Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kto gdzie mieszka i jak się leczy?


the grove unlimited

gdzie mieszkacie?  

2 użytkowników zagłosowało

  1. 1. gdzie mieszkacie?

    • Kraje Beneluxu
      1
    • Szwajcaria
      1
    • UK
      0
    • Irlandia
      0
    • Kanada
      0
    • USA
      0
    • Nowa Zelandia
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie ilość osób z krajów a ankiecie. Tam często bywam, z racji zawodu. Chciałbym się dowiedzieć, jak sobie radzicie tam z lekami, leczeniem, gdy np zabraknie wam leku, to jak szybko możecie dostać receptę na ten lek i czy macie problem z wizytą u psychiatry, czy waszym leczeniem kieruje lekarz 1 kontaktu?

W odpowiedzi na temat, jak ktoś ma ochotę, proszę napisać, jak odbieracie podstawową opiekę medyczną w waszym kraju zamieszkania /poza polską/, czy trudno wam o prolongatę recept i jakie są koszty z nimi związane? Czy jest to ryczałt, czy też każdy lek ma swoją cenę, czy też nic nie kosztuje?

Proszę zaznaczcie, jakie leki bierzecie, ile kosztują i odnieście się jak najszerzej do w/w kwestii. Ułatwi mi to stworzenie sobie wyobrażenia o farmacji i lecznictwie w innych krajach, a takowe jest mi potrzebne do podjęcia pewnych decyzji.

Podam przykład z Anglii, gdzie panie w ciąży mają leki za darmo, a inni po opłacie zryczałtowanej, z tym, że płaci się ryczałt za ilość leku , jaka jest na recepcie,która to często zależy od widzimisię lekarza lub po prostu, jaki kto ma kontakt z lekarzem, czyli mniej więcej, jak w polsce.

ava125.gif.609ba38e77230b6ffa312b25e2f7845c.gif

ava126-p.gif.7e1e2335c6c5312bfed2676ec8487d2b.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×