Skocz do zawartości
Nerwica.com

nie wiem co mi jest (lenistwo do potęgi)


samiec alpha

Rekomendowane odpowiedzi

problem polega na tym, że ogarnął mnie jakiś MEGA LEŃ, k.o.m.p.l.e.t.n.i.e. nic mi się nie chce - nie chce mi się wychodzić z domu, czy to na piwo z bratem, czy samochodem gdzieś z rodziną, w samym domu też nie mam na nic ochoty, przestał mnie bawić komputer, znudziła się telewizja... cały dzień leżę i nic nie robię, a zdanie "nie chcę mi się" stało się moim drugim imieniem...

 

niedawno zdiagnozowałem też u siebie fobię społeczną i nie ulega wątpliwości, że powinienem się leczyć, problem tylko w tym, że właśnie mi się NIE CHCE chodzić do psychologa, nie chce mi się stawiać u niego regularnie co dwa-trzy tygodnie, spowiadać całe 60 minut i tak przez kilka lat, nie chce mi się, nic na to nie poradzę, a z drugiej strony chcę być zdrowy...

 

czuję się jak emeryt, niczego mi się nie chce, a mam zaledwie 24 lata, co mi jest, przeraża mnie to i nie wiem jak mam sobie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny, że Ci się "nie chce"... a może coś innego jest powodem tego "słowa" np. lęki jakieś. Masz 24lata, więc dogłębnie się zastanów, fobia społeczna też może być tego przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również wygląda to na depresję z domieszką prokrastynacji, ale będę wałkował do upadłego: diagnozę musi postawić specjalista. Jak masz sobie pomóc? Zmobilizować się i skonsultować z psychiatrą albo psychologiem. Masz do wyboru życie albo stagnację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zainteresowania ? Mi też się baaardzo wielu rzeczy nie chce przez chorobę.

Czasami po prostu bym nie wstawał z łóżka.

Nie wspomnę już o rzeczach które mnie stresują.

Ale np. jakieś zainteresowania hobby coś do czego cię ciągnie i daje/dawało ci radochę ?

Bo ja np. mogę unikać bardzo wielu rzeczy, chociaż jak bym chciał , albo jak by mi się chciało

to bym je zrobił i ograniczam się wtedy tylko do hobby i przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×