurtowniach) aptekarz ostatnio nie majac asentry 100mg polecil mi polski zamiennik - asertin.

Czy ktos z Was przeszedl z jednego leku na drugi? Cena jest kilkukrotnie nizsza, co tez jest wazne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, postanowilam wkleic moj post takze tutaj (chcialabym jak najszybciej dostac odpowiedz bo mam ostatnia tabletke!). Mam pytanie czy moze ktos wie czy asertin to jest dokladnie to samo co asentra? Od jakiegos czasu biore asentre, aktualnie 100 a jest problem w aptekach (podobno tez w hurtowniach) aptekarz ostatnio nie majac asentry 100mg polecil mi polski zamiennik - asertin.

Czy ktos z Was przeszedl z jednego leku na drugi? Cena jest kilkukrotnie nizsza, co tez jest wazne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenujące są takie postawy lekarzy. Mój lekarz sam mi mówi jaki jest obecnie najtańszy odpowiednik i w której aptece go moge dostać. Ale są ludzie i ludziska.

Jak dostaniesz receptę to możesz kupić na nia dowolny najtańszy odpowiednik.

W Aptece to powiedz i Ci sprowadzą co chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym,że prawdopodobnie w aptece nie sprzedadzą Ci tego tańszego leku kiedy przyjdziesz z receptą na której widnieje Asentra.. Zwykłe leki można tak wymieniać ale nie te które wpływają na psychikę. Kiedyś nie było w aptece Velafaxu i chciałam by sprzedano mi jego odpowiednik (czyli Efectin). Nie zgodzili się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie odpowiedz, ja ze swojej strony dowiedzialam sie, ze co apteka to inny obyczaj. Asentra ma w kazdej inna cene, to jeszcze jest normalne ale np w jednej aptece mogli mi sprzedac zamiennik asertin ale za wyzsza cene (tlumaczac, ze przy sprzedazy zamienikow sa pewne zasady i musieliby mi sprzedac asertin za ponad 40zl!). W innej moga go sprzedac za ok. 11zl (jako zamiennik). Nastepnym razem poprosze o recepte na asertin a nie asenre. Pozdrawiam Was Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Zoloft od września 2006 roku. Przez dłuższy czas było dobrze, teraz jednak lęki i objawy bulimiczne, wraz z depresjami zaczęły powracać. Czy to znaczy, że czas zwiększyć dawkę ? Czy ktoś z was miał podobne problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej , ja biorę A. od kilku dni, 50mg-rano, pierwszy dzien byl fatalny-biegunka, bol glowy, straszna senność, ogólne "zamulenie"(siedzialem w sklepie godzinę, kupując 5 rzeczy), suchośc w ustach, kolejne dni ciut lepsze, juz mniejsze dolegliwoasci ze strony układu pokarmowego i ciut mniejsza sennośc.Kurcze, ja nie wiem, czy to jakas autosugestia, ale juz pierwszego dnia miałęm taki polgodzinny przebłysk pozytywnej energii, której juz dawno nie czułem, mimo tej senności itp. czułem sie lepiej,ale to szybko przeszło.Mam pytanie-czy jest to mozliwe,zeby cos czuc juz od początku?Teraz widzę (i widzą to inni),ze kiedy odczuwam skutki uboczne(wiec zaczyna działac), to mimo ze sie zle czuje, widac po mnie ze sie inaczej zachwuje, ze mam lepszy nastroj itp.Ale po poludniu wszystko mija, a w nocy nie moge spac do 2,3 bo mecza mnie lęki i obsesyjne myśli.Czy to znaczy ze ta dawka jest za mała?Dodam jeszcze ze u mnie Asentra działa błyskawicznie-po jakis 30 min.Co do seksu, to rzeczywiscie opóźnia reakcje i rozleniwia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tez lek był fatalny!!!

Po pierwszej tabletce mdlałam co troche. Psycholog kazal brać dalej..wciąż mdlałam do tego stopnia że nie mogłam wyjść z domu bo bym przewróciła się zaraz za progiem. Po tygodniu uziemiłam się i nie odstępowałam od łóżka. Odstawiłam te leki i nie zamierzam do nich wrócić!

Mam nadzieje że tylko na mnie tak działają. Ale radze być ostrożnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Asentrę przez prawie rok. Początkowo zaczynałem od mniejszych dawek, a skończyło się na maksymalnej (200 mg). Mało mi pomagała, więc przeszedłem na Lexapro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×