Skocz do zawartości
Nerwica.com

niechciana ciążą


Nina7987

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nazywam sie Kasia mam 16 lat i wpadłam z moim chlopakiem który ma 18

jestem w 4 miesiącu ciązy oczywiście nieplanowanej ale nie powinnam się żalić bo to przecież wina moja i mojego chłopaka.a stalo sie to tak ze bylismy na imprezie troche za duzo wypilismy i wrocilismy do domu w ktorym nikogo nie bylo

gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy ze strachu chcialam usunac dziecko ale chlopak mi na to nie pozwalal

gdy juz powiedzialam rodzica byli w szoku ale powiedzieli ze czasu nie cofnac i ze jakos sobie poradzimy

chlopak wyjechal za granice zarobic kase a ja siedze caly czas w domu i nie wychodze bo wstyd mi za siebie a pozatym nie mam po co wychodzic przeciez jestem w ciazy...nadal nie moge w to uwierzyc...czuje sie tak jak bym sama zostala z ta ciaza i nikt mi w tym nie pomoze...wiem ze chlopak pojechal zarobic kase na dziecko ale go teraz potrzebuje.staram sie jakos trzymac i udaje przed wszystkimi ze jest wszystko ok ale czasami juz nie wytrzymuje..mam zjeba....cale wakacje nie moge robic rzeczy ktory robic lubilam...konkretnie to zyc mi sie nie chce powoli sie zalamuje...nie wiem co mam robic.. :why::why::why::why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazam sobie ze to dla Ciebie bardzo trudny czas moze nawet najtrudniejszy w zyciu. Dobrze ze masz wsparcie rodzicow a Twoj chlopak tez zachowuje sie w sposob odpowiedzalny. Zle ze jestes teraz sama ze soba z ta nowa sytuacja.

 

To jak dalej postapisz wymaga przemyslenia i czasu. Czy chcesz byc ze swoim chlopakiem rodzicami tego dziecka czy oddac je do adopcji- to sa pytania ktore potrzebuja Twojej odpowiedzi. Cokolwiek uczynisz i tak jestes dla mnie bohaterka bo zdecydowalas dac zycie temu dziecku a to wielka rzecz. Pomysl kto z bliskich moglby Cie emocjonalnie wesprzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nina7987, to przyspieszone dorastanie, zarówno cechy na plus jak i minusy, ale dziecko warte jest poświęceń, bo może to być później najbliższa dla Ciebie osoba, wszystko zależy od wychowania i od dawki miłości jakim je obdarzysz, jeśli się odetniesz, nie nawiążesz więzi z tym dzieckiem, może obwiniać Cię do końca życia, za zjebaną przyszłość bez miłości. Dorosłość teraz, pierwsze lata przy dziecku są najbardziej absorbujące jednak później, możesz być tak samo aktywną osobą jak wcześniej, młoda, pełna energii i już ze zdobytą mądrością, której innym będzie jeszcze brakować.

 

Ps. tak na marginesie to wiem co musiała przeżywać moja mam, w tym wieku... ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym wszystkim zastanawia jedno:

a ja siedze caly czas w domu i nie wychodze (...) pozatym nie mam po co wychodzic przeciez jestem w ciazy..(...)....cale wakacje nie moge robic rzeczy ktory robic lubilam...

 

Ciąża to nie choroba, czego nie możesz robić? Czy ty tylko piłaś i paliłaś wychodząc z domu? Możesz robić wszystko (no bez picia i palenia) to samo co rówieśnicy tylko troszkę na siebie uważaj.

Siedzisz teraz w domu.....nie masz co robić....to nie zdrowe dla dziecka, zacznij chodzić na spacery, czytać książki, umawiaj się ze znajomymi na basen, na kręgle, gdziekolwiek, do kina......

Poza tym jest ci ciężko to mogę zrozumieć, powinnaś zgłosić się do poradni psychologicznej i pogadać z jakimś psychologiem.....albo w poradni interwencji kryzysowej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem twoją rówieśniczką i ciężko mi sobie wyobraźić siebie w takiej sytuacji. To dla Ciebie duże wyzwanie , a przede wszystkim dużo trudnych decyzji. jakie podejmiesz, będą one Twoimi decyzjami i to takimi na całe życie.

w najbliższym czasie będziesz decydować o losach takiej małej,niewinnej istoty, która potrzebuje miłości, czasu, po prostu to powinno być twoje maksymalne poświęcenie, na które nie jesteś gotowa... to nie dziwne .

życzę ci dużo siły i wytrwałości

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłaś na tyle odpowiedzialna, aby uprawiać seks, to teraz bądz na tyle odpowiedzialna aby wychować to dziecko. Dbaj o niej bo jest Twoje.

Ciesz się, że masz wsparcie w rodzicach- może jakoś Ci się uda i skończysz szkołę. Chcesz iść na studia? Jakie masz plany na życie?

Dziecko nie przekreśla planów, ale na pewno będzie Ci ciężej niż rówieśnikom. Jak długo jesteś ze swoim chłopakiem? Który to miesiąc ciąży? Dlaczego nie wzięłaś tabletki PO do 72 h?

Módl się tylko, żeby wrócił z tej zagranicy, bo mógł powiedzieć że pojechał zarobić na dziecko, a więcej go nie zobaczysz...

p.s. Wiem co przeżywasz, bo jak miałam 16 lat to mi test ciążowy pozytywny wyszedł. Też myślałam żeby wziąć tabletkę RU, ale dzięki Bogu się powstrzymałam, a potem się okazało że nie jestem w ciąży.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×