Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki


Dydona

Rekomendowane odpowiedzi

Polecę 2 książki, które bardzo mi pomogły :)

 

Świetna książka o rozwoju osobistym:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/3750378/insight-droga-do-mentalnej-dojrzalosci

Sporo ciekawych technik ułatwiających tworzenie relacji z ludźmi:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/24480/jak-sie-dogadac-92-male-sztuczki-na-osiagniecie-wielkiego-sukcesu-w-relacjach-z-ludzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem w miarę było Zarządzanie sobą wyd. Difin

Przystępnie i w miarę sensownie napisana.

Również polecam "Zarządzanie sobą" wyd. Difin.

Dodatkowo jeszcze:

Automotywacja - Beata Wolfigiel, Marzena Jankowska

Ja i procesy samoregulacji - Mirosława Huflejt-Łukasik

6 filarów poczucia własnej wartości - Nathaniel Branden

Męstwo bycia - Paul Tillich

 

 

Zna ktoś książkę dotyczące homeostazy organizmu? Naukową lub popularnonaukową, byle nie pseudonaukową. Oczywiście wzmianki są w podręczniku do biologii, jednak szukam czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam "Umysł ponad nastrojem. Zmień nastrój poprzez zmianę sposobu myślenia" jako wsparcie terapii poznawczo-behawioralnej i polecam. Parę ciekawych tematów i rad znalazłam też w "Pokonaj depresję, zanim ona pokona ciebie".

 

Przeglądałam "Pokonaj depresję, stres i lęk czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce". W kolejce czekają "Świadomą drogą przez depresję", "W pułapce myśli" oraz "Umysł na detoksie".

 

Koleżanka zachwalała "Jak przestać się martwić i zacząć żyć", ale póki co książka mnie nie przekonała - może dlatego, że słucham jej jako audiobooka, a nie jestem do tego przyzwyczajona. Wydaje mi się, że byłaby skuteczniejsza u osób po prostu przygnębionych, ale nie cierpiących na zaburzenia lękowe ani depresję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2012 o 20:08, Pip-Boy napisał:

"Zaburzenia osobowości we współczesnym świecie", Millon, Davis, 2005

Mam tę książkę, to dobry podręcznik akademicki. Przede wszystkim jest w niej obszerny opis każdego zaburzenia osobowości. Jeśli chodzi o opis leczenia, już trochę mniej.

Zainteresowanym mogę użyczyć lektury.

Właśnie zastanawiam się nad jej zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona księga- Gustaw Jung. Zastanawiam się czy kupić. Droga. Są w niej rozmowy Junga ze swoją psychiką. Ale nie wiem czy mi się to będzie podobać. Chciałąbym przeczytać chociaż fragment a nie ma gdzie. Ja od 3 miesięcy prowadzę takie rozmowy i bardzo dużo mi to daje. Wcześniej też próbowałam tak gadać ze sobą ale nie pojawiały się odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Aurora88 napisał:

Dorwałam kod na Legimi dzięki któremu mogę testować abonament przez 30 dni 🙂 (normalnie dają 14 dni)

 

Więc zaczęłam, tym razem ebooki ^^

 

 

A skąd masz taki kod?? 😮
Empik jakiś czas temu proponował empik premium 2 miesiące za darmo. Tam również można korzystać z ebook oraz audiobook : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś przyuważyłam i od razu wykorzystalam, bo nie wiem na ile jest czasu.

 

Jakby co trzeba wejść tu: https://www.legimi.pl/kod/ i wpisać VTK2020

Potem pojawiają się te plany zakupy programów i na dole jest opcja "wypróbuj na 30 dni" a zazwyczaj jest tam 14 dni. 

 

To z Empiku też wzięłam ale Empik jest strasznie biedne w porównaniu z Legimi. Te wszystkie książki, które mam na półce Legimi, nie są dostępne w Empiku... Oni mają kilka rodzajów abonamentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2020 o 14:41, Lilith napisał:

Polecam Demony Dextera Jeffa Lindsay'a. Jeśli ktoś oglądał serial Dexter, to lektura książki jest świetnym dopełnieniem. Kolejne części leżą na półce do przeczytania. Zamierzam przeczytać całą serię, a później raz jeszcze obejrzeć serial w nowym świetle :D 

Ja kiedyś oglądałam u kumpla środek serialu i mega mnie wciągnął. Potem w domu chciałam zacząć od 1 sezonu i jakoś nie mogłam... Niektóre seriale mają w sobie coś takiego, że świetne się je ogląda poza domem, potem wracasz, i wyglądają nudnie :P Ale książkę może i bym obczaiła ^^ Ty czytałaś na razie ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sporo ciekawych książek o tematyce psychologicznej jednak w gruncie rzeczy tylko jedna zmieniła moje życie na lepsze i dlatego to ją tutaj polecę.

 

"Kochaj, co masz! Cztery pytania, które zmienią twoje życie"  ~ Katie Byron, Stephen Mitchell.

 

Dzięki tej książce bardzo szybko nauczyłem się łamać błędne schematy myślenia co przyniosło mi ogromną ulgę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×