Skocz do zawartości
Nerwica.com

Test - depresja ;/


Gość zrozpaczona20

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie test i wyszło mi 8 punktów. Pamiętam że ze dwa lata temu też go robiłem - i miałem ponad 20 :? Myślę że ten test lepiej sprawdza (już ktoś chyba pisał o tym) postępy w toku terapii a nie sam poziom naszej depresji. Pondato moim zdaniem pytania powinny być pomieszane - w tej chwili odpowiedzi są zawsze ułożone od najlepszej (najmniej punktowanej) do największej, co może skłaniać do lekkiego "oszustwa" żeby lepiej wyjść (albo odwrotnie). Myślę też że dużo zależy od momentu, sytuacji w jakiej wypełniamy test. Nawet całkiem zdrowy człowiek, mając zły dzień wylądowałby w przedziale powyżej 20-tki. Można nawet założyć, że wyniki są zawsze zawyżone, gdyż - tak myślę - więszkość ludzi ma raczej tendencję do zaniżania ocen swojej osoby i nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 punktów - "Wydarzyło się w Twoim życiu coś, co spowodowało, że czujesz się chwilami bezradny i zagubiony. Może pomóc Ci rozmowa z bliską osobą lub z psychologiem."

 

Zgadza się to, bo były takie wydarzenia w moim życiu. Rozmawiam z psychologiem, gorzej z bliską osobą :roll:

Ale taki wynik to też zasługa tego, że biorę lek ssri i to mi poprawia nastrój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynik to : 12 punktów.

 

Wydarzyło się w Twoim życiu coś, co spowodowało, że czujesz się chwilami bezradny i zagubiony. Może pomóc Ci rozmowa z bliską osobą lub z psychologiem. Jeżeli to nie pomoże skorzystaj z porady psychiatry - nie musisz mieć skierowania od innego lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 pkt. - wynik w miarę miarodajnie oddający mój stan. Trochę wyższy może z powodu mojego gorszego stanu w ostatnich dniach.

 

"Wydarzyło się w Twoim życiu coś, co spowodowało, że czujesz się chwilami bezradny i zagubiony. Może pomóc Ci rozmowa z bliską osobą lub z psychologiem. "

 

Tak, to głównie przez moją pracę, wobec której ostatnio przeżywam chwile zwątpienia i niezadowolenia.

 

Oooj, bardzo by mi się przydała rozmowa z bliską osobą bądź psychologiem. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×