Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy można samemu zwiększyć dawkę leku?


yans

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm swego czasu też to brałem... nie jest to przypadkiem lek na receptę? A skoro tak, to właściwie pytanie nie ma sensu - no bo jak "zjesz" tabletki na miesiąc w ciągu dwóch tygodni, to i tak się Twój lekarz skapnie, że zwiększyłaś dawkę bez jego zgody. Nie lepiej więc tę sprawę przedyskutować z lekarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.nerwica.com/seroxat-t464-880.html - zadałam tutaj pytanie, ale nikt mi nie odpowiedział. Od dwóch miesięcy biorę paroksetynę (Arketis) w dawce 10 mg, ale niezbyt pomaga. Czy mogę sama zwiększyć sobie dawkę do 20 mg? Czy ktoś z Was kiedykolwiek zwiększył sobie dawkę (nieważne, jakiego psychotropu)? Jakie były tego skutki? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

 

ciężko stwierdzić co lekarz chciał osiągnąć przez

dawkę 10mg bo minimum terapeutyczne to 20mg.

 

najlepiej uzgodnij to z lekarzem, coby on ocenił

czy lepiej zmienić dawkę czy lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was kiedykolwiek zwiększył sobie dawkę (nieważne, jakiego psychotropu)? Jakie były tego skutki?

Różne rzeczy się robiło i różne były tego efekty ale nie oczekuj, że ktoś weźmie odpowiedzialność za ewentualne szkody jakie mogą wynikać z samodzielnego dawkowania leków. :)

Przypominam o pewnej klauzurze która widnieje na dole forum:

Forum ma charakter informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko stwierdzić co lekarz chciał osiągnąć przez

dawkę 10mg bo minimum terapeutyczne to 20mg.

 

Pomiędzy 10 a 20 mg rożnica jest praktycznie zerowa jezeli chodzi o terapeutyczne dzialanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×