Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co to może być?


Receptor1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam stwierdzoną nn i lękową no można powiedzieć odkąd pamiętam, bywały lepsze czasy i gorsze wiadomo z psychiką, biore teraz anafranil. To, że męczą mnie lęki i natręctwa to jedno, ale, że mam takie coś, że boję się po prostu ludzi, idę z psem, ktoś za mną idzie, i jestem wtedy strasznie nerwowy, mam wrażenie ,że zaraz coś się wydarzy, że będę musiał się bronić. Gdzie nie pójdę to wydaje mi się, że ludzie cały czas coś będą odemnie coś chcieli, że ktoś będzie mnie zaczepiał, nawet jak jadę samochodem, to boję się jechać, że źle jadę, że kogoś wkurzę itd. Dodam, że parę lat chodziłem na siłownię, jestem wysoki, w dodatku od ponad roku chodzę na izraelską sztukę walki IKMA (Krav Maga) i tam się czuję pewnie, mogę walczyć itd. Ale tak to jestem jakiś wystraszony, np ide sobie ulicą, odwracam głowe czy nikt za mną nie idzie, a jak idzie to mam takie uderzenia ciśnienia i robie grymaz. Tak samo było nawet w domu, np. gdy siedziałem przy kompie ktoś za mną stanie czy wejdzie do pokoju, to od razu mam skok jakby ciśnienia w głowię, czasami nawet krzyknę ze strachu. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do psychoterapii - nie trzeba mieć na nią pieniędzy, na NFZ też można się w ten sposób leczyć.

W każdym razie jak najszybciej powinieneś podjąć jakieś kroki ku zdrowiu.

Bo samymi lekami ciężko się wyleczyć - a jakbyśmy wiedzieli co robić, żeby się poczuć pewniej - to forum byłoby prawie puste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychoterapii też się boisz? ;)

 

Może cierpisz na fobię społeczną? To się leczy, właśnie psychoterapią między innymi.

 

Psychoterapia może przynieść Ci znaczną ulgę. Złagodzić lęki, sprawić, że poczujesz się pewniej, bezpieczniej, odważniej i spokojniej. Spróbuj.

 

Może zainteresuj się metodami relaksacyjnymi? Np. metodą progresywnej relaksacji mięśni Jacobsona. Jest też kilka innych. Po ich opanowaniu i stosowaniu przez kilka tygodni potrafią zauważalnie obniżyć lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×