Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSUNEK DZIECKA t."bezludna wyspa"


rybkaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Nie wiedziałam już gdzie naisać i dlatego znalazlam się na tym forum.

Czy ktoś może mi pomóc?szukam wszystkiego co dotyczy opisu rysunku dziecka pt."bezludna wyspa",co do rysunku rodziny znalazłam mnóstwo materiałów na ten temat(mogę się podzielić info, jak ktoś chce), ale nic jeśli chodzi o interpretację bezludnej wyspy -na co zwracać uwagę, co jest istotne itp.Będę bardzo wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,że tak późno odpisuję.Jeśli chodzi o temat"bezludnej wyspy" to skupiłam się na tym,co na tym rysunku się znajduje,tz.czy są tam ludzie,drzewa,jak wogóle narysowana jest ta wyspa-każda rzecz jest ważna.chodzi tu np.o drzewo,w którą stronę się skłania,czy pochyla się na prawo,czy na lewo;jaka jest korona tego drzewa,czy na pniu są jakieś n.szramy...czy dziecko rysuje podkreślając coś grubo czarną kredką...podeszłam w końcu do analizy całościowo,bo tak trzeba robić,jak chcesz wiedzieć więcej napisz na mojego maila:rybkaka@wp.pl-podam info.Bo tak naprawdę okazuje się, że nie ważne jaki jest temat rysunku,ale jak coś czy kogoś dziecko narysowało.Trzeba mieć jednak więcej niż jeden rysunek dziecka,żeby móc postawić jakiekolwiek hipotezy na temat owego rysunku dziecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×