Skocz do zawartości
Nerwica.com

czy napewno nerwica?


patikati

Rekomendowane odpowiedzi

nie to zebym sie martwił ;

Czasami słysze dziwne glosy w glowie. Nie grozą mi

dostalem afobam 0,25 mg i citabax 40 mg. Psychiatra chce mi zmienic F.40 na F.20 w dokumentach :). Z wizyty na wizyte mam mocniejsze dawki a nie jakies tam 10 mg :D tylko jak dla konia. Nie wiem czemu mnie to bawi dowiedzialem sie ze poza glową niemam smiertelnej choroby ktorej sie balem. Coraz bardziej lekarze nabierają podejrzen ze to nie jest nerwiczka czy depresja idą w kierunku shizofreni paranoidalnej nie spiesząc sie z diagnozą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to lekarz do którego chodzisz to jakiś kaznodzieja, który wciskając kolejne to partie leków chce mieć święty spokój a jeżeli słyszysz głosy w głowie to niekoniecznie musi to być nerwica, depresja czy schizofrenia a inne schorzenia niekoniecznie związane z chorobami natury psychicznej. Lekarz nie robiąc badań poszedł na łatwiznę - niestety norma w Polszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale sam sobie zaprzeczasz......

eżeli słyszysz głosy w głowie to niekoniecznie musi to być nerwica, depresja czy schizofrenia a inne schorzenia niekoniecznie związane z chorobami natury psychicznej

Spytałam się więc o takie choroby - nie związane z psychiką, a TY odpowiadasz......

 

Początki choroby dwubiegunowej, wiele ludzi po porzuceniu jakiegoś nałogu jako efekt uboczny właśnie ma omamy słuchowe.

To co opisałeś to klasychne problemy z psychiką.

CHAD - tylko przy niej rzadko występują omamy słuchowe, i to chyba raczej w stanie manii i to głębokiej, co do rzucania nałogów, omamy nie są efektem ich tyko powstałej po przestaniu podawania substancji uzależniającej psychozy np alkoholowej.

 

Choroby stricte "fizyczne" mogą też spowodować omamy słuchowe.

No tak, ale jakie to choroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakie to choroby?
Czyli zacząć wymieniać różne odmiany padaczek, zakażeń mózgu? Wiele odmian chorób mózgu powoduje omamy słuchowe poczynając od zakażeń środowiskowych poprzez różne dziedziczne czyli genetyczne odmiany chorób. Omam słuchowy niekoniecznie musi być źródłem wymienionych w pierwszym poście schorzeń psychicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpliwa sprawa, żeby to były tego typu choroby....one raczej mają masę innych objawów których ignorować się nie da. Zakładam też, ze przed wizytą u psychiatra ( z zasady) każdy robi podstawowe badania krwi i odwiedza neurologa.....więc raczej stawiałabym tu na problemy psychiczne....noo chyba, że to przypadek dla dr Hous'a :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trawnick, nie no absolutnie - ale ja przy tak poważnych domniemaniach chorobowych - z mety udałabym się do innego psychiatry, dobrego neurologa itd itd.

 

Jeśli idzie o autora tematu - to faktycznie - za specjalnego lekarza to on nie ma..... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jakie to choroby?
Czyli zacząć wymieniać różne odmiany padaczek, zakażeń mózgu? Wiele odmian chorób mózgu powoduje omamy słuchowe poczynając od zakażeń środowiskowych poprzez różne dziedziczne czyli genetyczne odmiany chorób. Omam słuchowy niekoniecznie musi być źródłem wymienionych w pierwszym poście schorzeń psychicznych.

zaznacze ze bylem badany w kierunku infekcji nawet hiv hociarz z nikim sie nie spotykam padaczki niemam i niemialem ;

 

lerze ze na lozku i slysze "ale sie zeiszczałam" plus dziwny smiech w glowie

co niby to moze byc?

hiv aids bolerioza grypa wyniki negatywne

 

domownicy az sie zaniepokoili tomek co cie tak śmieszy :> glos mnie rozbawił do łez :D zaznaczylem ze nie chce leczyc schizofreni bo to nie rak sklonnosci samobojczych niemam.. czuje ze sobie radze calkiem ok

 

[Dodane po edycji:]

 

patikati, to może czas uzyskać opinię innego fachowca....idź do innego psychiatry, to raz, a dwa - rozpocznij terapię u psychologa, za pomocą testów on też coś powinien ustalić.

wiesz mialem terapie jedynie mnie zdenerewował psycholog.

mialem poczekac bo za kazdym razem wpuszczalem przed sobą innego pacjenta!

 

bardzo mnie uspokoilo ze niemam rzadnych chorob wewnętrznych to sie zdenerwowalem na psychologa i poszedlem prosto do domu

 

pomyslalem ze jak tak ma wyglądac psychoterapia to ja dziękuje

 

[Dodane po edycji:]

 

Wiele. Początki choroby dwubiegunowej, wiele ludzi po porzuceniu jakiegoś nałogu jako efekt uboczny właśnie ma omamy słuchowe. Choroby stricte "fizyczne" mogą też spowodować omamy słuchowe.

niemam nałogów od 16 lat zyje raczej sam nie wiem ale domyslam sie ze to moglo byc wyzwalaczem schizofreni zeby czuc wymierny spokoj musze wziąsc afobam 3x0,50 mg

 

[Dodane po edycji:]

 

afobam zaczyna dzialac czuje ze niemam sily chwilowo pisac :)

 

[Dodane po edycji:]

 

jedyna szansa ze będe mial taką dziewczyne jak ja będzie wstanie mnie zrozumiec

 

[Dodane po edycji:]

 

patikati, to może czas uzyskać opinię innego fachowca....idź do innego psychiatry, to raz, a dwa - rozpocznij terapię u psychologa, za pomocą testów on też coś powinien ustalić.

jezeli potwierdzi sie schizofrenia odetchne z ulgą :) nie wiem czemu ale tak będzie

 

zawsze myslalem ze mam cos gorszego

 

ze schizofrenią naprawde da sie zyć :) jak uslyszalem co moge miec pomyslalem zyc nie umierac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×