Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

biorę asentrę od ok10 dni... jak na razie jestem zadowolona, początkowo byłam senna ale to przeszło:) teraz dokucza mi tylko szczękościsk :( dziwne uczucie... zwłaszcza w nocy, rano zęby bolą ze nie mogę zjeść kanapki. Ale mam nadzieje ze i to przejdzie... wcześniej brałam mirzaten, po którym miałam ataki opychania sie jedzeniem przez co w ciągu 3 mcy przytyłam 7 kg :why: co też źle wpłynęło na moje samopoczucie. teraz po asetrze nie chce mi się jeść :) nastrój też mam dobry oby tak dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nerwicę lękową zdiagnozowaną już od 2,5 roku.

 

Jeżeli chodzi o leki to gdy zdiagnozowano mnie po raz pierwszy brałam Stimuloton i zadziałał świetnie! Nie miałam żadnych środków ubocznych i po roku lekarz mi go odstawił.

 

Teraz po 2 latach nerwica znów wróciła i lekarz przepisał mi Zotral 50, gdyż stwierdził, ze to ot samo co Stimuloton, tylko w tańszej wersji.

Biorę od tygodnia i od paru dni jest mi ciągle niedobrze. Mam mdłości i boli mnie tył głowy. Generalnie dostałam do tego jeszcze Firsium 10.

 

Jeżeli mieliście takie mdłości to po jakim czasie one Wam minęły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie dośc nietypowe pytanie...w grudniu odstawiłam(po roku)asertin50mg,brałam jedną dziennie.Od stycznia zatrzymała mi sie miesiączka.Ostatnio znów mam nawrót choroby,nawet doraznie stosowany afobam nie pomaga.Dziewczyny pomóżcie,może to mieć związek z odstawieniem asertinu??Wykluczam ciąże bo zrobiłam mnóstwo testów, robiłam szczegółowe badania krwi,jest wszystko oki...czekam na odpowiedz.Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

a czy ktoś z Was zmieniał paroksetynę na sertralinę? Ja brałam seroxat ale ze względu na skutki uboczne zmieniłam lek na zoloft.

Wiem, że są to leki z tej samej grupy, ale jednak są to dwa różne składniki, więc czy mogę tym tłumaczyć moje fatalne samopoczucie w ostatnim czasie? Trochę brakuje mi sił...

 

Pozdrawiam ciepło

y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj dostałam nowy lek - Asertin, nie brałam go wcześniej. Chciałabym wiedzieć czy u kogoś spowodował wzrost wagi.

 

-- 22 mar 2011, 18:03 --

 

Ja na początku mojej kuracji brałam Parogen przez około 17 miesięcy, później przez pół roku tylko 50mg pernazyny i wszystko było dobrze. Ale od 2 tygodni znowu mam lęki i to chyba nawrót choroby. Moja psychiatra zapisała mi Asetrin i od razu całą tabletkę. Dla mnie Parogen był silnym lekiem, Asertin też działa podobnie? chciałabym się dowiedzieć czy ktoś brał te leki i może je porównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kala99,

 

Paroksetyna to zdecydowanie mocniejszy i skuteczniejszy lek od Sertraliny. Dodatkowo Paro dziala silnie przeciwlękowo, natomiast Asertin (sertralina) prawie w ogole nie ma takiego dzialania.

 

Jednak ogolnie Sertra to dobry lek antydepresyjny i antynerwicowy.

 

Sertralina jest tez zdecydowanie lepiej tolerowana nic Paro. Jest jednym lekow wywolujacych z reguly bardzo malo skutkow ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy sadzicie, ze samemu mozna odstawic antydepresanty? Dokladnie mam na mysli Zoloft, teraz akurat biore jego odpowiednik - Asentre, i po pol roku przyjmowania nie odczuwam zadnej poprawy, jedynie skutki uboczne - sennosc, koszmary nocne, przybieranie na wadze, zawroty glowy, ''rozbicie'' wewnetrzne, problemy z pozbieraniem mysli i skupieniem sie na jednej rzeczy.

 

Psycholog zasugerowala mi, by je odstawic i zobaczyc jak zachowa sie organizm... :roll:

 

Dodam, iz cierpie na ED i w zwiazku z tym kazdy dodatkowy kg to dla mnie tragedia... Help! Czy moze byc tak, ze moj organizm po prostu tak reaguje na antydepresanty i bez sensu jest zmieniac tabletki? ...glownie chodzi o to, by nie tyc... :roll:

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak źle czujesz się po sertralinie, powinnaś ją odstawić. To, że po niej tyjesz jest chyba dość nietypowe, bo z tego, co czytam ludzie raczej po tym chudną, a nie tyją, zwłaszcza na początku, gdy pojawia się jadłowstręt. Może spróbuj zmienić nawyki żywieniowe. Odstawić pieczywo pszenne na rzecz pieczywa chrupkiego (np. wasa) albo chociaż na razowca. Liczyć kalorie i ograniczać ich ilość. Jeść nawet częściej, ale mniejszymi porcjami. Ułożyć dietę tak, aby było w niej więcej białka,a mniej tłuszczów i węglowodanów. Pić herbatę zieloną lub czerwoną. Na rynku są również różne preparaty z l-karnityną i ograniczające przyswajanie tłuszczów i cukrów z pożywienia. Spróbuj uprawiać jakiś sport. Nadchodzą cieplejsze dni. Może jakieś przejażdżki rowerem, latem pływanie? A może warto się bardziej pomęczyć np. w siłowni... Życzę powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę setaloft od miesiąca miałem brać 50 ale działa na mnie zbyt pobudzająco (biorę 25) , tzn nakręca mnie tak że zaczynam odczuwać dziwny niepokój , ale jak dobrze ukierunkuję nakręcenie to jest nawet spoko(np muza), jednak częściej muszę się ratować benzo bo się zapowietrzam(heh) , biorę jeszcze perazynę i deprexolet,

Czy takie nakręcenie to normalne działanie setaloftu czy któregoś innego leku, czy ktoś tak miał?

 

-- 25 mar 2011, 10:41 --

 

miałem napisać więcej ale tylko takie słowa przychodzą mi do łba po takim miksie, jeszcze brak skupienia , pustka w głowie zero pamięci krótkotrwałej , zaburzenia widzenia spowolnienie widzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiu Wesolku, tak zrobie... ;) Powinnam juz dawno odstawic te leki, tym bardziej, ze teraz to nawet juz nie mam pewnosci, czy byl sens ich zazywania. Poprosilam o Zoloft, poniewaz chcialam chudnac...chore, wiem :oops:

 

Psychiatra zalecil mi 100, choc na poczatku, bodajze przez 2 tyg., mialam lykac 50. Po ok. mies. sama zwiekszylam dawke do... 200 :oops: Nie czulam zadnej poprawy po 100, stad decyzja o zwiekszeniu dawki.

 

Dodam, iz pory przyjmowania tab. byly rozne. Z poczatku sadzilam, ze to zaniedbanie przesadzilo o braku efektzwnosci ich dzialania, jednak teraz wiem, ze sertralina byla nie dla mnie... :oops:

 

A jesli nie ona, to co? Teraz chyba jestem zdana na sama siebie...

 

Trzymajcie kciuki...! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosilam o Zoloft, poniewaz chcialam chudnac...chore, wiem :oops:

 

 

Nie przejmuj się. Wiem, że dla osoby z problemami psychicznymi kierowanie się taką pobudką może wydawać się jej samej nie na miejscu, ale jednak często jest tak, że - czy tego chcemy czy nie - myślimy o wyglądzie. Sam również, zanim zadziałał na mnie Cital (długo musiałem się naczekać, oj długo) czytałem wątki na forum i myślałem o zamianie na sertralinę, a fakt że powoduje ona jadłowstręt, zwłaszcza w początkowym okresie kuracji był dla mnie bardzo pociągający. A ja nawet wcale nie jestem gruby. Może mam fałdkę tu i tam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tutaj nowy mam lek o nazwie Asentra 50mg i jestem po 6 dniu brania tego leku fatalnie się czuję

jestem rozdrażniony pobudzony na maksa czy te objawy znikną w dalszej fazie leczeni i co w tym leku jest takiego ze się tak czujem jest mi trudno nad czymkolwiek zapanować pisanie na tym forum jest dla mnie wielkim stresem co robić :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darko111, :shock: Solian to silny neuroleptyk stosowany przy ostrej schizofrenii ..... chcesz się faszerować takim silnym psychotropem? Mam nadzieję że żadne lekarz ci tego nie przepisze......

Antydepresanty jak Asentra zaczynają działać po około 3-4 tygodniach, musisz uzbroić się w cierpliwość, będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×