Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam..oto moje objawy.. co to moze byc?


Gość savior

Rekomendowane odpowiedzi

na wstepie wszystkich forumowiczów witam serdecznie i pozdrawiam...

oto moje objawy z którymi borykam sie bardzo długo(ok 10 lat)

-lęk,uczucie ucisku w gardle (czasem przez to mam problemy z normalnym mówieniem)

-silne rozdrażnienie

-niemożność odreagowania,rozluźnienia emocjonalnego

-nieumiejętność wypoczynku

-poirytowanie

-nerwowość,nieprzyjemne pobudzenie

-Silne!!! Bóle napięciowe głowy

-bezsenność,problemy z zasypianiem,częste wybudzenia w nocy

-podczas snu zawsze!! Mam marzenia senne (tj.sny)…

-miałem natręctwa czynnościowe i myślowe (sprawdzanie czeste gazu,swiatła,drzwi itp. oraz cały czas intensywnie o czyms musze myśleć,nie mam czasu wytchnienia…

-objawy asteniczne

-w przeszłości często się intensywnie masturbowałem (od ponad 15 lat),nadal to robie.. stanowi to dla mnie sposób na rozładowanie napięcia i stresu..choc od paru lat (ok.3) nie przynosi mi to ulgi zas powoduje frustracje i apatię,męczliwość brak energii życiowej..obecnie masturbuje się bardziej z „przymusu psychicznego” niż dla przyjemności i rozładowania stresu-(masturbacja nie przynosi mi już ulgi w stresie,i napięciu psychicznym)!!! Po masturbacji obecnie czuje się wyczerpany!!!

-alkohol pije rzadko (przynosi on nieistotną ulge w napięciu psychicznym ,poirytowaniu,stresie)…

-w większych grupach ludzi czuje silny niepokój objawiający się silnym lękiem ,uciskiem w gardle,problemami z mówieniem… (tzw. silna trema)…

-lubie robić wszystko szybko,lubie szybkie rozwiązania i natychmiastowe efekty..

-mam problemy z koncentracją i pamięcią

-jestem senny w ciągu dnia..nie potrafie jednak zasąć w dzień…

-szybko się męcze

-często zapadam na choroby wirusowe,bakteryjne(szczególnie anginy-co wiaze się z kilkukrotną w ciągu roku antybiotykoterapią)…

-rzadki od dłuższego czasu leraklasacyjny sen p[przynosi pewne zmniejszenie napiecia psychicznego…

-zawsze złe emocje dusiłem w Sobie…

-sport –jeśli zmusze się do niego i to wyłącznie intensywny przynosi mi krótkotrwałą częściową ulge w napieciu psychicznym i stresie (jednak tylko wtedy gdy ćwicze bądź jestem w ruchu)…

-mam problemy z usiedzeniem w miejscu bez uczucia irytacji ,nerwowości i obecnych permanentnych silnych bólów napięciowych głowy…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rushia masz racje ,podejrzewam u siebie silną nerwice z komponentą depresyjną... czy mogłabyś mi napisać jak przebiegało/przebiega leczenie tej choroby u Ciebie (leki,psychoterapia) i z jakim skutkiem?? które z wymienionych u mnie objawów są u Ciebie szczególnie nasilone?

z góry dziekuje za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"-lęk,uczucie ucisku w gardle (czasem przez to mam problemy z normalnym mówieniem)

-silne rozdrażnienie

-niemożność odreagowania,rozluźnienia emocjonalnego

-nieumiejętność wypoczynku

-poirytowanie

-nerwowość,nieprzyjemne pobudzenie

-mam problemy z koncentracją i pamięcią

-jestem senny w ciągu dnia..nie potrafie jednak zasąć w dzień…

-szybko się męcze

-mam problemy z usiedzeniem w miejscu bez uczucia irytacji ,nerwowości i obecnych permanentnych silnych bólów napięciowych głowy…"

 

Szczerze mowiac ja leczenie zaczynam dopiero za kilka dni bo rodzina mnie blokowala, teraz mam szanse:) Ale damy rade:]

 

Pozdrawiam i zycze powodzenia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rushia dziekuje równiez i Tobie życze powodzenia i zdrówka:)... moze uda Ci sie wyjsc z tego bez prochów choc z teorii wiem ze czesto sa ona pomocne i skutecznie dopełniaja psychoterapie a czasem sa od niej skuteczniejsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcopolo tez tak mysle ... najczesciej nałogom ulegają własnie osoby z zaburzeniami nerwicowymi by zrekompensowac sobie swoje niedostatki.... czesciej tez gorzej czuja sie wieczorem anizeli rano(układ nerwowy jest bardziej wyczerpany po dniu czuwania-tzw astenia )... konieczne w takim przypadku jest podejscie systemowe(farmakoterapia i psychoterapia)...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×