Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

I co z tego? Jak praktyki lekarzy są zgoła odmienne. Mnie na lęki leczono neuroleptykami. Pozdro 600 formułkami możesz walić. Polską mentalność zacznij zmieniać. Ogarnij Polską psychiatrię, szkol ich, wysyłaj za granicę na dodatkowe praktyki. A tutaj tylko obrazki i pisemka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję Ci coś co "jak dla mnie" nie ma sensu.

 

tizziano napisał(a):

gdyż jak powiedział mi jeden psychiatra: to i to leczy się tymi samymi lekami...

 

Grabarz666 napisał(a):

Ma rację.

To tylko twoja subiektywna opinia, nic więcej. Faktem jest, że SSRI są lekami I rzutu w leczeniu zaburzeń lękowych (w PL jak i chociażby w USA), w GAD włącznie z pregabaliną. Poniżej link do konsensusu polskich eksertów dot. leczenia zaburzeń lękowych:

 

e6b28a72db947.png

Czy zwiększanie dawki sertraliny powyżej 50mg lub 100mg dla lękowców to dobre rozwiązanie? Chodzi o lęk napadowy, fobie społeczną. Czy taka dawka nie speeduje działając niekorzystnie na lękowca? Ja biorę 37.5mg sertre i 75mg lamo aktualnie... jestem zmulony i mam problemy z koncentracją. Bez leków jeszcze gorzej, nie umiem się dobudzić i mógłbym ciągle spać, zero energii... Więc generalnie potrzebuje czegoś aktywizującego, ale przeważnie to co aktywizuje nakręca też lęk.. i nie wiem gdzie znaleźć złoty środek :( Próbowałem nootropów jak noopept, adranifilu... wzmaga lęki : / Dobudzanie się kawą i tigerami też podkręca lęki a koncentrację poprawia na krótko a potem znowu spadek ; /

Może zagadaj z lekarzem on ci doradzić co r obić i w jakiej dawcę brać :/ Ja na początku brałam 50mg potem 100 i 150 na końcu i dopiero ta dawka uwalniała mój zły stan w 100%. Musisz wyczuć ile dla ciebie jest wystarczające. A z lekami to tak ze na każdego inaczej działają.na mnie setaloft działał elegancko jakbym nic nie brała.

 

-- 03 maja 2017, 12:48 --

 

Moklobemid próbowałem, raz nawet ładnie się wkręcił i działał całkiem przyjemnie, innym razem (kilka lat później) nie udało mi się wytrzymać na początkowych ubokach..było strasznie ;)

Właśnie rozważam podbijanie dawek sertraliny do takich bliskich 150mg, tylko wiąże się to automatycznie z bezsennością bo już przy 50mg gorzej mi się śpi, więc albo dorzucę pregabę do wyższych dawek lub dam na noc trittico. No takie mam plany, zobaczymy... ale chyba trochę poczekam bo aktualnie zmieniam pracę na inną i nie chce zbyt kombinować z lekami.

w sumie to ciekawe jak każdy ma z nas inaczej.ja po sertalinie po 10min tak masakrycznie chce mi się spać (na szczęście brałam od początku na noc a nie na dzień ) ze czuje jakbym lek silny nasenny brała:) to akurat ważna za zaletę setraliny:)alena każdego inaczej działa :( współczuje bezsenności .nie myślałeś żeby brac tez na noc a nie na dzień ?(oczywiscie nie robi się nic bez konsultacji z lekarzem wiec nie nakłaniam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

localhost, jak próbuje podnosić sertralinę powyżej 50mg to czuje straszny niepokój i napięcie mięśniowe... : / Chyba jestem zdany na niższe dawki, które nie są w pełni efektywne w moim przypadku. No nie powiem sertra mi pomaga, ale nie aż tak bardzo jakbym chciał. Momentami mam na prawdę fajny stan, spokojny, dobry nastrój, lekko euforyczny nawet, innym razem odczuwam lęk wolnopłynący a momentami nawet silniejszy coś na kształt ataku lękowego, zawroty głowy, źle mi, walące serce, myśl, że zaraz chyba zejdę itp. Czasami mam jakieś głupie myśli egzystencjonalne na zasadzie jak to jest że istnieje i inne takie głupoty, co powodują też dziwny lęk i pogłębiają odrealnienie. Sertra raz pomaga, raz nie... Próbowałem pregabaliny, niby wycisza, ale zamula i plącze mi się język, poza tym robię się na niej strasznie niezdarny i powoduje problemy z koncentracją, co odpada w pracy. Na razie tak sobie pobędę na tej sertralinie i lamotryginie z doraźnym benzo... nie mam chwilowo innej koncepcji. Może ewentualnie pregabalina na lepszy sen, bo nawet pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Jak praktyki lekarzy są zgoła odmienne.

Dlatego leczę się sam, a wiedzą dzielę się z innymi użytkownikami forum (chociaż nie każdemu się to podoba).

 

Mnie na lęki leczono neuroleptykami.

Dlatego czułeś się tak jak się czułeś.

 

Pozdro 600 formułkami możesz walić. Polską mentalność zacznij zmieniać. Ogarnij Polską psychiatrię, szkol ich, wysyłaj za granicę na dodatkowe praktyki. A tutaj tylko obrazki i pisemka.

Mam wiele ciekawszych rzeczy na głowie niż (syzyfowe) próby zmiany polskiej mentalności (cebulactwa), to nie moja rola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze kiedys to forum nie bylo tak zawalone reklamami

 

-- Śr maja 03, 2017 11:49 pm --

 

patrze na ta tabelke i sie zastanawiam, skoro bylam juz na lekach drugiego rzutu np. na wenli, ktora jest i na nerwice i na depresje to po co teraz mi daje sertraline z pierwszego rzutu, ktora jest bardziej na nerwice (chociaz na depresje tez) Czy jesli ktos ma sama nerwice a tylko symptomy depresyjne przez nerwice czyli co? taki lek co dziala i na depresje i na nerwice to zadziala gorzej na kogos kto ma sama nerwice? Skoro juz bralam leki co dzialaly na obie przypadlosci. Jakos nie widze w tym sensu.

 

-- Pn maja 08, 2017 1:29 am --

 

hej, czy ktos bierze ta sertraline i moglby mi dac jakies slowo otuchy?? Biore 5 dzien ale wybucham nerwami i placzem o byle co i w dodatku brakuje mi tchu i mam zawroty glowy i jakbym miala zemdlec. I to tylko na 25mg. Jak jestem spokojna to tylko mnie meczy wszystko. Spacer to tak jakbym po biezni biegla przez 1h. Spocona i zadyszana zmeczeniem. Ale jak sie zdenerwuje to jest kicha. Uderzenia ciepla do glowy i zawrot glowy i uczucie ze zaraz zemdeleje. uffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jezeli bralem 2 tabletki asentry po 50mg a teraz mam tabletke 100mg to bedzie to mialo znaczeniie i na poczatku wystapia jakies skutki uboczne czy nic sie nie zmieni ?

Możesz umżeć.

 

 

 

hahhahahahahhaha padam :mrgreen:

 

 

ale nie. Nie badzmy zlosliwi bo niektorzy z lekami niestety boja sie kazdej tabletki i kazdej zmiany. Jest to wyolbrzymiane i pozbawione logiki jendak wola sie upwnic "na wszelki wypadek"

 

-- Pn maja 08, 2017 4:31 pm --

 

Mam pytanie czy jezeli bralem 2 tabletki asentry po 50mg a teraz mam tabletke 100mg to bedzie to mialo znaczeniie i na poczatku wystapia jakies skutki uboczne czy nic sie nie zmieni ?

 

a ile rowna sie 50mg+50mg???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jezeli bralem 2 tabletki asentry po 50mg a teraz mam tabletke 100mg to bedzie to mialo znaczeniie i na poczatku wystapia jakies skutki uboczne czy nic sie nie zmieni ?

 

a ile rowna sie 50mg+50mg???

 

:lol:

 

 

hehehehee, no biedak sie pyta czy jak bral 2 razy 50mg a teraz bierze 100mg to czy zmienia sie dzialanie, dlatego pytam czy dodal sobie 50+50 i czy mu wyjdzie czy bierze ta sama dawke czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarna ważka, a ile czasu zażywasz? Bierzesz rano czy na noc? Jezeli sen sie z czasem nie poprawi, to zmien sobie na paroksetyne lub escitalopram np.

 

Ja tez teraz włażę enty raz na paroksetyne i spać nie moge. Czuje takie pobudzenie ala akatyzja i pustą, bezproduktywną energię połączoną z anhedonią. Ocipieć mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarna Ważka, ale jak jesteś aktywna cały dzień i nie śpisz w ciągu dnia, to wieczorem również masz problemy ze spaniem? Jeżeli po takim czasie sen się nie unormował, to ja bym spróbował np. paroksetyny, która z czasem ( po kilku miesiącach) świetnie reguluje rytm dobowy. Ja wieczorem zasypiałem jak niemowlę i rano wstawałem wypoczęty. Sertralina jest bardziej pobudzająca i może przez to masz problemy z zaśnięciem, lub wyrobił się u ciebie jakiś lęk przez tym, że nie będziesz mogła zasnąć i to też może być przyczyną.

 

Edit: Wchodzenie na jakieś siekiery nasenne jak zolpidem, też problemu nie rozwiąże, tylko go z czasem nasili. Chyba, że porozmawiaj z lekarzem nad dołożeniem mirtazapiny, która świetnie działa nasennie. Ja bym jednak celował w bardziej sedujący SSRi jak paroksetyna, escitalopram, citalopram, fluwoksamina. Jeżeli masz duże problemy z lękiem, to te leki mogą się nawet okazać skuteczniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarna Ważka, ale jak jesteś aktywna cały dzień i nie śpisz w ciągu dnia, to wieczorem również masz problemy ze spaniem? Jeżeli po takim czasie sen się nie unormował, to ja bym spróbował np. paroksetyny, która z czasem ( po kilku miesiącach) świetnie reguluje rytm dobowy. Ja wieczorem zasypiałem jak niemowlę i rano wstawałem wypoczęty. Sertralina jest bardziej pobudzająca i może przez to masz problemy z zaśnięciem, lub wyrobił się u ciebie jakiś lęk przez tym, że nie będziesz mogła zasnąć i to też może być przyczyną.

 

Edit: Wchodzenie na jakieś siekiery nasenne jak zolpidem, też problemu nie rozwiąże, tylko go z czasem nasili. Chyba, że porozmawiaj z lekarzem nad dołożeniem mirtazapiny, która świetnie działa nasennie. Ja bym jednak celował w bardziej sedujący SSRi jak paroksetyna, escitalopram, citalopram, fluwoksamina. Jeżeli masz duże problemy z lękiem, to te leki mogą się nawet okazać skuteczniejsze.

Nawet kiedy jestem aktywna w ciągu dnia, to w nocy i tak nie mogę zasnąć :/

Wcześniej brałam Senzop na sen, jego wada polega na tym, że po wzięci tabletki męczyłam się jeszcze godzinę- dwie, zanim zasnęłam. Poprosiłam lekarza o zolpidem, bo kiedyś też miałam problemy ze snem i dostałam je od lekarza rodzinnego. Miałam brać pół tabletki co dwa dni. Po tej dawce usypiałam od razu i spałam całą noc. Po dwóch tygodniach nastąpiła wyraźna poprawa. Teraz psychiatra przepisał mi Nasen, ale już nie działa na mnie tak jak kiedyś. Muszę brać całą tabletkę a nie pół, a i tak czasami nie działa i męczę się do rana :( Zamiennie z Nasen stosuję forsen z melatoniną. Przez pewien czas pomagał mi pregabalin na noc, niestety już nie pomaga. W ciągu ostatnich kilku tygodni tylko raz udało mi się zasnąć bez żadnego "procha" na noc. Dodam jeszcze, że wszelkie melisy, rumianki, magnez itp mam już przetestowane, nie pomagają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie podzieli sie opinia co lepsze?

http://www.nerwica.com/search.php?keywords=

to żeś mi kolego pomógł co mam poszukać??

pytam ludzi którzy brali i esci i setre o opinie który lepiej działa na lęki a ty mi dajesz link do szukaj nie rozumiem cię , ale ok w konczu wszyscy tu jesteśmy zaburzeni :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escitalopram kilka lat temu pomógł mi w lękach (ale brałam z nim też inne leki). A Setaloft nie pomagał ani na lęki, ani na depresję, źle się czułam po nim psychicznie. Na mnie najlepiej przeciwlękowo działała paroksetyna w połączeniu z Egzystą (biorę obecnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby escitalopram i citalopram to prawie to samo ale warto spróbować citalu na lęki. Mi bardzo pomógł. Chyba jest mniej popularny niż esci ale nie znaczy że gorszy.

A sertalina na lęki to ja wkładam między bajki. Niekórzy psychiatrzy próbują ją wciskać (och taki popularny ten Zoloft, każdy bierze i jest super człowiekiem) tylko szkoda że nie widzę tych super-ludzi na ulicy, a szczególnie kierowców-rajdowców którzy jeżdżą pożal się bożę jak dziadki 80 lat bez wzroku i słuchu, a to czasem ojcowie czy matki jadące z dziećmi po 30 lat +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×