Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica lękowa - szpital psychiatryczny ?


momoko

Rekomendowane odpowiedzi

Do szpitala możesz zostać skierowanym kiedy nasilenie lęków i objawów jest duże. Szczególnie kiedy leczenie lekami nie przynosi efektów a terapię jest ciężko wdrożyć. A z powodu nie mijających lęków pacjent jest wyłączony z codziennego życia i może mieć myśli samobójcze.

Nie musi wcale być aż tak źle żeby iść na oddział zaburzeń afektywnych. Często od razu psychiatrzy kierują na oddziały. A czemu pytasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeszcze nie brałam leków, panicznie bałam się że trafie do szpitala :shock: ale to chyba w bardzo skrajnych przypadkach... jak faktycznie nic już nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie.

 

Dziś byłem na pierwszej wizycie u psychiatry bo stwierdziłem, że w końcu pora się wybrać, no i powiedziała, że powinienem zostać skierowany na badania do szpitala (psychiatrycznego). Że nie może w pełni powiedzieć co mi dolega i jest to wypadek którego nie może jednoznacznie zdiagnozować.

 

Co to może oznaczać właściwie, czy zawsze tak się robi, czy może dolega mi coś więcej, nie wiem co o tym sądzić.

 

No i ile takie badania eeg itd trwają jeżel idostaje sie takie skierowanie, czy powinno da sie to robic w zwyklym szpitalu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byłam kilka tygodni temu w masakrycznym stanie-silne lęki, silna depresja, natręctwo myśli, nie mogłam żreć, spać ani nic zupełnie galareta to sama chcialam się zgłosić do szpitala psychiatrycznego. Poniewaz u mnie był to kolejny epizod to odczuwałam go o wiele silniej niż poprzednie i byłam pewna , że nie dam rady i w szpitalu mi pomoga. Całe szczęście dałam radę i leki zadziałały. Nie szybko, ale wytrzymałam. Tylko nie miałam (do tej pory nie mam) pojęcia co się robi , żeby do psychiatryka sie dostać na własne życzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba pójść do psychiatry lub lekarza rodzinnego po skierowanie. dzwonimy na wybrany przez nas oddział i umawiamy się na kwalifikacje. w konkretnym terminie stawiamy się w szpitalu ze skierowaniem, dowodem ubezpieczenia i ewentualną historią choroby. podczas rozmowy lekarz zadecyduje czy w danym przypadku hospitalizacja jest potrzebna i czy dla pacjenta w czymś to pomoże oraz czy jest w stanie coś wynieść i dać dla grupy(jeśli to terapia grupowa). przynajmniej w moim przypadku za każdym razem tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpital psychiatryczny, jak dla mnie czysta masakra!!!! wyobrażam go sobie jak to napisał hugim21. zawsze się bałam, że tam trafie, ale moja psychoterapeutka mnie kiedyś tak rozwaliła. ja do niej mówię, że się boję ze zwariuję i wyląduję w szpitalu a ona do mnie, że jak bardzo będę chciała zwariować to pewnie tak się stanie!!!! :why: mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie:) ale jestem głupia i stereotypowo patrzę na tą kwestię, przecież w końcu to nic złego....każdy może mieć gorszy czas w życiu......więc ludziska nie przejmujmy się tym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebastian86, ale idzesz na msze? jest taka stronka mamre.pl z czwy nadaja...modlitwa w chorobach psychicznych do Judy Tadeusza....ja na taka msze nie dotre bo mam silna agorafobie...tak jak napisałam moge liczyc tylko na cud...choc staram sobie wszystko ukladac w glowie...ale te stany sa silniejsze i nie moge przeskoczyc mysli i uczuc...jak widac psychoterapia nie dla wszystkich///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×