Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wybory Prezydenckie + II tura


Gość Magdaa

Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na którego kandydata oddasz swój głos w II turze wyborów prezydenckich:

    • nie wybieram się na II turę wyborów
      15
    • Jarosław Kaczyński
      17
    • Bronisław Komorowski
      22


Rekomendowane odpowiedzi

Jak możecie chcieć na prezydenta kogoś kto uważa, że Ojciec Rydzyk to normalny człowiek? ......homofoba, nacjonalistę, człowieka który nie ma pojęcia co to konopia indyjska, nie wiem czy zna nawet jakiś język obcy, kogoś kto jak widać jest tak "dziwny", że nie założył rodziny, kogoś kto w takim wieku dzieli konto z mamą? dżizas...ja tego nie pojmuję...... :bezradny:

 

 

montechristo a jak odnosisz się do tego?

 

 

Nijak - ponieważ uważam to za niski propagandowy bełkot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce żeby nasza ojczyzna była szanowana w europie.

Nie była, nie jest i nie będzie, jesteśmy biednym, małym państwem, w niczym się nie wyróżniającym.....może i nas szanują....ale czy "uważają" - wątpię.

Jak on planuje ten szacunek uzyskać?

Biedna to jest Afryka, Indie, Korea Północna i inne nieciekawe miejsca.

 

nacjonalistę

Co jest złego w nacjonalizmie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, jaki bełkot, to są fakty

- nie wiedział czy marihuana jest z konopi

- uczestniczył często w uroczystościach razem z Rydzykiem

- nie ma rodziny/żony/dzieci

- dzieli konto z mamą

-nie zna żadnego języka obcego o ile się nie mylę

-jest homofobem i nacjonalistą - bo akurat słowo liberał i tolerancja nijak nie pasują

 

No ale racja, jak coś nie pasuję lepiej powiedzieć, że propaganda - przy czym sam jesteś mistrzem pisząc o Rychu i Zbychu :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, jaki bełkot, to są fakty

- nie wiedział czy marihuana jest z konopi

- uczestniczył często w uroczystościach razem z Rydzykiem

- nie ma rodziny/żony/dzieci

- dzieli konto z mamą

-nie zna żadnego języka obcego o ile się nie mylę

-jest homofobem i nacjonalistą - bo akurat słowo liberał i tolerancja nijak nie pasują

 

No ale racja, jak coś nie pasuję lepiej powiedzieć, że propaganda - przy czym sam jesteś mistrzem pisząc o Rychu i Zbychu :lol::lol:

 

a) nie intersuje się narkotykami i jest ok - gorzej jak by się intersował

b) to prawda ale to o niczym nie świadzy - gorzej jak by miał poparcie Jaruzelskiego tak jak bronek k

c) to nie przestępstwo że przyszły prezydent nie ma żony ani dzieci - jak poczytasz troche historię prezydentów np USA to się dowiesz że to nie jedyny przypadek

d) wielu kandydatów z obecnych nie zna języka obcego ale to Jarek ma doktorat a bronek tylko mgr

e) nie wiem czy jest homofobem a że ma przekonania nardowe tak jak Piłsudski to nic złego jak nie jest to skrajny nacjonalizm - ważne żeby nie był sprzedawczykiem tak jak zwiadowca Rosji a teraz zwolennik bronka Generał Jaruzelski

 

[Dodane po edycji:]

 

I jeszcze jedno - nie popełnia tylu debilnych gaf jak Bronek - typu:

 

Do powodzian: ,,No woda ma to do siebie że najpierw wylewa i podtapia a potem spowrotem do rzeki i do morza" i jest ok

 

czysty kretynizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nacjonalistę

Co jest złego w nacjonalizmie?

 

W nacjonalizmie jako poglądzie może nic, pod warunkiem, że osoba, które go wyznaje szanuje też prawa człowieka.

 

Problem polega na tym, że w Polsce nacjonalizm jest kojarzony z radykalnymi skinami, którzy na demonstracjach obrzucają gejów kamieniami albo z fanatycznymi wyznawcami ojca Rydzyka i niestety te stereotypy nie wzięły się znikąd :!:

 

Moim zdaniem nacjonalizm to już trochę przeżytek, bo żyjemy w globalnym, a co najmniej kontynentalnym społeczeństwie. Chyba czas zmienić myślenie i zamiast celów państwa zobaczyć cele bardziej ogólne. Siła kraju to głównie gospodarka, a takiej nie można mieć bez ścisłej współpracy z innymi państwami, czasem także bez ustępstw.

 

A ja nie wiem na kogo głosować. Nie ma takiego kandydata na którego bym chętnie zagłosowała... Jest tylko jeden którego na pewno nie chcę na prezydenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montechristo, jeszcze nie wspomniałeś o stanie wojennym, komunie, sbekach i solidarności :lol::lol:

 

 

Nie musiałem - bo zapamiętałaś to raz na całe życie:) i to wystarczy.

 

 

 

Wiesz, że są ludzie którzy uważają, że dobrze, że stan wojenny został wprowadzony ...bo w przeciwnym wypadku mogłoby to dla Polski skończyć się jeszcze gorzej? No ale teraz się tego nie dowiem więc plujmy na tego który go wprowadził. Dyskusja naprawdę zbacza na zły tor. EOT z mojej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, wybacz ale Twoje argumenty nie dowodzą, że jest złym człowiekiem wręcz przeciwnie. ;) A z tym Rydzykiem, nie każdy jest idealny.

 

Popierając Jarosława, wyrażam jednocześnie sprzeciw dla polityki PO, np.

- tzw. afera Misiaka, premier niby nie wiedział, że ta firma pośrednicząca w nabywaniu nowej pracy przez stoczniowców należy do pana Misiaka,

- sam przetarg stoczni, już jest wielki miloner...i już podpisujemy umowę...statki będą dalej produkowane....tajemniczy milioner zniknął,

- pan Bartoszewski, który opluwa Polskę na arenie międzynarodowej, bo to matołek, bo to pedefil, nekrofil, bo zna się na futerkowcach tylko, ledwo co chodzi ale w pluciu jadem jest świetny,

- pan Sikorski - "dorżniemy watahę" - prawie się udało,

- pan Palikot - to chyba pozostawie bez komentarza,

- program wyborczy zakłada wprowadzenie płatnych uczelni publicznych, właściwie jak będą mieć swojego prezydenta to mogą już wszystko, także prywatyzację szpitali,

- czekalismy na cud irlandzki, nadal czekamy,

- pan Komorowski, na pytanie czy mogą tam być jeszcze szczątki na miejscu katastrofy, odpowiedział, że to może być banan np. a małe ilości nic nie wprowadzają do śledztwa,

- pan Drzewiecki na Kalifornii - "Polska to dziki kraj", jak tam mu lepiej to wiadomo,

- pani Kopacz - ziemia była przesiewana co do milimetra - widać jak była, żal,

- interesy pana Sobiesiaka, to jeszcze nie wyjaśniona kwestia, ale dobrze mieć znajomych w PO,

- a kręcenie lodów z Beatą Sawicką - no jak wygramy to się załatwi,

- wiele innych powodów, dla których nie zagłosuje na kandydata PO,

 

Ps. szkoda mi tylko Donalda, bo musi ciągle ratować tych swoich pseudoposłów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DOBRY!!! opis ekipy PO - niestety taka jest smutna prawda.

A jeszcze gorsze jest to że ludzie którym światopogląd kształtuje gazeta wyborcza i jej marni pismacy, lub wcale bez poglądów tego nie chcą zobaczyć.

 

Ja wierze że jest jednak dużo ludzi która potrafi to wszystko wyłapać z szumu medialnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczyński jest skostniały i zbyt konserwatywny ale raczej wątpię by chciał się nachapać.

 

linka gdzie twoja tolerancja skoro nie tolerujesz kogoś, kto nie założył rodziny. Czy to aż tak niewybaczalna zbrodnia mieć wspólne konto z matką?

 

Piszę to jako osoba sceptycznie nastawiona do PiS-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, Pismanko :* (mam nadzieje ,że nie bedzie duplikatu na funkcji głowy państwa ) faktycznie ujawnił się dziś ;) chyba koniec zabawy w chowanego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia o polityce,dlatego tez sie nie wypowiadam za bardzo.Jestem kompletnie ,,zielona'':)

Natomiast czytalam to co napisaliscie.Jarek wyznaje tak samo konserwatywne poglady jak jego zmarly brat.Czyli jak dla mnie-w zyciu bym na niego nie zaglosowala:)Bo ja jestem w pelni liberalna osoba.To moj jedyny chyba argument.W sumie nic mi do tego poniewaz nie mieszkam w kraju,aczkolwiek chcialabym,aby Polska zaczela byc w pelni nowoczesnym krajem.

I z tym Panem Jareczkiem to raczej niemozliwe.

Polska na sile chce sie wybic i pokazac,ze wiele od niej zalezy.I wychodzi z tego d...a blada.Udzielaja sie gdzie tylko moga ,a wszyscy maja to gdzies.

 

[Dodane po edycji:]

 

chyba zaglosuje na Leppera:D Zarcik:D

 

[Dodane po edycji:]

 

chociaz w ramach nowoczesnosci idzie z postepem techniki i korzysta regularnie z solarium:) :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nacjonalizmie jako poglądzie może nic, pod warunkiem, że osoba, które go wyznaje szanuje też prawa człowieka.

 

Problem polega na tym, że w Polsce nacjonalizm jest kojarzony z radykalnymi skinami, którzy na demonstracjach obrzucają gejów kamieniami albo z fanatycznymi wyznawcami ojca Rydzyka i niestety te stereotypy nie wzięły się znikąd :!:

Co jest w sumie dość ironiczne, ponieważ właśnie tego typu grupy napędzają popularny na zachodzie pęd do tworzenia wielonarodowych, podzielonych społeczeństw. Aż czasami się zastanawiam czy ich nie fundują jakieś osoby które mają interes w tym by państwa narodowe przestały istnieć.

 

Moim zdaniem nacjonalizm to już trochę przeżytek, bo żyjemy w globalnym, a co najmniej kontynentalnym społeczeństwie. Chyba czas zmienić myślenie i zamiast celów państwa zobaczyć cele bardziej ogólne. Siła kraju to głównie gospodarka, a takiej nie można mieć bez ścisłej współpracy z innymi państwami, czasem także bez ustępstw.

Nie wiem, jak patrzę na państwa zachodnie i rozmawiam z tamtejszymi, to myślę, że jest jak najbardziej na czasie. Nie ma nic złego we współpracy między państwami. Gorzej jak dochodzi do zjawisk takich jak masowa imigracja, szczególnie z całkowicie obcych kultur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam Was, Jarek to jest ostatnia osoba w tym kraju która powinna zostać prezydentem! Naprawdę chcecie mieć państwo Rydzykowskie? :pirate: Omg... Nie bądzcie moherami, ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

the grove unlimited, Daremny jesteś człowieku ,to ,że mieszkasz sobie w UK czy gdzie Ci tam pasuje , nie usprawiedliwia Cię przed nie szanowaniem wlasnego kraju . Przykro patrzeć jak My Polacy złapiąc pare funciaków lub eurosów stajemy się cwaniakami i tymi ponad wszystko . żal facet , a jeśli jesteś jeszcze dzieciakiem to pozostaw takie osobiste odczucia dla siebie ,bo potrafisz zirytowac innych .

 

Ps. Po co używasz języka ,korzystasz z Polskojezycznych serwisów nie lepiej całkowicie poczuć sie Brytyjczykiem i korzystać z ich serwisów ? czyli chyba nie dokonca Cie tak wali :)

 

 

Nie zniżę się do Twojego poziomu i nie powiem kim ty jesteś facet, słowo daremny w każdym razie jest niczym wobec tego, jakie pasuje do ciebie.

Polska ci się marzy? Nie chcesz się irytować? Mam do wynajęcia lokal na Kazimierza Wielkiego w Krakowie, 1500 czynsz+opłaty, zaraz koło stacji benzynowej, nie daleko do delikatesów na Rydla, pod nosem sklepik z winami. Dasz 5000 kaucji i możesz mieszkać i być polakiem, nawet w liczbie mnogiej :) I patriotą. No bo, jak ty chcesz się realizować jako polak, skoro siedzisz gdzieś poza polską? I na miejscu będziesz miał polskości tyle, ile dusza zapragnie. Bezstresowe życie, tylko żebyś mi płacił, czynsz w terminie. Mam nadzieję, że miejsce na realizację twojego patriotyzmu jest w sam raz, w końcu to centrum miasta, wszędzie o rzut beretem, nawet do siedziby partii, UMK, na franciszkańską, gdzie tylko twoja dusza zapragnie.

A tak na marginesie, nie ty będziesz decydował z jakich serwisów korzystam, czy z polskich czy innych. Trochę wyobraźni facet, luzu, widać, że fixujesz, tylko nie rozumiem czemu tu jesteś moderatorem? To jest zagadka. Ale tak poza tym, to mnie to wali. Interesuje się tylko sobą. No i kasą za moje flaty w polsce.

Już parę mieszkań wynająłem to mam ostatnie, więc, jak chcesz, to się decyduj, na pw czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The grove unlimited - Ty (a właściwie może Pan, jestem sporo młodsza :? ) handlujesz lekami czy mi się tylko tak wydaje?

Sorki za OT.

 

 

Nikt mi nie napisał jeszcze co myślicie o Olechowskim ???

 

[Dodane po edycji:]

 

I czemu Jarek ma aż 50% Waszych głosów? :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The grove unlimited - Ty (a właściwie może Pan, jestem sporo młodsza :? ) handlujesz lekami czy mi się tylko tak wydaje?

Sorki za OT.

 

 

Nikt mi nie napisał jeszcze co myślicie o Olechowskim ???

 

[Dodane po edycji:]

 

I czemu Jarek ma aż 50% Waszych głosów? :why:

 

 

skarbie, ja chyba już pisałem o olechowskim, osobiście nie lubiłem go nigdy, bo był śliski, razem z piskorskim robili jakieś lewe interesy, ogólnie to gość w stylu "nie wiadomo o co chodzi". Z pewnością jest elokwentny, ale nie na tyle :)

Co do reszty, to pewnie ci się zdawało. I nie ma za co przepraszać, niech przepraszają ci, którzy mają nierówno pod sufitem i obrzucają błotem, bo im się wydaje, że są najmądrzejsi niczym polscy politycy :) jeden mądrzejszy od drugiego :) a tak naprawdę to tylko przygłupy. Do prawdziwych polityków brakuje im tyle, co polsce do krajów wysoko rozwiniętych, czyli bardzo głęboka przepaść.

 

[Dodane po edycji:]

 

Błagam Was, Jarek to jest ostatnia osoba w tym kraju która powinna zostać prezydentem! Naprawdę chcecie mieć państwo Rydzykowskie? :pirate: Omg... Nie bądzcie moherami, ludzie.

 

 

Ja nie głosuję, więc nie widzę wyników ankiety :), ale jest aż tak źle?

Na pociechę ci powiem, że prezydent w polsce ma bardzo mało do powiedzenia, jest li wyłącznie figurantem z olbrzymimi apanażami. On tobie życia nie poprawi, od tego jest sejm, samorządowcy, to takimi wyborami możesz się interesować, o ile ci zależy, żeby tobie czy komuś innemu w polsce było dobrze lub lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zniżę się do Twojego poziomu i nie powiem kim ty jesteś facet, słowo daremny w każdym razie jest niczym wobec tego, jakie pasuje do ciebie.

Polska ci się marzy? Nie chcesz się irytować? Mam do wynajęcia lokal na Kazimierza Wielkiego w Krakowie, 1500 czynsz+opłaty, zaraz koło stacji benzynowej, nie daleko do delikatesów na Rydla, pod nosem sklepik z winami. Dasz 5000 kaucji i możesz mieszkać i być polakiem, nawet w liczbie mnogiej :) I patriotą. No bo, jak ty chcesz się realizować jako polak, skoro siedzisz gdzieś poza polską? I na miejscu będziesz miał polskości tyle, ile dusza zapragnie. Bezstresowe życie, tylko żebyś mi płacił, czynsz w terminie. Mam nadzieję, że miejsce na realizację twojego patriotyzmu jest w sam raz, w końcu to centrum miasta, wszędzie o rzut beretem, nawet do siedziby partii, UMK, na franciszkańską, gdzie tylko twoja dusza zapragnie.

A tak na marginesie, nie ty będziesz decydował z jakich serwisów korzystam, czy z polskich czy innych. Trochę wyobraźni facet, luzu, widać, że fixujesz, tylko nie rozumiem czemu tu jesteś moderatorem? To jest zagadka. Ale tak poza tym, to mnie to wali. Interesuje się tylko sobą. No i kasą za moje flaty w polsce.

Już parę mieszkań wynająłem to mam ostatnie, więc, jak chcesz, to się decyduj, na pw czekam.

 

ale po co mi Twoje mieszkanie na Kazimierzu za 1500 zł skoro mam własny dom na zacisznym i miłym osiedlu , z ktorego pisze wlasnie ,mieszkam na stale w Polsce dokladnie w Krakowie to ,że mam rodzinne i drugie obywatelstwo nie uprawnia mnie do gnojenia Polski , Nawet się przyznam ,że składając podanie do pracy w Wojsku pominołem ten fakt traktuje to jako rzecz wygodną w podrozowniu .Całe życie czulem się Polakiem i napewno nim pozostane ,może jestem przewrażliwiony może to przez to ,że rodzina wpoila mi jakieś wartości , może to dlatego że składalem przysięge bronić kraju ble ble ble wszystko może ,a może poprostu nie wypada obrażać żadnej nacji oraz terytorium z powodów politycznych czy kulturowych . Ciesze się ,że Ci się powodzi ja wręcz przeciwnie nie interesuje mnie tylko ja i moja kasa , rozoumiem ludzi którzy jadą zarobić kase to naturalne rozumiem takich którzy odnajdują miejsca na swiecie gdzie się osiedlają ale nie potrafie zrozumiec tych którzy palają swego rodzaju nienawiścia do byłej ojczyzny no jak mozna napisać "wali mnie polska" dla mnie to nie do pomyślenia

 

 

Sprawa druga ja Cie nie przeprosze nie czuje potrzeby ,przykro mi to tak jak bym przepraszal za to ,że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem . co do tego dlaczego jestem moderatorem zapytaj admina przecież wymieniasz z nim informacje na moj temat ;) i na koniec sprostuj to kłamstwo o usunieciu Twojego postu przez moja osobe bo w logach nie ma dzisiaj wczoraj informacji żebym jaki kolwiek post skasował , tym bardziej ,że do takiego poziomu bym się nie zniżył żeby Cie cenzurować a samemu pisać nie miłe posty w kierunku Ciebie napisalem Ci szczerze Ty piszesz również szczerze i jest good . Dla mnie możesz mnie przeklnoć w każdym tematcie przykro mi mam swoje zdania swoje zasady i według nich żyje ,Ty jesteś inna osobą masz swoje z którymi nie wszyscy się muszą zgadzac, udzielając takiego zdania na forum publicznym musisz się liczyć z tym ,że ktoś się zirytuje i o wiele bardziej i w dosadniejszych słowach Ci powie co o tym myśli . Pozdrawiam a i pozatym jeśli to nie kawalerka to się podnieś bo raczej tak tanio to tam od razu byś miał klienta do najmu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ludzie Wasze wypowiedzi i dostrzegam dwie ciekawe sprawy - po pierwsze - pojedynek frazesów i sloganów. Pojawia się tu mnóstwo utartych opinii, które krążą z ust do ust od tak dawna, że już nikt kto je wypowiada nie zastanawia się ile w nich prawdy i czy mają one jakiś sens. Drugie zaś spostrzeżenie - które mocno mnie dziwi - główną oś obrony/ataku stanowią dla większości z Was kwestie, które tak naprawdę nie dotyczą Was osobiście - przeszłość, której już się nie da zmienić, prawa gejów, którymi nie jesteście, kwestie wspólnych kont czy znajomości lekkich narkotyków - czyli coś osobistego, nie wpływającego specjalnie na np. budżet państwa ;). Osobiście jestem przeciwnikiem demokracji jako że uważam ją za ustrój wadliwy, zagrażający wolności człowieka i prowadzący nieuchronnie do socjalizmu - który prowadzi wprost do upadku całego państwa. Ale nawet mnie uczono w szkole, że do urn idę zagłosować na swojego reprezentanta. Czemuż więc najważniejszym okazuje się, czy dany kandydat pija herbatkę z Rydzykiem czy z Jaruzelem, a przestaje się liczyć co chce zrobić dla mnie, dla Linki, dla montechristo i reszty? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

A wracając do pierwszej uwagi - te rzucane jako argumenty w dyskusji opinie, rodzą masę moich pytań:

(Polska) Nie była, nie jest i nie będzie, jesteśmy biednym, małym państwem, w niczym się nie wyróżniającym (...)

Skąd taki wniosek? Na czym się opiera? Rzucając okiem wstecz - mieliśmy takie momenty, kiedy byliśmy liczącą się potęgą w Europie. Ba, nawet na tron carski w Rosji wepchnęliśmy "swojego" - ino się nie utrzymał (szkoda, nie? ale by było...). A dziś - biedni? Wg. danych z 2008 PKB per capita dał nam 50te miejsce na świecie, ze 180 państw - nie jest tak źle ;) Daleko nam do żebraków. Jest nas 40mln - wciągamy nosem małe państewka europejskie jak Czechy, Dania, Portugalia pod względem liczby ludności - a więc jesteśmy liczącym się rynkiem zbytu. Gdy wstępowaliśmy do Mumii (tak nazywam Unię - bo to już trup, jeno nadal podłączony do respiratora) byliśmy najsilniejszą gospodarką spośród dołączających krajów - stawiali nam warunki, ale tak naprawdę Bruksela ostrzyła sobie na nas (i naszą kasę) zęby od dawna. Światu Daliśmy Chopina, Kopernika, Skłodowską - wyróżniamy się jak cholera i powinniśmy być z siebie dumni a nie żyć w ciągłych kompleksach :D Nawet dziś mamy wielkich ludzi, mimo że Hitler i Stalin przetrzebili zdrowo naszą inteligencję.

Siła kraju to głównie gospodarka, a takiej nie można mieć bez ścisłej współpracy z innymi państwami, czasem także bez ustępstw.

A to Ci dopiero - skąd ten pomysł? Tzn, skąd niby ta nieugięta pewność, że bez ścisłej współpracy ani rusz? Bo tak mówią komisarze z Brukseli? Czy Ameryka zbudowała swoją potęgę dzięki współpracy z jakimś innym państwem? A malutka Japonia? A RFN zniszczone i rozdarte na pół, które w 5 lat po wojnie wyprzedziło gospodarkę UK? Współpracowało z kimś? (Może z UK? ;)) Gospodarkę - silną i niezależną można sobie zbudować bez współpracy z innymi państwami. Ba! Lepiej, żeby sąsiad nie widział jak sobie człowiek tę gospodarkę buduje - bo jeszcze zacznie z uśmiechem na twarzy szkodzić nam za plecami. Jak mawia stare powiedzenie - państwo jest silne słabością swoich sąsiadów. Jedyne co potrzeba - to łatwy handel z sąsiadami - żeby kupować surowce i technologie, których się nie ma (którą to łatwość w Europie gwarantowało EWG - nie trzeba zaraz Mumii, parlamentu europejskiego i całej machiny biurokratycznej). Tyle że jak to w handlu - próbujesz sprzedać najdrożej a kupujesz najtaniej. Więc trudno to nazwać współpracą - raczej rywalizacją, konkurencją.

(...) ponieważ wierzę że chce dobrze dla Polski.

eee... że niby Jarek to patriota? Tzn, może nie wypada oceniać człowieka po czynach brata bliźniaka, ale brat Lech 9 kwietnia 2008 jako prezydent Polski złożył podpis pod Traktatem Lizbońskim, czym pozbawił Polskę suwerenności - złamał przy tym Konstytucję, ale co tam - w nagrodę za ten jakże patriotyczny czyn pochowali go na Wawelu. Wybaczcie, mam na ś.p. prezydenta wiele epitetów, ale nigdy go nie nazwę patriotą (kiedyś słyszałem opinię, ze był, bo się przed podpisaniem wzbraniał - śmiech na sali). Jeśli Jarek to taki sam patriota jak Lech, to aż strach co podpisze za swojej kadencji! (proponuję rozbiór Polski - rodacy i tak nie zauważą ;)) I znowuż - ile trzeba sprytu i przebiegłości, by tak patriotycznie gadać przed kamerami, że nikt nie zauważył że się właśnie Ojczyźnie wbiło nóż w plecy!

 

Magdo - Olechowskiego słabo znam (mam na myśli tak jego życiorys jak i program) ale dwie sprawy powinny dać Ci do myślenia:

1) Zwerbowali go jako "szpiega" za komuny, gospodarczego czy nie - mniejsza o to. Co prawda sam się nie przyznał - ale nie o chodzi mi tutaj o jego moralność, ale raczej o to, że nie mamy pewności co Michniki i inne szare eminencje w kraju mają jeszcze na tego człowieka. Chcesz za prezydenta faceta, który nagle wypcha się na swoje obietnice względem Ciebie, bo go w kuluarach zaczepili "koledzy" i pogrozili, że jak będzie podskakiwał to go obsmarują w prasie i straci poparcie (tak, jak to się stało za pierwszym razem, gdy wyszło że wyjeżdżał za granicę w zamian za "współpracę")?

2) Kręcił się kiedyś przy BBWR Wałęsy, potem przy Unii Wolności, zakładał PO, wychodził z niego, żeby być niby w Stronnictwie Demokratycznym - ale nie jest - zdaję się że to raczej sprytna "rybka" co się stara dobrze ustawić - jego "niezależność" nie polega na tym, że kategorycznie odcina się od innych partii bo ma "coś szczególnego", innego do zaoferowania wyborcom - raczej ma pewien potencjał ale nie potrafi go wykorzystać jak jego koledzy po fachu (Tusk) więc chce zdobyć wysoką pozycję i będzie czekał, co mu wtedy zaproponują - sprawia wrażenie konkretnego, twardego - ale to raczej "człowiek-chorągiewka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zniżę się do Twojego poziomu i nie powiem kim ty jesteś facet, słowo daremny w każdym razie jest niczym wobec tego, jakie pasuje do ciebie.

Polska ci się marzy? Nie chcesz się irytować? Mam do wynajęcia lokal na Kazimierza Wielkiego w Krakowie, 1500 czynsz+opłaty, zaraz koło stacji benzynowej, nie daleko do delikatesów na Rydla, pod nosem sklepik z winami. Dasz 5000 kaucji i możesz mieszkać i być polakiem, nawet w liczbie mnogiej :) I patriotą. No bo, jak ty chcesz się realizować jako polak, skoro siedzisz gdzieś poza polską? I na miejscu będziesz miał polskości tyle, ile dusza zapragnie. Bezstresowe życie, tylko żebyś mi płacił, czynsz w terminie. Mam nadzieję, że miejsce na realizację twojego patriotyzmu jest w sam raz, w końcu to centrum miasta, wszędzie o rzut beretem, nawet do siedziby partii, UMK, na franciszkańską, gdzie tylko twoja dusza zapragnie.

A tak na marginesie, nie ty będziesz decydował z jakich serwisów korzystam, czy z polskich czy innych. Trochę wyobraźni facet, luzu, widać, że fixujesz, tylko nie rozumiem czemu tu jesteś moderatorem? To jest zagadka. Ale tak poza tym, to mnie to wali. Interesuje się tylko sobą. No i kasą za moje flaty w polsce.

Już parę mieszkań wynająłem to mam ostatnie, więc, jak chcesz, to się decyduj, na pw czekam.

 

ale po co mi Twoje mieszkanie na Kazimierzu za 1500 zł skoro mam własny dom na zacisznym i miłym osiedlu , z ktorego pisze wlasnie ,mieszkam na stale w Polsce dokladnie w Krakowie to ,że mam rodzinne i drugie obywatelstwo nie uprawnia mnie do gnojenia Polski , Nawet się przyznam ,że składając podanie do pracy w Wojsku pominołem ten fakt traktuje to jako rzecz wygodną w podrozowniu .Całe życie czulem się Polakiem i napewno nim pozostane ,może jestem przewrażliwiony może to przez to ,że rodzina wpoila mi jakieś wartości , może to dlatego że składalem przysięge bronić kraju ble ble ble wszystko może ,a może poprostu nie wypada obrażać żadnej nacji oraz terytorium z powodów politycznych czy kulturowych . Ciesze się ,że Ci się powodzi ja wręcz przeciwnie nie interesuje mnie tylko ja i moja kasa , rozoumiem ludzi którzy jadą zarobić kase to naturalne rozumiem takich którzy odnajdują miejsca na swiecie gdzie się osiedlają ale nie potrafie zrozumiec tych którzy palają swego rodzaju nienawiścia do byłej ojczyzny no jak mozna napisać "wali mnie polska" dla mnie to nie do pomyślenia

 

 

Sprawa druga ja Cie nie przeprosze nie czuje potrzeby ,przykro mi to tak jak bym przepraszal za to ,że mieszkam w Polsce i jestem Polakiem . co do tego dlaczego jestem moderatorem zapytaj admina przecież wymieniasz z nim informacje na moj temat ;) i na koniec sprostuj to kłamstwo o usunieciu Twojego postu przez moja osobe bo w logach nie ma dzisiaj wczoraj informacji żebym jaki kolwiek post skasował , tym bardziej ,że do takiego poziomu bym się nie zniżył żeby Cie cenzurować a samemu pisać nie miłe posty w kierunku Ciebie napisalem Ci szczerze Ty piszesz również szczerze i jest good . Dla mnie możesz mnie przeklnoć w każdym tematcie przykro mi mam swoje zdania swoje zasady i według nich żyje ,Ty jesteś inna osobą masz swoje z którymi nie wszyscy się muszą zgadzac, udzielając takiego zdania na forum publicznym musisz się liczyć z tym ,że ktoś się zirytuje i o wiele bardziej i w dosadniejszych słowach Ci powie co o tym myśli . Pozdrawiam a i pozatym jeśli to nie kawalerka to się podnieś bo raczej tak tanio to tam od razu byś miał klienta do najmu .

 

uśmiałem się do łez ::)) twoje zaangażowanie w pisaninę jest boskie, poza tym pomyliłeś dzielnicę kazimierz z ulicą kazimierza wielkiego, drobna różnica, nie ma o czym mówić.

Ty chyba sam nie wierzysz w to, co piszesz? mam nadzieję, choć mówią, że nadzieja jest matkę głupich.

Lokalik więc odpada, a nie myśl, że to byle co, full nówka, w nowym bloku, nie badziewie. Domu bym nie chciał, bo problem z wynajmem, trzeba konesera szukać, poza tym koszenie trawnika, nawożenie, opryski....no chyba, że się chce mieć gnój zamiast ogrodu. Ja mam widok z okna na alpy, w szwajcarii, teren nie mój, chata też nie, ale mam w tej chacie mieszkanko, moje z bajecznym widokiem. Wierz mi, że żaden widok polski nie zastąpi mojego.

 

ps

to że jesteś inną osobą, zauważyłem od razu, trudno cię nie dostrzec, szczególnie jak się popatrzy na profil i człowiek się zastanawia skąd go znam. Ale, choć nie przypomniałem sobie spotkania, to musiało ono być niemiłe, bo mam negatywne odczucie patrząc na twoje foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi że masz niemiłe odczucia na moj widok , Jesteś dorosłą osobą a argumentujesz wszystko własną kasą powtarzam Ci świetnie cieszę się że Alpy ,widoki ,mieszkania ale pozwól mi zadać Ci pytanie napisałeś ,że interesuje Cię tylko własna osoba i Twoje pieniądze więc skoro to masz i z tego co piszesz napewno jesteś zamożna osobą to co spowodowało że jesteś na takim forum ?? może jednak Ty i Twoje pieniadze to nie wszystko ?? śmiej się do łez niech Ci to na zdrowie wyjdzie a czy wierze skoro tak napisałem więc wierze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, tiaaa porównaj sobie nasze PKB i stan bezrobocia do tych innych państw w mumii :roll: i wtedy mi powiesz jacy to jesteśmy wielcy i ogromni (dodaj stan infrastruktury drogowej :mrgreen: )....tylko dlaczego ten Chopin, i ta Curie- Skłodowska jakoś w Polsce nie mieszkali...... :roll:

Dumni...hmmm, w poszanowaniu spuścizny, ale nie dumni - nie dodałeś Mickiewicza i Słowackiego, a kochać ich trzeba bo wielkimi poetami byli..... ;)

 

Polecam lekturę np Trans-Atlantyku Gombrowicza - właśnie tam Polak na uchodźstwie który najmniejszego zamiaru nie ma wracać do okupowanej Polski wyjaśnia i tłumaczy, jak bardzo ma dość polskiej mentalności.

 

ps. Przeca nam nawet to Euro odbiorą jak tak dalej pójdzie......

 

W ogóle pisze to osoba która z racji tego, że narzeka - nie ma zamiaru z Bolszy wyjeżdżać. Jest kijowo i wstrętnie - ale do momentu, aż nie przydusi mnie maksymalny brak pieniądza zostaję tutaj. Tu mam przyjaciół, rodzinę, moje ukochane jedzonko i język (który notabene studiuję). No i choc przecudownie jest w takiej Szwecji, spędziłam tam troszku czasu, ciotka mieszka tam od 20 lat, to chyba z własnej woli bym tam nie wytrzymała.......ja jestem za gorąca krew dla tych powolnych i zimnych swenssonów ;)

Poza tym oni jedzą wątróbkę z dżemem :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×