Skocz do zawartości
Nerwica.com

do kogo się udać ?? jaka specjalność


Mario2807

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów!

Proszę Was pomóżcie/poradźcie - do kogo się udać?? Podejrzewam u siebie depresję bądź bardziej dystymię- już z tego co sprawdziłem w dużej książce zwanej Internetem.

Nigdy nie byłem u tego typu specjalistów - gdzie się udać?; psycholog? psychiatra? psychoterapeuta? - gubię się w gąszczu specjalności tej dziedziny. Wyczuwam niuanse jakie niosą ze sobą te specjalności ale nie do końca wiem jaki w moim przypadku będzie właściwy. Może przy okazji zapytam o dobrego specjalistę (bo wiadomo, że to kosztuje- więc warto zacząć od razu i na poważnie) z okolic zachodnich powiatów warszawskich: Pruszków, Ożarów Maz., Grodzisk Maz. Będę bardzo, bardzo wdzięczny za okazaną pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychiatra i psycholog - kolejność dowolna, choć ja hołduję opinii, że najpierw warto poradzić się lekarza i dostać konkretną medyczną diagnozę.

 

No a najpierw to się idzie do lekarza ogólnego, robi badania ogólne, krew na hormony, mocz itd, neurologa - badania i wtedy, jeśli wyniki są cacy to psychiatra, a później psychoterapeuta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z linką we wszystkim, co napisała, z wyjątkiem jednej rzeczy. Akurat w Twoim przypadku bym chyba od razu zwrócił się do psychiatry, nie do lekarza ogólnego. Niech psychiatra zadecyduje, czy i jakie ewentualnie badania są Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×