Skocz do zawartości
Nerwica.com

Trudny wybór (zmiana psychologa)


Mandragorka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Ostatnio mój stan się coraz bardziej pogarsza chociaż chodzę na psychoterapię do bardzo miłej pani psycholog z którą mogę porozmawiać o tym co się dzieje w moim życiu,ale niestety od jakiegos czasu czuje w sobie blokadę,która wczesniej też była ale nie aż tak wielka.Chodzi mi tutaj o mówieniu o rzeczach,które co jakis czas powracają do moich mysli są to bolesne urastające do rangi krępujących wpomnień o których po prostu chciałabym zapomnieć. Powiedziałam o tym mojej psycholog,że obecnie sprawia mi problem otwarcie się przed nią a o to przecież chodzi w psychoterapii żeby przepracować to co wydarzyło się w przeszłosci. Ona na to że będzie czekać, że to ode mnie zależy. Nie wiem co teraz mam zrobić. To dobra psycholog,ale zauważyłam że za dużo mówi, nie wchodzi mi w słowo, ale mam wrażenie że przychodząc do niej przychodzę jak do dobrej znajomej, koleżanki a nie do psycholog.

Jestem u niej już prawie drugi rok, co prawda wiecie pewnie jak wyglądają wizyty psychoterapeutyczne z NFZ. Niezbyt częste a przynajmniej nie tak częste jak być powinny czasem nawet tylko raz w mies :? Mam wrażenie że mój stan się pogarsza, to co miało zostać przepracowane czyli natrętne mysli wracają,jestem wykończona,pozbawiona sił, moje obecne życie poza pracą,którą podjęłam żeby kontynuować studia są cztery sciany.NIe mam obecnie nikogo komu bym mogła się wyżalić albo szczerze porozmawiać,często ostatnio mysle może nie bezposrednio o smierci, ale po prostu krążą mi po głowie słowa- nie dam rady. po co, dla kogo ? :(:(

W mojej obecnej sytuacji emocjonalnej podjęcie jakiejkolwiek decyzji jest diabelsko trudne, szukam w internecie jakis psychologów, ale nie mogę się zdecydować. Pełno jest zwłaszcza prywatnych, ale skąd mogę wiedzieć czy będą lepsi od obecnej.Może powinnam jednak się przełamać i nie zmieniać. Kurcze, ale jestem popieprzona i niezdecydowana :cry::(

 

Co byscie zrobili na moim miejscu? Chcę się w końcu przebudzić z tego marazmu, chce się poczuć lepiej a wiem że jedynym wyjsciem jest znalezienie dobrego psychoterapeuty.

Może ktos z was zna albo chodzi do jakiegos skutecznego w Gda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci doradzać po tym krótkim stosunkowo opisie sytuacji. Jednak dwa lata terapii i brak zadowolenia z niej u Ciebie moim zdaniem przemawiałyby za tym, by zmienić psychologa. Wysłałem Ci też wiadomość na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×