Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj są równe 3 tygodnie na 100mg a wczoraj był pierwszy dzień odkąd ten koszmar się zaczął w którym od rana do wieczora nic mi nie było, żadnego lęku, zwątpienia, duszności, paraliżu, nic :D więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku :D

 

to super, ja jutro mam wizytę u lekarza, ciekawe co mi powie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Zmieniamy z lekarką moje cukierki. Od jutra mam brać sertralinę po tygodniu ma być 50 mg, do tego pregabalina 450 mg i kwetiapina 25/50 mg. Trochę nie wiem, po co tyle tej pregabaliny, no ale wypiję litr oleju, jeśli ma to jakkolwiek zmienić mój 'cudowny' stan. Nie chcę czytać, jak działa sertralina, żeby się nie nakręcać, biorę ją pierwszy raz i postaram się zdawać relację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani potrzebuje waszej pomocy i to bardzo, bo mam ochotę już beczeć :cry: otóż od miesiąca przyjmuje lek Zotral 50 mg, w tym samy czasie byłam zmuszona przerwać stosowanie leków antykoncepcyjnych. Wszystko byłoby ok, ale od dwóch tygodni strasznie lecą mi włosy :why: Wiem, że przyczyna leży po obu stronach, ale nie wiem co mam teraz zrobić. Boję się, że wyłysieje. Proszę pomóżcie mi :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Zmieniamy z lekarką moje cukierki. Od jutra mam brać sertralinę po tygodniu ma być 50 mg, do tego pregabalina 450 mg i kwetiapina 25/50 mg. Trochę nie wiem, po co tyle tej pregabaliny, no ale wypiję litr oleju, jeśli ma to jakkolwiek zmienić mój 'cudowny' stan. Nie chcę czytać, jak działa sertralina, żeby się nie nakręcać, biorę ją pierwszy raz i postaram się zdawać relację.

 

To akurat bardzo dobrze dobrana dawka pregabaliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt wysoka, już na starcie wybija tolerke, jest ryzyko uzależnienia i będzie tak stłumiony dodatkowo z tą kwetiapiną, że jak to zje tak padnie.

 

-- 20 maja 2018, 08:03 --

 

Kochani potrzebuje waszej pomocy i to bardzo, bo mam ochotę już beczeć :cry: otóż od miesiąca przyjmuje lek Zotral 50 mg, w tym samy czasie byłam zmuszona przerwać stosowanie leków antykoncepcyjnych. Wszystko byłoby ok, ale od dwóch tygodni strasznie lecą mi włosy :why: Wiem, że przyczyna leży po obu stronach, ale nie wiem co mam teraz zrobić. Boję się, że wyłysieje. Proszę pomóżcie mi :uklon:

Kiedy Ty wejdziesz w końcu na 100mg. :mrgreen: Serio nie bój się, tam dopiero lek działa i będzie ok. Możliwe, że przez sertralinę, ale to przejściowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofel już dawno weszłabym na 100 mg, ale w tym samym czasie co zaczęłam brać sertre, musiałam odstawić antykoncepcje i hormony tak mi szaleją, że wszystko się teraz popierdzieliło w moim organizmie :evil: włosy lecą i wszyscy lekarze włącznie z trychologiem (nawet tam już byłam) twierdzą, że to wina zarówno sertry jak i odstawienia hormonów i dodatkowo stresu :roll: tak więc dolałam oliwy do ognia potrójnie. To samo problemy kobiece, cykl mi się pochrzanił i to też wina jednego i drugiego. Jak zwiększę teraz sertre to tylko wydłuże sobie powrót do równowagi, bo psychicznie czuje się wręcz świetnie, to moje ciało teraz wariuje a ja jestem w szoku, bo nigdy nie miałam takich rozstrojów :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Asertin przez 1,5 miesiąca. Czy to normalne ze przez pierwsze 2 tygodnie brania Asertinu czułem się bardzo dobrze t.j nie chciało mi się spać w dzień, nie bylem zmęczony i bardzo dobrze spałem, miałem ogromna motywacje a po 2 pierwszych tygodniach czuje się jeszcze gorzej niż przed braniem leku czyli,nic mnie nie cieszy, jestem maksymalnie zmęczony, ale nawet nie mam możliwości zaśnięcia w ciągu dnia, żeby chociaż w jakimś stopniu odetchnąć? Na noc muszę brać alprazolam, żeby jakkolwiek funkcjonować w dzień.

Nastrój mam ok tak samo lęki, nerwice,fobie itp. może nie idealnie, ale na pewno lepiej niż było (czasami pojawiają się przebłyski dolegliwości, ale szybko mijają).

Lekarz mówił że jest to skutek uboczny leku i ze mam nadal brać nie zmienianą dawkę, ale chciałbym poznać wasza opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2018 o 19:34, giroditalia napisał:

Biorę Asertin przez 1,5 miesiąca. Czy to normalne ze przez pierwsze 2 tygodnie brania Asertinu czułem się bardzo dobrze t.j nie chciało mi się spać w dzień, nie bylem zmęczony i bardzo dobrze spałem, miałem ogromna motywacje a po 2 pierwszych tygodniach czuje się jeszcze gorzej niż przed braniem leku czyli,nic mnie nie cieszy, jestem maksymalnie zmęczony, ale nawet nie mam możliwości zaśnięcia w ciągu dnia, żeby chociaż w jakimś stopniu odetchnąć? Na noc muszę brać alprazolam, żeby jakkolwiek funkcjonować w dzień.

Nastrój mam ok tak samo lęki, nerwice,fobie itp. może nie idealnie, ale na pewno lepiej niż było (czasami pojawiają się przebłyski dolegliwości, ale szybko mijają).

Lekarz mówił że jest to skutek uboczny leku i ze mam nadal brać nie zmienianą dawkę, ale chciałbym poznać wasza opinie.

miałem podobnie u mnie pomogło wejscie na maksymalna dawkę 200mg, jaka dawke bierzesz? Bo wyglada na to, że dopamina została wyparta przez tyowo zamulającą serotoninę

Ja dodałem jeszcze zenszen gold 3w1 i fajnie tez pobudza

Edytowane przez SebaNN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SebaNN napisał:

miałem podobnie u mnie pomogło wejscie na maksymalna dawkę 200mg, jaka dawke bierzesz? Bo wyglada na to, że dopamina została wyparta przez tyowo zamulającą serotoninę

Ja dodałem jeszcze zenszen gold 3w1 i fajnie tez pobudza

Biorę 75mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, SebaNN napisał:

to zdecydowanie sugerowałbym podniesć dawke, lekarz tego nie zasugerował??

Nie,ja mu to sugerowałem a on, że nie bo to są stuki uboczne i mam czekać.

Jutro zadzwonię do niego aby umówić się na wizytę i powiedzieć ze zwiększam dawkę.

Wyczytałem na tym forum, ze to zmęczenie powodują lęki, które to męczą organizm ustawiając go w tryb napięcia, wiec wziąłem 0,25mg alprazolamu i jest lepiej także coś w tym musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wziąłem 200mg i czuje się może nawet lepiej niż po alprazolamie.Uczucie uciski w głowie znika,zmęczenie znika,fobie i inne głupoty też znikają.Mam nadzieje, ze ten efekt utrzyma się do samego końca bo jakoś szczególnie silnej depresji nie mam.Z efektów ubocznych to lekkie osłabienie i lekkie problemy gastryczne, czyli nic szczególnie dokuczliwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem u lekarza to zalecił mi abym brał na noc sertraline ponieważ po dobrym pierwszym dniu na dawce 200mg na następny dzień był nawrót zmęczenia.Branie na noc sertraliny poskutkowało tym ze nie czuje skutku ubocznego czyli zmęczenia ale też nie czuje ustąpienia zmęczenia z przed brania tego leku wiec trochę słabo.

Ma ktoś z was ucisk w głowie,lekki ból głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×