Skocz do zawartości
Nerwica.com

pomoc z chemii- może ktoś umie.


Gość dogomaniaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy umiałby ktoś mi pomóc w tych zadaniach..

5. Oblicz stężenie molowe roztworu otrzymanego po rozpuszczeniu 50g CaCl2 w 150 cm3 H2O jeżeli gęstość roztworu wynosi 1,23 g/cm3.

6. Oblicz stężenie procentowe kwasu solnego otrzymanego po rozpuszczeniu 67,5 dm3 chlorowodoru w 440 g wody.

5. Oblicz stężenie procentowe roztworu, jeżeli w 1 dm3 wody rozpuszczono 500 dm3 NH3 oddzielonego w warunkach normalnych.

6. Zmieszano 200 cm3 H2SO4 o stężeniu 2 mole/dm3 i 500 cm3 roztworu H2SO4 o stężeniu 0,5 mola/dm3. Całość rozcieńczono wodą o objętości 1 dm3 i gęstości 1,06 g/cm3. Oblicz stężenie procentowe roztworu.

 

 

potrzebne by zaliczyć rok..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy raczej trywialne, ale jestem przeciwny odrabianiu lekcji za dzieci. Wykaze jednak chęć pomocy i zapytam: czego tu nie rozumiesz? Ale prosze o konkrety bo odpowiedz w rodzaju: "niczego", "wszystko to czarna magia", czy inne w tym stylu uznam za lenistwo i na tym pomoc sie skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o odrobienie pracy domowej bo nie jest nią. nie chodzę od pół roku do szkoły więc po prostu nie rozumiem a nie ma kto mi wytłumaczyć. nie chodzi mi o odwalenie za mnie całej roboty lecz o wytłumaczenie jak to się robi żebym potem mogła sama to zrobić jeszcze raz i i się nauczyć i iść do szkoły zaliczyć. nie ma w tym żadnego lenistwa bo jestem bardzo pracowitą osobą więc proponowałabym poczekać z wypowiadaniem opinii :)

czego nie rozumiem? czytam zadanie i nie bardzo wiem co z nim zrobić, jak działać na wzorach, co najpierw muszę obliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, oj nie bàdz taki :D niektorym to moze "tylek"uratowac"wièc pewnie to jest "czarna magia" albo cos w tym stylu..jak mozesz to dawaj i pomoz naszej kolezance no.. :D

 

[Dodane po edycji:]

 

na kiedy potrzebujesz te zadania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Oblicz stężenie molowe roztworu otrzymanego po rozpuszczeniu 50g CaCl2 w 150 cm3 H2O jeżeli gęstość roztworu wynosi 1,23 g/cm3.
Ściezka dedukcji wiedzie przez obliczenie masy mola tej soli (M), nastepnie nalezy obliczyc mase i stezenie procentowe uzyskanego r-ru (C%), wreszcie korzystając z magicznego wzoru (przeliczajacego C% na CM, lub odwrotnie) obliczyc stezenie molowe (CM).
6. Oblicz stężenie procentowe kwasu solnego otrzymanego po rozpuszczeniu 67,5 dm3 chlorowodoru w 440 g wody.
Zalozenie: objetosc gazu podano w warunkach normalnych. Obliczamy ile moli gazu stanowi podana objetosc, a nastepnie przeliczmy to na gramy. Obliczamy wtedy mase uzyskanego r-ru, a stąd łatwo C%.
5. Oblicz stężenie procentowe roztworu, jeżeli w 1 dm3 wody rozpuszczono 500 dm3 NH3 oddzielonego w warunkach normalnych.
Dokladnie tak samo jak poprzednie.
6. Zmieszano 200 cm3 H2SO4 o stężeniu 2 mole/dm3 i 500 cm3 roztworu H2SO4 o stężeniu 0,5 mola/dm3. Całość rozcieńczono wodą o objętości 1 dm3 i gęstości 1,06 g/cm3. Oblicz stężenie procentowe roztworu.
Najpierw obliczamy ile wynosi mol kwasu. Dalej obliczamy ile moli kwasu znajduje sie w porcji r-ru 1 i w porcji r-ru 2, sumujemy te liczby i objętosci obu r-rów i wody jaką do nich dolano. Stad łatwo obliczamy CM uzyskanego r-ru, ktore magicznym wzorem przeliczamy na C%.

 

btw - i nie włócz sie po knajpach tylko poczytaj książkę do poduszki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, tak się składa że nigdy nie byłam w żadnej knajpie. ale cóż :) dziękuję za pomoc.

 

[Dodane po edycji:]

 

wovacuum, chciałabym w tym tygodniu się nauczyć i iść zaliczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawy raczej trywialne, ale jestem przeciwny odrabianiu lekcji za dzieci. Wykaze jednak chęć pomocy i zapytam: czego tu nie rozumiesz? Ale prosze o konkrety bo odpowiedz w rodzaju: "niczego", "wszystko to czarna magia", czy inne w tym stylu uznam za lenistwo i na tym pomoc sie skonczy.

 

Majster, błagam Cię. Ja jestem na studiach a jak się patrzę na te zadania to jakbym chińskie napisy widziała. Nie każdy jest dobry z chemii. Ja całe życie miałam 2 z chemii, w porywach 3 na koniec liceum (a i tak miałam jedne z najlepszych świadectw w szkole :lol: ) a jakoś żyję. Jeden jest dobry z historii, a inny z chemii. Pytasz się czego dziewczyna nie rozumie. Może ja Ci napiszę co ja rozumiem w tych zadaniach- nic :lol::pirate::oops: Widzisz, że to nie zadanie domowe tylko zaliczenie roku, więc sprawa tyczy się o uratowanie komuś tyłka.

 

Dominika- chętnie bym Ci pomogła, ale chemia zaraz to moja największa bolączka jak widzisz, zaraz obok matmy :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majster, przyznaj się zajmujesz się nielegalną produkcją lekarstw? ;)

Absolutnie nie. Po pierwsze - nie zajmuję sie żadną produkcją (ani leków, ani pasty do podłogi, ani w ogóle czegokolwiek), po drugie - cokolwiek bym nie robił, jest w 100% legalne ;) Natomiast faktem jest, że nauki ścisłe, w dowolnym rozumieniu, nie są mi obce. Mam jednak niestety dość konserwatywne do nauki podejście, polegające na tym, ze czego Jaś sie nie nauczył, tego Jan nie powinien robić. W swojej pracy na codzien spotykam wielu absolwentów różnych kierunków, z elementarnymi lukami w wykształceniu. Nie zawsze jest to ich wina - nasze polskie szkolnictwo przezywa, jak wiemy, zapaść finansową i organizacyjną. Ale zdarza sie, ze ktoś przez cale studia jechał na pięknych oczach, dyplom zassał z internetu, a teraz w realnej pracy, w warunkach realnej konkurencji na tym rynku, staje sie nagle postacią, z która potencjalny pracodawca zaczyna sie liczyć tak samo jak z fachowcem z wieloletnim doświadczeniem. To chyba nie do konca w porzadku - zgodzicie się? Chetnie poznam Wasze w tej sprawie stanowisko ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze miała problemy w tzw. zakapowaniu od początku, matma, fizyka, chemia, drogą prymitywnej dedukcji jakoś się udawało, ale nie nauczyło mnie to logicznego myślenia, w szkołach tego nie uczą. Niby wprowadzili maturę z matmy, ale mogliby tak wprowadzić maturę z adresowania kopert, wypełniania pitów, obliczania promocji w sklepach itp. :P Podstawy kuleją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chemii - to w tej dziedzinie hmmm nigdy nie byłam orłem. ;) Mimo tego, zaparłam (nie miałam żadnego zaparcia w sensie fizjologicznym :P:mrgreen: ) się kiedyś, że się nauczę tego i owego - i bum bdb ze sprawdzianu z chemii, potem jakaś czwórka +.

 

I shock - że ja taka "niechemiczna", a tu takie dobre oceny. :D

 

No niestety mole, to nie były, przykro mi Domi - myszo :*.

 

Hahaha a najlepsze było, to że potem kilka osób w klasie prosiło, żebym im pomogła z chemii. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh chemia, ja sobie jakoś radziłam będąc podlotkiem, ale pod koniec drugiej klasy liceum odpuściłam naukę, ocknęłam się dopiero kiedy dotarło do mnie, że ta ocena będzie na świadectwie maturalnym (Zgroza, ja i dwójka na świadectwie, w życiu). Zapisałam się na korepetycje do naszej chemiczki, naprawdę się nauczyłam i zrozumiałam materiał i byłam gotowa do poprawiania dwójkowych kartkówek ... niestety moja chemiczka nie zrobiła nam żadnych kartkówek poprawkowych, wzięła pieniądze za korepetycje i wpisała każdemu czwórki bez faktycznego sprawdzenia naszej wiedzy :-| . Czułam się podle, jak można się domyśleć już nigdy nie brałam u nikogo korepetycji, bo czułam się tak jakbym płaciła za ocenę a nie faktyczna wiedzę. Mam nadzieję, że moja nauczycielka była wyjątkiem i kupowanie ocen nie jest nagminne.

 

Swoją drogą teraz nie mając kontaktu z chemią wiem, że nie dałabym rady z powyższymi zadaniami. Smutne że nie została we mnie ta wiedza, której się tak usilnie uczyłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dominika ja też mam to nauczaniu indywidualnym- Mole.

Te zadania są trudne, gdyż pani nauczycielka powiedziała, że radzę sobie dobrze, a ja zrobić tych zadań nie umiem.

Może są za trudne ?

Ja jestem już przy powłokach elektronowych, jeśli byś miała problem to mogę spróbować Ci z tym pomóc.

W tych zadaniach nie dam rady, ty je sobie wybrałaś czy nauczycielka Ci kazała ?

Może popatrzysz za trochę prostszymi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wybrała mi je nauczycielka..i muszę je umieć żeby zaliczyć rok..proste też umiem. a to podobno podstawowa chemia najprostsza jaka może być. no ale cóż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×