Skocz do zawartości
Nerwica.com

jak przytyc majac nerwice ?


never1337

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie to najbardziej nurtujace mnie pytanie od 4 lat, od kiedy cierpie na to cholerstwo, pomieszane z fobia spoleczna i depresja oraz nerwica zoladka (nudnosci, biegunki) oraz mam bardzo szybkie trawienie. od czasu choroby schudlem juz okolo 10kg a nie przytylem nigdy. a najlepsze jest to ze od 4 lat staram sie przytyc, a schudlem 10 kg :D dodajac slaby apetyt, trawienie wszystkiego i biegunka po 30minutach od jedzenia, oraz fatalny apetyt po niektorych lekach psychotorpowych ktore przyjmuje to jest masakra... nie ma szans poprostu przytyc. probowalem juz wszystkiego, jesc na sile, silownie 2 lata, nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jak to zrobić bez brania jakichkolwiek prochów... ?

zastanawiałem się nad Nutridrinkami ,które są w aptece! Podobno zwiększają apetyt!

nie wiem jak to zrobić żeby przytyć te 10kg! Ma ktoś jakiś plan na dobrą dietę! :)

na przytycie?

 

Odgrzałem kotleta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu, Ale ja mam tak samo! W dodatku palę!

Ale kiedyś też paliłem i nie miałem nerwicy to problemów też nie było z wagą!

a teraz waże nie całe 50kg przy wzroście 174cm :roll: nie wiem już sił nie mam do tego a tak bym chciał

chociaż te 10kg pójść w górę... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysforia, Ja też palę, nie dużo, zdarzają się dni kiedy nie palę w ogóle. Ale jak nie paliłam też w tych momentach chudłam..

Próbowałam jakichś diet bogatych w białka, ćwiczeń na masę mięśniową, ale na dłuższą mete to mało dało bo gdy przychodził ciężki moment znów spadałam :?

leki biorę doraźnie i nie zamierzam tego zmieniać, teraz biorę hormony, więc może po nich coś mnie przybędzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu, Ale ja nie biorę żadnych leków! Kiedyś paliłem i miałem normalną wagę!

Potem dwa lata nie paliłem i nic nie przytyłem a już byłem chory wtedy! a teraz palę ale przytyć nie mogę jakoś... :roll:

są dni kiedy jem ile się da i wszystko ale nie znalazłem jeszcze sposoby na przytycie!

W kulminacyjnym punkcie mojej choroby ważyłem ok 45kg i tak cud,że udało mi się przytyć do wago ok 50kg :roll:

 

więc się pytam zna ktoś jakiś dobry sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buu, No właśnie ja mam tak ,że jak mnie dopadnie głód to jem bez opamiętania

a na koniec mam mdłości!

ja już byłem u różnych lekarzy byłem nawet prywatnie(jak robiłem gastroskopię) to powiedziała mi,że

mam jeść mało i często :lol:

no lol jakbym nie wiedział! JAk miałem urlop i siedziałem w domu to jadłem regularnie i był efekt!

a tak robię na 3 zmiany ciągły stres i przez to nie mam czasu jeść! Czasami mam tak,że zjem jednego batonika i reszta to fajki w pracy! :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regularne posiłki, najlepiej 4 razy dziennie

dużo skrobii - białe pieczywo, makarony z sosami.

 

ale przede wszystkim najpierw należałoby jakoś wyeliminować biegunki.

bo co zjesz to od razu (sorry) wysrasz.

i nic z diety "tuczącej" nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się denerwujesz albo boisz, to jedz...

A potem idź spać albo przynajmniej poleż trochę

 

A oprócz tego jedz nie dużo, a regularnie.

Ja np. Jem 2 sniadania (7.00 i 9.00), 2 obiady(15.00 i 17.00), podwieczorek(18.30) i 2 kolacje(19.40 i 21.40)

oprócz tego jakieś kanapki albo coś podjadam.

Jem dziennie około 3500-4000 kcal ale cały czas ważę ok. 60 kg, choć ostatnio(3 m-ce) udało mi się nadrobić 3 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też bym chciała przytyć przynajmniej z 5kg. Próbowałam już różnych sposobów np brałam Ensure takie coś podobne do Nutridrinków które też brałam. Nic z tego nie pomogło. jak choć ciut przytyję to potem przychodzi lek,depresja.fobia i tracę podwójnie to co zyskałam :( i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do lerivonu to faktycznie, jest to lek, który dają przy anoreksji. Ja go sama odstawiłam jak zaczęłam tyć. To nie dla mnie.

ja w szpitalu dostałam l. z olzapiną bo nie chciałam poddać się terapii

utyłam 14 kg ( schudłam z tego 10 po odstawieniu 8) )

 

Oglądałam kiedyś dokument o leczeniu anorektyczek i tam na okrągło podawano frytki z rybą smarzoną i pączki. bleee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×