Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czuję się obco w domu, rodzina jest obca!


Gość Pyritie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co się stało ale strasznie obco czuję się we własnym domu i matka i ojciec też są jacyś podmienieni i czuję się obco w ich obecności. Czy to d/d ? czy coś innegO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.To jest derealizacja. Myśle, że warto by było pójść do lekarza i pogadać z nim o tych objawach, ponieważ mogą sugerować pogorszenie stanu zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślenie że dana bliska osoba jest podmieniona jest jednym z objawów schizofrenii. Ale idz do lekarza i opisz mu swoje obawy. Moze nie jest tak zle. Pozdrawiam.

 

Nie strasz chłopaka schizofrenią, bo on pewnie napisał podmieniona w sensie, że taka nieprawdziwa, nierzeczywista, jakby nie ta, a to jest objawem derealizacji, a nie schizofrenii!!! Jakby miał schizofrenię to by sobie raczej nie zdawał sprawy z tego, że coś jest nie tak i nie martwił się tym.

 

Pyritie - wybierz się może na razie do psychologa i opowiedz mu o tym. Albo do psychiatry. Nie przejmuj się tak tym, dużo osób ma tu często derealizację i depersonalizację, da się z tego wyjść. Tylko ważne, żebyś poszukał pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz chłopaka schizofrenią,
Mnie to nie rusza bo byłem schizofrenikiem przez kilka dni przez dzienki psychiatrze :lol: Ale zmienił mi diagnozę że może się um mnie rozwinąć F25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluanxol i seronil. BTW ta obcość do matki się objawała, że to była obca osoba i nie pewnie czułem się w jej obecności i nie miałem ochoty się przytulać do obcej ososby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz chłopaka schizofrenią,
Mnie to nie rusza bo byłem schizofrenikiem przez kilka dni przez dzienki psychiatrze :lol: Ale zmienił mi diagnozę że może się um mnie rozwinąć F25.

 

 

to zmienia postać rzeczy :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyritie, powinieneś takie objawy konsultować z lekarzem. U osób które są obarczone ryzykiem wystąpienia zaburzeń z kręgu schizofreni takie objawy są niepokojące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przelotne urojenia to są przemijające, występujące okazjonalnie zaburzenia treści myślenia, w których pojawiają się dziwaczne przekonania, niezgodne z racjonalnymi faktami. Mogą wystąpić na przykład w zaburzeniach osobowości np. schizotypowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyrytie to co opisujesz w swoich postach tutaj i np. w tmacie depersonalizacja/derealizacja to owszem to jest tak zwana Derealizacja i Depersonalizacja ale niestety u ciebie ma to elementy psychotyczne.

podstawieni rodzice, w lustrze widziałeś jakby siebie z cechami diabła itp.

To są objawy psychotyczne. Została ci zmieniona diagnoza ale jaką masz teraz??

Może tez schizofrenię tylko inny typ? Jaką masz diagnozę?

 

Wszyscy wkoło piszą, ze schizofrenik nie ma kompletnie świadomości, że ma jakiś dziwne objawy. A to nie zawsze tak jest. Ludzie często tacy wiedzą że mają jakiś objaw, ze widzą diabła itp. Ale sens jest taki, ze oni mają wrażenie, ze wszystko jest w porządku. To nie wydaje im się chorobą. Ale nie zawsze odpływają kompletnie, ze nie mają nawet świadomości objawów. Często wiedzą, że coś widzą, coś słyszą i wcześniej tak nie mieli. Chodzi o samo poczucie CHOROBY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem F.33.3 depresja psychotyczna potem zmienił mi na F25 schizoafektywne a teraz wrócił się do F33.3 i powiedział, że mi grozi rozwój F25.

 

A to nie zawsze tak jest.
No właśnie. Była jakaś dziewczyna, która napisała list do jakiegoś portalu i napisała słowa "kiedy urojenia osłabły powiedziałam moim rodzicom. Zabrali mnie do psychiatry po raz drugi i tak trafiłam do szpitala psychiatrycznego z diagnozą: F-20.'''

 

Mam nadzieję, że psy mi nie postawi F20.X A F25 stawia się kiedy w tym samym momencie są objawy schizofreniczne i depresyjne a ja nie mam depresji. Chyba, że depresją jest już całkowita utrata zainteresowań i nie chęć do utrzymania higieny.

 

 

Jak brałem rispolept to nie miałem żadnych objawów a kiedy z niego zszedłem i biorę fluanxol to objawy powróciły.

 

[Dodane po edycji:]

 

ps. czy może być schizofrenia bez omamów tylko z samymi urojeniami?>

 

[Dodane po edycji:]

 

Schizofrenii nie mogę mieć bo pisze, że muszą być objawy przez większość dnia a ja może raz na tydzień mam objaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyritie... Ja mialam to samo, tez czulam sie obco we wlasnym domu, moi bliscy wydali mi sie obcy, wiedziałam ze istnieja ale nie czulam zadnych uczuc do nich. To bylo straszne. Dopiero leki na schizofrenie mi pomogly. Bralam zalaste i seronil. Teraz biore tylko abilify i jest dobrze, urojen juz nie mam, chociaz nie nazwalabym tego urojeniami bo tak bylo naprawde bo moja rodzina tez miala podobne odczucia wobec mnie. Tez zauwazyli ze sie zmienilam, ze cos jest nie tak wiec to na pewno nie byla schizofrenia tylko jak juz to derealizacja albo depersonalizacja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×