Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Vengence, Zmartwię Cię. Niestety akurat objawy fizyczne, typu zmęczenie, osłabienie, senność, ból i zawroty głowy trwały u mnie najdłużej. Przez jakieś 3-4 miesiące.

 

No nie , chcesz mi powiedzieć ,ze skutki uboczne miałeś po setagenie 3miechy? :shock: To mi lekarz powiedział ,ze do mieśiąca pewnie się pomęczę a brałem sert prawie 10lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35szopen - No nie , chcesz mi powiedzieć ,ze skutki uboczne miałeś po setagenie 3miechy? :shock: To mi lekarz powiedział ,ze do mieśiąca pewnie się pomęczę a brałem sert prawie 10lat

 

Nie bardzo rozumiem, jesteś na sertralinie 10 lat?

 

Byłem, a od 0k 3lat również conwulex. Od 17 dni biorę hydroxyzinum, tylko. Odstawiłem po tym jak dostałem LZS

 

-- 16 lis 2015, 15:27 --

 

Teraz zapytam trochę z ni z gruchy ni z pietruchy sorry ale muszę- myślicie że picie kawy ma niekorzystny wpływ na leczenie napadów lęku?

 

Zalezy od dawki kofeiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nie będę opisywać tutaj swojego przypadku, bo szkoda mi Waszego czasu;)

 

Od dwóch tygodni i dwóch dni biorę Asentrę po nawrocie nerwicy lękowej (w lipcu 2014 skończyłam Efectin, który wraz z terapią wyciągnął mnie z nerwicy lękowej; potem dalej byłam na terapii).

 

I teraz tak. Ponieważ swego czasu ciężko mi się wchodziło na różne leki to lekarz (nowy) zaproponował od wchodzenia na dawkę 1/4 tabletki po 6 dniach 1/2 i po kolejnych 6 dniach 3/4, czyli teraz jestem na 3/4 tabletki. Lęki się zmniejszyły (wciąż oczywiście są), ale przyszły stany depresyjne dość uciążliwe (totalna niechęć do wszystkiego, brak poczucia sensu itp.) Stany depresyjne zdarzały mi się stosunkowo rzadko (ewentualnie przy nawrotach nerwicy właśnie), ale teraz jest to dość nasilone. Czy myślicie, że to może być skutek uboczny? Czy dalej czekać na działanie tego leku? Nie chciałabym zmarnować czasu i potem znowu się męczyć z wchodzeniem na kolejny lek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

nie będę opisywać tutaj swojego przypadku, bo szkoda mi Waszego czasu;)

 

Od dwóch tygodni i dwóch dni biorę Asentrę po nawrocie nerwicy lękowej (w lipcu 2014 skończyłam Efectin, który wraz z terapią wyciągnął mnie z nerwicy lękowej; potem dalej byłam na terapii).

 

I teraz tak. Ponieważ swego czasu ciężko mi się wchodziło na różne leki to lekarz (nowy) zaproponował od wchodzenia na dawkę 1/4 tabletki po 6 dniach 1/2 i po kolejnych 6 dniach 3/4, czyli teraz jestem na 3/4 tabletki. Lęki się zmniejszyły (wciąż oczywiście są), ale przyszły stany depresyjne dość uciążliwe (totalna niechęć do wszystkiego, brak poczucia sensu itp.) Stany depresyjne zdarzały mi się stosunkowo rzadko (ewentualnie przy nawrotach nerwicy właśnie), ale teraz jest to dość nasilone. Czy myślicie, że to może być skutek uboczny? Czy dalej czekać na działanie tego leku? Nie chciałabym zmarnować czasu i potem znowu się męczyć z wchodzeniem na kolejny lek...

 

Ja bym się udał z tym pytaniem do lekarza!, miałaś wcześniej stany depresyjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoasia, Staraj się przetrzymać. Na początku często dzieją się dziwne rzeczy z człowiekiem. Po jakimś czasie odczujesz terapeutyczne działanie sertraliny. Mamy dość podobną historię leczenia farmakologicznego. Też przyjmowałem kiedyś wenlafaksynę, która wyciągnęła mnie z nerwicy i depresji. Później było jeszcze kilka innych leków bez rezultatu. Teraz już przeszło pół roku jestem na sertralinie i jest całkiem dobrze. Nie trzeba do końca ufać lekarzom, że lek zaczyna działać po 2-3 tygodniach od rozpoczęcia. To tylko teoria. W praktyce jednak trwa to trochę dłużej. To znaczy dłużej trwa oczekiwanie na efekt terapeutyczny :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie czy nie dzwonić do lekarza, bo byłam w sobotę i faktycznie lęki się zmniejszyły więc poszliśmy tym tropem. Ale weekend był ciężki (depresyjnie

) i dzisiaj też nie jest za wesoło, chociaż może to efekt niespania... Miewałam stany depresyjne ale tak jak pisałam zwykle wktórnie po nawrotach lęku.

 

Lekarz też ostatnio użył takiego tekstu jak mu powiedziałam, że zdarzyło mi się mieć depresyjny stan po Cloranxenie (wzięłam może 3 razy w sumie), że może trzeba się z tym zmierzyć... Nic z tego nie rozumiem, bo skoro biorę antydepresanty to chyba nie po to, żeby się mierzyć z depresją ;) Ehh ciężkie czasy nastały...

 

szaraczek, dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam. Czekam więc jeszcze chwilę (w końcu nie zaczęłam jeszcze dawki terapeutycznej, bo jestem na 3/4 tabletki z 50 mg) a w razie czego telefon do lekarza... I jeszcze kiedyś spałam jak suseł a teraz od 3 tygodni masakra więc hydroksyzyna jeszcze idzie na wieczór, ale nie zawsze pomaga. W pracy więc jest dość ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychotropka89 dziękuje. Musze dać rade. Naprawde zle sie czuje ale mam nadzieje dzięki szaraczkowi. Dark Knight ja tez sie wspomagałem klonem przez może 1,5 tygodnia i było nie najgożej. Dzisiaj juz jest chyba 3 dzien bez klona i jest masakra ale ktos wspominal ze moze zaburzac działanie serty i dlatego odstawiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecierpliwy30, Mnie sertralina przyjemnie wyciszyła a przy tym nie zamuliła, ale pierwszych kilka miesięcy było dosyć ciężkich na niej. Nie wiem czy dałbym wtedy radę gdybym pracował.

 

-- 16 lis 2015, 21:49 --

 

yoasia, Bierz bierz sertralinę. U mnie ładnie wyczyściła lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to lek nie dla ciebie, co ci się dzieje po nim ??

W skrócie bardzo mnie zmęczył ten lek. Od samego początku miałam z nim pod górkę.

Przy rozpoczynaniu terapii sertrą cała gama uboków . Libido poniżej zera, częste bóle głowy, brak apatytu, sensacje jelitowe, które dokuczały mi cały czas, przez rok brania . Nie zauważam poprawy jeśli chodzi o lęki i moją fobię. Każda, jakakolwiek modyfikacja dawki, kończyła się ubokami i zdychaniem przez minimum tydzień. Tydzień temu odstawiłam zupełnie i jeszcze czuję zawroty głowy, kołatanie serca i uderzenia gorąca. Ale jest zdecydowanie lepiej, niż np. w sobotę.

Podsumowując, nie uważam, żeby to był zły lek, itd. To nie jest po prostu lek dla mnie. Źle go toleruję, próbowałam różnych dawek, stopniowo je zwiększałam, zmniejszałam, kombinowałam, dawałam czas. No nie... Nie byłam w stanie już dłużej na tym funkcjonować.

 

Niecierpliwy30, trzymam kciuki, żeby u Ciebie sertra poradziła sobie z Twoimi zaburzeniami. Dla mnie najgorszy był 1. tydzień. Później już pomalutku, ale stopniowo z górki organizm się przyzwyczajał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien drugi na 200mg. Bol glowy przez caly dzień. Mega depresja. Osłabienie mięśni. Mdłości. Wypieki na twarzy. Ale jakoś daje rade...

 

Nie chce byc nie grzeczny ale Twoje objawy to żadna tragedia. Jak by Ci doszły przykurcze, kołatanie serca, niepokój, szum w głowie i drgawki to byś miał dopiero jazdę.

Bierz hydrozyzyne, ona na początku Cię przymuli ale za to łatwiej Ci bedzie przetrwać trudny okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawaliłam totalnie. Musiałam odwołać wizytę u psychiatry bo byłam mega chora, teraz następny termin jest na 23/12 a ja mam zapas tabletek tylko na dwa tygodnie.

Myślicie że jak pójdę do internisty i przedstawię sytuację to dostanę receptę na jedno opakowanie Asentry? Nie chcę miec przerwy tylko dlatego, ze nie ma terminów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×