Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91
myślący91, można

 

A brałaś taki mix tak?. Bo wdł interakcji leków pisze coś takiego i nie wiem co robić.

 

Możliwy wzrost stężenia i nasilenie działania olanzapiny. Zwiększone ryzyko arytmii typu TdP. Wzrost masy ciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślący91, można

 

A brałaś taki mix tak?. Bo wdł interakcji leków pisze coś takiego i nie wiem co robić.

 

Możliwy wzrost stężenia i nasilenie działania olanzapiny. Zwiększone ryzyko arytmii typu TdP. Wzrost masy ciała.

 

Brałem taki mix i działał dobrze/nic mi nie było.

Wzrost masy ciała to coś normalnego po Olanzapinie, bez względu na to czy bierzemy ją z innymi lekami czy nie.

Oczywiście na każdego może zadziałać inaczej, jednak nie jest to niebezpieczny miks.

 

-- 27 lut 2018, 15:58 --

 

myślący91, można

 

A brałaś taki mix tak?. Bo wdł interakcji leków pisze coś takiego i nie wiem co robić.

 

Możliwy wzrost stężenia i nasilenie działania olanzapiny. Zwiększone ryzyko arytmii typu TdP. Wzrost masy ciała.

 

Brałem taki mix i działał dobrze/nic mi nie było.

Wzrost masy ciała to coś normalnego po Olanzapinie, bez względu na to czy bierzemy ją z innymi lekami czy nie.

Oczywiście na każdego może zadziałać inaczej, jednak nie jest to niebezpieczny miks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślący91, można

 

A brałaś taki mix tak?. Bo wdł interakcji leków pisze coś takiego i nie wiem co robić.

 

Możliwy wzrost stężenia i nasilenie działania olanzapiny. Zwiększone ryzyko arytmii typu TdP. Wzrost masy ciała.

Ja rozumiem, że jest tutaj mnóstwo nerwicowców, ale ulotka zawsze do kosza. :) Bo tylko się można napędzić. Lekarze strzelają z lekami najczęściej, ale jakąś wiedzę mają i nigdy nie dają niebezpiecznych mieszanek. Typu sertralina na fobie społeczną, a tramadol na ból głowy.

Po olanzapinie jak już zostało wyjaśnione tyje się niestety zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie powiedziałbym mój doktorek kazał mi łączyć klomipramine z paroksetyną :lol:

 

Szczegóły:

Wydłużenie i nasilenie działania klomipraminy skutkiem hamowania jej metabolizmu. Niebezpieczeństwo wystąpienia zespołu serotoninowego i arytmii typu TdP.

 

I jak mu to zacytowałem to powiedział ,,Aha to więc w takim razie nie może pan łączyć'' fajnego mam doktorka haha co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najlepiej takowego lekarza zmienić. Ale to większość wie, że klomipramina i paroksetyna to antydepresanty, więc dobrze, że byłeś czujny.

No i psychiatrzy niestety to najmniej wykształcona grupa lekarzy. Gdyby zobaczyli anestezjologa w akcji, albo chirurga to by się pytali 'a co to?' :mrgreen:

Tak czy inaczej ulotka do kosza, zawsze. :) Bo nerwicowcy się napędzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku brałem 150 mg . Rzuciłem z dnia na dzień (lekarz tak kazał) tetra mam takie strzały zawrotow głowy jakbym był po 500ml wódy przez tak 2-3 sek. Cos podobnego miałem po odstawieniu sylpirydu. Czy sertralina może działać podobnie? Gdzieś raz na tydzień biorę clona albo alpre do 6 - 8 mg czy to odstawienie sertralina czy zaczynam mieć problem z benzo . Benzo jem z pół roku tak jak pisałem raz dwa razu na tydzień nie więcej. :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabiutko na mnie ten lek działał.

Ja jedynie co to miałem pewną nienaturalną blokadę lęku i smutku, co nie było wcale przyjemnie. Po tym cholernym leku, który był mi bezsensownie przepisany wpadłem w depresję i odkąd go zacząłem brać (marzec 2017) aż do teraz, mimo że go już nie biorę, to ani razu nie poczułem się normalnie. Psychiatria zepsuła mi mózg. Kiedyś przyjemność była bardzo głęboka, a teraz jest ona tylko jak uczucie lekkiego naćpania, czyli jest, niby fajnie, ale za to duży tumiwisizm oraz brak tej głębi, która pozwala smakować życie zarówno od przyjemnej jak i nieprzyjemnej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry. Dlugo szukalem jakiegos forum, na ktorym bym mogl zadac kilka pytan. Odrazu powiem, ze nie wiem czy jest to dobry dzial - jesli nie prosze o przeniesienie go w odpowiednie miejsce.

Wracając do sedna sprawy mam kilka pytan, na ktore nie znam odpowiedzi, badz sie tylko domyslam.

Mialem (zapewne nadal mam, choc biorac leki czuje sie idealnie, pomijajac efekt odstawienia gdy ich nie biore) depresje oraz agorafobie (z tego juz sie na szccczescie wyleczylem) brałem Sertagen wraz z Propramolanem, Propramolan odstawilem jakies 2 miesiace temu, po wczesniejszej konsultacji z lekarzem psychiatra. Sertagen wciaz biorę i tu sie rodzą moje pytania, mianowicie:

1.Probowalem sam odstawic lek, poniewaz tak mi powiedziala pani psychiatra, do konca stycznia mam brac nastepnie gdy sie skonczza tabletki przerwac - tu sie stała masakra, poniewaz mam efekt odstawienia. Dretwieje mi twarz, przechodza mnie prady, wraca zle samopoczucie, czuje sie strasznie zmeczony po prostu jestem nie do zycia i nie umiem tak funkcjonowac. Udalo mi sie tak wytrzymac 9 dni, bez zarzywania sertagenu nastepne 2 dni spalem bo nie moglem dojsc do siebie. Jak to rzucic?

P.S 7 marca mam wizyte u psychiatry, ale licze na Wasze odpowiedzi.

2.Psychiatra nie poinformowal mnie o spadku libido podczas zazywania tych lekow, o czym przekonalem sie sam na wlasnej skorze. Libido spadlo mi do zera, w ogole nie czuje popedu. Nie moge osiagnac wzwodu, przestalo mnie cokolwiek podniecac. moje zycie seksualne nie istnieje, czy po odstawieniu lekow to wroci do normy? Jesli tak to po jakim czasie? Strasznie sie tego obawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku brałem 150 mg . Rzuciłem z dnia na dzień (lekarz tak kazał) tetra mam takie strzały zawrotow głowy jakbym był po 500ml wódy przez tak 2-3 sek. Cos podobnego miałem po odstawieniu sylpirydu. Czy sertralina może działać podobnie? Gdzieś raz na tydzień biorę clona albo alpre do 6 - 8 mg czy to odstawienie sertralina czy zaczynam mieć problem z benzo . Benzo jem z pół roku tak jak pisałem raz dwa razu na tydzień nie więcej. :uklon:

Ja wręcz doradzam wspieranie się klonazepamem podczas tak hardcorowej odstawki. Znam dwie osoby w tym ja, które miały atak epileptyczny po gwałtownym zejściu z sertraliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od roku brałem 150 mg . Rzuciłem z dnia na dzień (lekarz tak kazał)

durnowaty lekarz .Koniował !

Z takich rzeczy i to branych przez rok schodzi sie stopniowo z wyczuciem , a nie w jeden dzień . Tym sposobem to można tylko sobie pogorszyć zdrowie i nawet nabawić sie większej depresji i kłopotów niż przed leczeniem . I jak tu oddać się w ręce nieodpowiedzialnych lekarzy .

Przykre .

Zmień lekarza i to jak najszybciej , bo ten obecny amator wyjątkowo ciemna masa i raczej powinien w rzeźni pracować niż w przychodni

doradzać ciężko chorym ludziom .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne?

Zażywam od roku Miravil w dawce zaledwie 50mg, generalnie pomaga dość mocno na objawy psychosomatyczne, ale w dalszym ciągu pomiędzy 3-5 godziną od zażycia (czyli gdy dawka dochodzi do maximum) zmaga mnie sen, a jak się nie kimnę to dopadają mnie fatalne somaty.

Ma ktoś podobnie, czy raczej powinno to przejść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie kochanych zaburzonych :)

Pytanko mam do znawców tego leku. Biorę Sertagen w dawce 200 mg/d i mam to brać w podzielonych dawkach na dobę czyli rano 100 mg i wieczorem 100 mg. Czy tak powinno się brać tą dawkę czy może rano całość 200 mg, bo w ulotce czytam że: "Sertralinę należy stosować w pojedynczej dawce dobowej, rano lub wieczorem".

Jak wy stosowaliście Sertraline w tej max dawce 200 mg raz na dobę czy dwa razy, jak się powinno stosować by najlepiej działała?

Pozdrawiam :uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzojstik855 ja na początku też brałem cały czas dawki podzielone na 50% rano i 50% wieczorem. Natomiast uważam, że jednak powinno się w jednej dawce, odkąd zacząłem brać w jednej dawce lek zaczął na mnie działać jak należy, czuję się znakomicie, ja robiłem obserwacje i sam testowałem swój organizm czy jest różnica i uważam, że jest, także polecam w jednej dawce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę sertraline i czuję się zmęczony nawet bardzo małym wysiłkiem jak np. wejście po schodach - czy to normalne ?

wcześniej brałem escitalopram no i było jeszcze gorzej - czym to jest spowodowane ? są jakieś inne leki które nie powodują tego zmęczenia - jeżeli tak to jakie ?

albo czy mi to przejdzie na razie biorę dawkę 50mg. przez ok 2 tygodnie - zwiększyć?

aha i mój problem no to są zaburzenia depresyjno-fobiczno-nerwicowe tak bym to ujął

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzojstik855 ja na początku też brałem cały czas dawki podzielone na 50% rano i 50% wieczorem. Natomiast uważam, że jednak powinno się w jednej dawce, odkąd zacząłem brać w jednej dawce lek zaczął na mnie działać jak należy, czuję się znakomicie, ja robiłem obserwacje i sam testowałem swój organizm czy jest różnica i uważam, że jest, także polecam w jednej dawce

 

spoko tylko czy ty bierzesz/brałeś jednorazowo 200 mg?

 

-- 16 mar 2018, 20:19 --

 

bo ja mam taki zestawik na chwile obecna:

Sertagen 100 mg 1-0-1 (200mg)

Pregabalina 150 mg 1-0-1 (300mg)

i od 2 tyg.

Trittico CR 75 mg 0-0-1 (75mg)

 

i pomyślałem że Sertagen bede brał 200 mg rano, Pregabalina rano i wieczor tak jak dotychczas a trittico biore przed snem kolo 22 - narazie słabo dziala nasennie - pomyslalem ze to wina tego ze biore sertagen na wieczor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie biorę 200mg na raz koło 16 godziny i tak samo trittico 75mg CR dostałem od lekarza na sen, ale biorę tylko 1/3 tabletki czyli 25mg i śpię bardzo dobrze, też o 22 biorę. Nie mam pobudek. Ja sertrę biorę już 5 miesiąc, niesamowity lek, polecam wszystkim. Musicie przeczekać rozkręcanie się leku, na początku sertra jest bardzo pobudzająca stąd kłopoty ze snem, później się to normalizuje na tyle, że można spać normalnie lekko się wspomagając takim trittco, a jednocześnie człowiek ma energię i jest zmotywowany do działania.

Pan Nikt wytrwaj bo warto to nieporównywalnie lepszy lek niż escitalo który też brałem, daj sertrze 2 miesiące i nie będziesz żałował. Zapewne to zmęczenie jest wywołane paradoksalnie przez to pobudzenie, ja na początku sporo ziewałem i byłem zmęczony. Organizm musi się przyzwyczaić do wyższych obrotów potem jest już tylko lepiej. Po dwóch tygodniach polecam już zwiększyć dawkę, na 100 tak naprawdę lek dopiero pokazuje swoje pierwsze możliwości, na 150 jest już bardzo dobrze, a na 200 najlepiej :) Także 150-200 to taka dawka docelowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie biorę 200mg na raz koło 16 godziny i tak samo trittico 75mg CR dostałem od lekarza na sen, ale biorę tylko 1/3 tabletki czyli 25mg i śpię bardzo dobrze, też o 22 biorę. Nie mam pobudek. Ja sertrę biorę już 5 miesiąc, niesamowity lek, polecam wszystkim. Musicie przeczekać rozkręcanie się leku, na początku sertra jest bardzo pobudzająca stąd kłopoty ze snem, później się to normalizuje na tyle, że można spać normalnie lekko się wspomagając takim trittco, a jednocześnie człowiek ma energię i jest zmotywowany do działania.

Pan Nikt wytrwaj bo warto to nieporównywalnie lepszy lek niż escitalo który też brałem, daj sertrze 2 miesiące i nie będziesz żałował. Zapewne to zmęczenie jest wywołane paradoksalnie przez to pobudzenie, ja na początku sporo ziewałem i byłem zmęczony. Organizm musi się przyzwyczaić do wyższych obrotów potem jest już tylko lepiej. Po dwóch tygodniach polecam już zwiększyć dawkę, na 100 tak naprawdę lek dopiero pokazuje swoje pierwsze możliwości, na 150 jest już bardzo dobrze, a na 200 najlepiej :) Także 150-200 to taka dawka docelowa

fajnie dzięki za cenne info, a tak z ciekaości dlaczego 16 serte bierzesz a nie rano?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 5 lat temu psychiatra przepisał mi setaloft na fobie społeczna i natrectwa. Niestety nie brałem tych leków bo stwierdzziłem ze sam sobie poradze, a problem niestety sie nasilił.

Mecza mnie zwłaszcza objawy fizyczne.

Teraz zeby sie dostac u mnie w miejscowosci do psychiatry trzeba kilka miesiecy czekac.Wiec mam pytanie czy moge otrzymac ten lek od rodzinnego?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powtórzę moje pytanie :) może znajdzie się osoba kompetentna która udzieli mi odpowiedzi :D

 

mianowicie jestem bardzo zmęczony po sertralinie z czego może to wynikać i czy to minie czy są jakieś inne leki ssri lub inne które by nie powodowały tego zmęczenia?

 

-- 18 mar 2018, 19:52 --

 

mecze się nawet idąc na autobus lub wchodząc po schodach

 

-- 18 mar 2018, 19:59 --

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×