Skocz do zawartości
Nerwica.com

Boisz się że masz guza mózgu?Przeczytaj.


Gość Magdaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie moi Kochani :smile:

Chciałam coś napisać wszystkim ludziom, nerwicowcom, którzy cierpią na częste bóle głowy a którzy obawiają się że to jakieś fizyczne zmiany w ich mózgu.

Otóż, rozmawiałam o tym z psychiatrą, i powiedział że :

-mózg nie jest unerwiony i NIE może boleć. Jeśli jest guz to ew. może uciskać na oponę i boleć ale zawsze w jednym miejscu.

 

Tak więc, jeśli macie nawet bardzo częste bóle głowy, ale w różnych miejscach, a nawet jak w jednym, ale ból przechodzi po leku uspokajającym- to już wiecie że to nerwica ;)

 

Mam nadzieję że kogoś choć troszkę to uspokoiło, przyznam szczerze, że mnie tak :smile:

 

Pozdrówki !

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie moi Kochani :smile:

Chciałam coś napisać wszystkim ludziom, nerwicowcom, którzy cierpią na częste bóle głowy a którzy obawiają się że to jakieś fizyczne zmiany w ich mózgu.

Otóż, rozmawiałam o tym z psychiatrą, i powiedział że :

-mózg nie jest unerwiony i NIE może boleć. Jeśli jest guz to ew. może uciskać na oponę i boleć ale zawsze w jednym miejscu.

 

Tak więc, jeśli macie nawet bardzo częste bóle głowy, ale w różnych miejscach, a nawet jak w jednym, ale ból przechodzi po leku uspokajającym- to już wiecie że to nerwica ;)

 

Mam nadzieję że kogoś choć troszkę to uspokoiło, przyznam szczerze, że mnie tak :smile:

 

Pozdrówki !

Magda

 

 

Opony mózgowe to trzy błony łącznotkankowe otaczające ośrodkowy układ nerwowy, stanowiące drugą po tkance kostnej warstwę ochronną dla mózgu. Są jak pokrowiec bezpieczeństwa.

Mózg składa się z substancji szarej i substancji białej

Najwięcej neuronów znajduje się w ośrodkowym układzie nerwowym. Neurony składają się z ciała komórki, jądra komórkowego oraz dendrytów i neurytów (aksonów), za pomocą których połączone są z innymi neuronami. Połączenie między komórkami nerwowymi zwane jest synapsą.

Nie mów więc że mózg, który zbudowany jest z komórek nerwowych nie jest unerwiony. Mózg po prostu nie posiada receptorów bólowych i dlatego mózg nie boli.

Mylisz nerwy z receptorami bólu.

 

A ten lekarz... brak słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim naczelnymi objawami wszelkich guzów mózgu są:

-nudności,często przechodzące w chlustające wymioty( wzrost ciśnienia śródczaszkowego)

-zaburzenia widzenia

-zaburzenia równowagi

-ataki padaczkowe

 

Bóle głowy wcale nie są jakimś głównym,dominującym symptomem raka mózgu ;)..przede wszystkim-rak nie boli,bo tkanka narośli jest nieunerwiona...chyba,że guz jest gigantyczny i napiera na ścianki czaszki,wowczas zwieksza sie ciśnienie i pojawiają sie wymioty.Ale też nie zawsze..

 

[Dodane po edycji:]

 

paradoksy, przecież widać ewidentnie i sama to przyznałaś,że Magda sie pomyliła :? .Więc nie wiem po co ten moralizatorski wyklad.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×