Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy to nerwica ?


krzysiek.in

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

8 miesięcy temu wstrzyknąłem sobie steryd był to jeden zastrzyk, kręciło mi się w głowie, byłem wystraszony, następnego dnia zmierzyłem ciśnienie w aptece wyszło 179/49, na internecie przeczytałem ze jeśli przez parę dni mi się utrzyma takie ciśnienie to umrę... ogarnął mnie lęk jakiego jeszcze nigdy nie miałem, odrazu odstawiłem ten steryd, ciśnienie mi spadło chyba ze strachu do 90/60, chodzilem po lekarzach, bylem u kardiologa echo serca w porządku ekg również.

Po tylu miesiącach nadal ogarnia mnie strach i to codziennie właśnie o własne zdrowie, mam dziwne objawy a mianowicie:

drżenie rąk, napływy gorąca, skaczące ciśnienie, kołatania i bóle serca, zawroty głowy, pulsowanie lewej górnej części głowy, bardzo częste przeziębienia... już nie wiem co mam robić ...

czy to nerwica ? odrazu powiem że nie powiedziałem lekarzowi nic na temat tego sterydu...

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek.in, wszystko wskazuje na to ze masz objawy nerwicowe. ALe na poczatek jescze warto zbadac krew I ob, oraz cisnienie przez tydzien, gdzyz te objawy moga byc takze zwiazane z niskim cisnieniem. A nastepnie isc do lekarza psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciśnienie mierzę tylko ciśnieniomierzem zegarowym (lekarskim) ze słuchawkami. mam również nadgarstkowy automatyczny ale na jego wyniki w ogóle nie patrze bo pokazuje niezależnie od godziny i dnia 90/60 czyli bzdury. Przed chwilą zmierzyłem zegarowym i wyszło mi 160/60 jak mierzyłem sam po chwili zmierzył mi ojciec i mówi że wyszło mu 140/80 i o dziwo nadgarstkowym jak zmierzyłem wynik był podobny bo 147/83. Ale wyniki znów były napewno w stresie robione bo samo zakładanie mankietu na ramie mnie wkurza bo jestem bardzo nadpobudliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzysiek.in,

 

Górny wskaźnik cisnienia jakby nieco podwyzszony. Nalezałoby zbadać czy to rzeczywiscie na skutek stresu te cisnienie.

Ale powiem tak....całą te mchinę z lękiem uruchomiło zdarzenie ze wstrzyknięciem sterydu. Myslę,że jeśli nie wstrzyknąłbyś sobie tego produktu, to po pewnym czasie cos innego spowodowałoby u Ciebie lęk. Słuchaj. Zrób badania krwi z OB i rozmazem, nastepnie niech jakiś specjalista wykluczy nadcisnienie. Jeśli badania będąw normie wówczas pozostaje Tobie terapia.

Powodzenia. I pisz co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem ob miałem robione ale nie wiem czy z rozmazem ( nie wiem co to znaczy ).

Nie sądze żeby coś innego spowodowało by u mnie taki lęk ponieważ nigdy się nie martwiłem o zdrowie ;)

kurde no już sam nie wiem co mi jest .. zresztą codziennie sobie to powtarzam.

co do ciśnienia... napewno mam syndrom białego fartucha, zapomnialem też napisać ze właśnie z 6 miesięcy temu miałem również robiony holter ciśnieniowy ( całodobowe mierzenie ciśnienia ) i wyszło że nie mam ani nadciśnienia ani neidociśnienia ( maksymalne ciśnienie jakie miałem na wynikach to 130/80). A co z innymi objawami ? napływy gorąca, najbardziej chyba mnie trapi te uczucie pulsowania w górnej, lewej części głowy/czaszki/mózgu... nie wiem jak to nazwać, jak poszedłem z tym do lekarza to powiedział że może być to spowodowane nieprawidłową postawą głowy ( a to mogło być możliwe bo miałem stwierdzone przodopochylenie głowy jakieś kiedyś ) albo że mi po prostu przewiało lewe ucho... nie wiem co to ma wspólnego z uchem ale raczej nie wytaje mi się że to od tego ponieważ ta "pulsująca część głowy objawia mi się już z miesiące i to zazwyczaj codziennie ). Za niecały miesiąc mam wizyte u neurologa może tam się coś wyjaśni. Podejrzewam że również tarczyce ponieważ gdzieś z rok temu albo więcej miałem robione badanie hormonów tarczycy i wyszły za wysokie natomiast robiłem też badania tych chormonów również pół roku temu to wyszły ok nawet troche poniżej przeciętnej ... także nie wiem.. wizyte u specjalisty od tarczycy mam za pare miesięcy jakoś. Uspokoiły by mnie wszelkie badania które wykluczyły by choroby związane z tymi objawami :) ale mój lekarz rodzinny mówi że jestem histerykiem i już mi nie chce dawać skierowań żadnych a mi głupio aż ją o coś pytać ... niestety nie powiedziałem jej nic o tym sterydzie... a może trzeba było ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×