Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś miał podczas kuracji sertraliną zwiększoną chęć na używki typu alkohol, czy nikotyna? Powrót do SSRI po paru miesiącach, no i nawet kawa która przy ostatnim razie znosiła zmulenie teraz wywołuje bardzo nieprzyjemne skutki w postaci lęków, gonitwy myśli, przyśpieszonej akcji serca.

Dziwi mnie ta reakcja...

 

Mi dobrze wchodziła sertra z lamotryginą - lamo pomogło mi na gonitwę myśli właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę 200mg i mi normalnie staje tylko ciężko dojść. Oprócz tego stałem się pozytywnym człowiekiem, mam ciągle dobry humor, wszyscy mi mówią że się strasznie zmieniłem na lepsze. Jedyne co to spodziewałem się, że jeszcze lepiej podziała na lęki, pomogła to na pewno, ale nie wyeliminowała lęków, tak powiedziałbym na 50%. Może też moje wina bo sobie w weekend lubie popić, to na pewno wpływa na leczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,wracam do wenli i mirty tylko w mniejszych dawkach.

oby nie za małych , bo też nie fajnie ( może się stać w dłuższej perspektywie czasu). ;)

Serta dla mnie to również totalny niewypał . Jeszcze z Mirtą( absolutnie tylko branej na noc ) to z czasem, przy dobrej obstawie leków dziennych można jakoś prziepierdzieć dzionek .

No , ale jedno Panowie i Panie jest pewne Każdy z Nas zajobów musi sobie znależć swój własny( dla wierzących użyję słowa <święty> ) zestawik lekowy , co by mu naaajbardziej pomagał . I ostrzegam nie -do- uczonych - podczas kuracji nie pijemy alkoholu i nie narkotyzujemy się klejem , dopalaczami czy innym syfem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,wracam do wenli i mirty tylko w mniejszych dawkach.

oby nie za małych , bo też nie fajnie ( może się stać w dłuższej perspektywie czasu). ;)

Serta dla mnie to również totalny niewypał . Jeszcze z Mirtą( absolutnie tylko branej na noc ) to z czasem, przy dobrej obstawie leków dziennych można jakoś prziepierdzieć dzionek .

No , ale jedno Panowie i Panie jest pewne Każdy z Nas zajobów musi sobie znależć swój własny( dla wierzących użyję słowa <święty> ) zestawik lekowy , co by mu naaajbardziej pomagał . I ostrzegam nie -do- uczonych - podczas kuracji nie pijemy alkoholu i nie narkotyzujemy się klejem , dopalaczami czy innym syfem .

 

Dokładnie na każdego w końcu jakiś mix zadziała, niestety trzeba na sobie testować , nie sugerować się opiniami, bo na jednego nie działa i wywali swoje żale że lek jest do d... a innemu może ten sam lek życie uratować

Nie ma tu żadnej reguły, trzeba próbować na sobie aż w końcu trafimy na idealny lek dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 Gorliwy, wiem na wizycie poprosze dr o zwiekszenie dawki wenli do 225mg Sama nie moge zwiekszyc,bo nie starczy mi tabl.Wizyte mam' dopiero 24 lutego.Inny lekarz przepisal mi tez propranolol,ale do niego nie chce chodzic z pewnych wzgledow.Jednym slowem co powiedziec lekarce,zeby dostac propranolol?

Zaczął mi on o dziwo pomagac tym razem'.Kiedys na mnie nie dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy odstawiał ktoś Aposerte zaledwie po miesiącu brania? Biorę ją dopiero dwa tygodnie, ale skutki uboczne są okropne. Nie jestem stanie normalnie funkcjonować czy pracować. Gdyby "tylko" bolała mnie głowa to można by jakoś to przetrwać, ale szereg objawów jest bardzo ciężko. Za dwa tygodnie mam wizytę, ten czas jeszcze przetrwam, ale chyba to nie jest lek dla mnie.

 

Jeśli była juz odpowiedź na to pytanie to przepraszam, narazie powoli oswajam się z wątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :) mam pytanie które nurtuje mnie odkąd zaczęłam moja przygodę z lekarstwami, w moim przypadku są to asentra oraz minimalna dawka trittico na noc i jak dla mnie to póki co spisują sie na medal (dopiero 2 miesiące co prawda ale odczuwam różnice już powoli). Moje pytanie może wydać wam sie głupie ale wole sie upewnić niż zrobić coś zle, a mianowicie, czy przy stosowaniu takich leków można na luzie zrobić tatuaż? To takie moje małe uzależnienie i już marzy mi sie kolejny a nie wiem czy np wpłyną one jakoś niekorzystnie na cały proces :( mam nadzieje ze ktoś z was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i taka dobra duszyczka zechce sie ze mną podzielić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elendil sertralina pobudza jeszcze bardziej i aktywizuje do działania. Ja na przykład często mam powiększone źrenice, jakbym coś wciągnął. Schudłem 10 kg to również sprawka sertry z powodu ciągłego pobudzenia organizm spala więcej. Jest sporo opini, że sertra nie jest najlepsza na lęk, bo sama w sobie też pobudza. Ja uwielbiam ten lek, ale przyznam, że na lęki nie pomógł tak jak chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli podczas robienia tatuażu nie podaje się żadnych środków znieczulających czy innych aktywnych farmakologicznie to w niczym to nie koliduje

 

skoro tatuaże to Twoje uzaleznienie to może warto nie ulegać nałogowi? chcesz wyglądać jak Popek?:)

 

 

Na szczęście aż tak zle ze mną nie jest :D uzależnienie to może słowo trochę na wyrost, kwiatki i inne dziewczyńskie wzorki mi wystarczają w spokoju :D

I bardzo dziękuje za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×