Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica?


qwerty22

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jestem wesołym, 16 - letnim chłopakiem z masą energii. Nie jestem nieśmiały, nie mam problemów z ludźmi. Ogólnie czuję się dobrze. Jednak zdarza mi się podczas stresujących sytuacji (np. sprawdzian z fizyki, a muszę dodać, że grozi mi jedynka z paru przedmiotów) mieć kołatania serca, dosyć spore zawroty głowy, nudności, zaburzenia wzroku oraz ogromne napady lęku (staram się robić afirmacje, że moje serce jest zdrowe, że jestem zrelaksowany, ale to często nie pomaga). Ostatnio jednak te objawy pojawiają się nawet gdy odpoczywam. Miałem robione EKG serca (oczywiście podczas badania kołatania nie miałem), USG nawet dwa razy (powiedzieli mi, że serca mam jak dzwon; miałem kiedyś niedomykalność zastawki mitralnej, ale to było parę lat temu), gastroskopię (podejrzenie o refluks żołądkowy z powodu nadmiernej zgagi; wynik dobry, stwierdzono jedynie nadkwasotę), ale wszystkie badania wyszły dobrze. Teraz czekam na wyniki z Holtera. Kiedyś miałem tendencje do wytwarzania sobie chorób, potem mi to minęło, ale nie wiem czy nie wróciło z powrotem. Powiedzcie mi proszę, czy ten problem leży w moim zdrowiu, czy może w mojej głowie? Powinienem pójść do psychologa, czy może na inne badania? Nie chcę zarówno umierać, jak i zostać człowiekiem leżącym cały czas w łóżku z obawą o swoje życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Jeśli miałeś zrobione badania i wyniki są ok, to należy postawić na nerwicę , tym bardziej , że w przeszłości już się z nią zmagałeś.Pomyśl o psychoterapii, i kup sobie jakies ziolowe uspokajacze.Pełno jest ich w aptekach.Trzymaj się.I nie szukaj chorób , bo wpadniesz w chipohondrie i zacznie się jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×