Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki


Dydona

Rekomendowane odpowiedzi

Molestowanie moralne : perwersyjna przemoc w życiu codziennym / Marie-France Hirigoyen

 

Temat, który z wielką łatwością umyka, nawet osobom uważającym się za wrażliwe i bardzo wrażliwe oraz zaburzonym (a wydaje się, że mogliby być bardziej poruszeni i świadomi). To jest dla mnie znieczulica.

 

Dla słów kluczowych: dręczenie, gnojenie, pastwienie, prześladowanie, represjonowanie, gnębienie, szykanowanie, szczucie (zaszczuwać), znęcanie, molestowanie, mobbing, tępienie,

nękanie psychiczne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nie za bardzo wiem jak sformulowac pytanie. Moze tak.. Czytalem ostatnio "Potege Podswiadomosci" J. Murphego i szukam podobnej ksiazki bedacej swego rodzaju poradnikiem samomotywacji, samorealizacji.. Podobnej, ale innej. Techniki zawarte w PP pomimo, ze infantylne moga byc skuteczne, ale mnie osobiscie odrzuca mocny akcent religijny. Jestem agnostykiem z lekkim przechylem ku ateizmowi i pewnych rzeczy nie daje rady zaakaceptowac. Zdaje sobie sprawe, ze przy nimimum wyobrazni mozna te techniki dopasowac dla kazdego, ale nie o t omi chodzi. Szukam czegos glebszego, jakiejs filozofii, ktora by pasowalal do mojje soobowosci i byla fundamentem dla codziennego funkcjonowania. Dla kogos o pragmatycznym podejsciu do zycia, neutralnym charakterze, troche egoisty. Dziwne uczucie pisac cos takiego, ale mam nadzieje, ze ktos zrozumie ,o co mi chodzi.

 

Przy okazji. Jestem przekonany, ze z zakresu filozofii, czy psychologii sa jakies dziela zakazane, ktorych nie kupi sie w ksiegarni, ani o ktorych glosno sie nie mowi, ale ktore gdzies tam sa i warto je poznac. Bylbym wdzieczny za tytuly/autorow. Ewentualnie prosze o informacje na priv. Sam prowadze w tym kierunku poszukiwania i postaram sie odwdzieczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

n0grav, proponuję Ci stoicyzm. Polecane tytuły:

- "Sztuka życia według stoików", Piotr Stankiewicz

- książki dra Tomasza Mazura

- Filozofia jako ćwiczenie duchowe

Jeśli mieszkasz w Warszawie, możesz przychodzić na spotkania Centrum Praktyki Stoickiej.

 

A co do zakazanych książek, to obecnie tego się nie praktykuje ;). Jedyna zakazana książka to Mein Kampf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecacie jakieś książki dotyczące samoświadomości? Interesuje mnie rozpoznawanie zachowań obronnych, osobowość dojrzała i niedojrzała, potrzeby psychiczne. Książki mogą być naukowe, ale wolałbym napisane prostszym językiem. Cokolwiek co dotyczy introspekcji, podręcznikami też nie pogardzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę kupić książkę "Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed ludźmi" Ruth Searle

musi być znakomita jeśli się zyska:

większą wiarę w siebie i poczucie własnej wartości

umiejętność odpowiedniego wykorzystywania mowy ciała

praktyczną znajomość sposobów przezwyciężania nieśmiałości

biegłość w posługiwaniu się technikami radzenia sobie z lękiem społecznym

łatwość nawiązywania nowych relacji, także poznawania przyjaciół

umiejętność prowadzenia udanej konwersacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam książek psychologicznych w tematyce emocji. Coś o terapii Gestalt może, może o medytacji. Ogólnie jakieś poradniki pomagające zrozumieć, co dzieje się ze mną tu i teraz, pomagające interpretować emocje, wyciszyć się i otworzyć na doznania płynące z wnętrza. Ktoś coś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku pokrzepieniu serc polecam bardzo książki Reginy Brett, w szczególności "Bóg nigdy nie mruga".

 

Czy ktoś zna jakieś książki o tematyce poznawania siebie, odkrywania swojej tożsamości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kojarzycie może co to za książka ?

 

Możesz poczuć się tak zagubiony,|że zaczynasz biec...

Krętą ulicą|na złamanie karku.

Biec kilometry przez najdziwniejsze przestrzenie.

Kierując się strachem do miejsca,|gdzie nic nie ma sensu.

Miejsca oczekiwania.

Gdzie ludzie jedynie czekają.

Czekają na przyjazd pociągu,

na przyjazd autobusu,

na odlot samolotu,|na dostarczenie poczty,

na krople deszczu,|na dźwięk telefonu,

na płatki śniegu.

Czekają na "tak" lub "nie".

Na naszyjnik z pereł,|parę spodni.

Na sprężyste loki,

lub kolejną szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy odważysz się być na zewnątrz. Czy odważysz się wejść.

Jak wiele możesz stracić a jak wiele wygrać.

I jeśli już wejdziesz, masz skręcić w lewo czy w prawo

może w prawo-i-trzy-czwarte? A może nie zupełnie.

Możesz poczuć się tak zagubiony,|że zaczynasz biec...

Krętą ulicą|na złamanie karku.

Biec kilometry przez najdziwniejsze przestrzenie.

Kierując się strachem do miejsca,|gdzie nic nie ma sensu.

Miejsca oczekiwania.

Gdzie ludzie jedynie czekają.

Czekają na przyjazd pociągu,

na przyjazd autobusu,

na odlot samolotu,|na dostarczenie poczty,

na krople deszczu,|na dźwięk telefonu,

na płatki śnieg.

Czekają na "tak" lub "nie".

Na naszyjnik z pereł,|parę spodni.

Na sprężyste loki,

lub kolejną szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jestem studentem psychologii i ostatnio pochyliłem się nad tematem nerwicy natręctw. Czy możecie Państwo polecić książki, które opisują nerwice natręctw pod kątem:

 

1) funkcjonalności - jaką funkcję pełni w społeczeństwie?

2) fizjologi - jakie zmiany fizjologiczne zachodzą w czasie wykonywania natrętnych czynności, przed ich wykonaniem i po

3) ewolucji - dlaczego nerwica natręctw wyewoluowała? Czy miała swoją inną, pierwotną formę?

 

Wiem, że na rynku jest sporo pozycji traktujących o tej przypadłości jednak nie wiele zajmuje się genezą nerwicy i mam problem aby znaleźć coś fachowego.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×