Skocz do zawartości
Nerwica.com

[dyskusja] Fotografia


Gość k_o82

Rekomendowane odpowiedzi

KeFaS,

 

kamienie w potoku rewelacja .Ale w pomieszczeniach to chyba za małą czułość ustawiasz pewnie jakieś 800 ?

Przy takim półmroku to moim zdaniem za mało .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

No niestety im większa czułość tym większe szumy, a na tych zdjęciach już i tak są duże, dlatego nieoświetlone elementy tak słabo wyglądają, bo tam światło było skierowane w zasadzie w jeden punkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, niestety wbudowana lampa była w tym aparacie uszkodzona :( A zewnętrznej nie miałem, a na pewno by to pomogło, chociaż nie w każdym momencie mógłbym jej używać, bo przeszkadzałaby podczas kręcenia ujęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zdjęcia robię takie sobie i głównie na wyjazdach (ludzie, pejzaże, jakaś reporterka). Nie znoszę zdjęć pt. I was here. W Polsce trudno mi wystawić nos z domu, ale chętnie umówiłbym się z kimś z Warszawy na jakiś plener np. "W poszukiwaniu wiosny".

 

Na zdjęciu moja fotka zrobiona w stolicy sułtanatu Brunei - Bandar Seri Begawan

2md2dmu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaślanki, Nie ma co zazdrościć, uprać skarpety, spakować plecak... Choroba nie musi być przeszkodą w spełnianiu swoich marzeń.

Zdjęcia robione z ręki. Przy dobrym oświetleniu statyw nie jest potrzebny.

 

Na zdjęciu smok z indonezyjskiej wyspy Bali. Na Bali jest dużo smoków, które z założenia mają przynosić szczęście, mimo że mogą wydawać się mało sympatyczne. Może komuś z oglądających to szczęście przyniesie.

 

1zcgxo0.jpg

 

-- 09 mar 2011, 19:14 --

 

Nie ma co tu przesiadywać. Idę na plażę :P

 

Boracay, Filipiny

 

153a3gw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sabaidee, jakiego używałeś obiektywu do tych zdjęć z Brunei? Bardzo mi się one podobają, a zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś dobrego szkła, bo na razie mam niestety tylko 18-55, który był oczywiście dołączony do lustrzanki (Nikon D3100). Na początku wystarczał, ale teraz mam jednak ochotę na więcej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spacery z aparatem - choć zaiste fotograf ze mnie żaden, jakoś zawsze relaksują. W taki dziwny sposób, nie umiem tego nazwać. Jednocześnie męczę się i odpoczywam, w każdym zdjęciu mam jakieś swoje emocje - i te, które oddałam i te, które ono dało mi. Dziwaczne. Lubię ;] Kilka moich zdjęć, które, zdaje się, lubię najbardziej:

1.jpg.0821a91001803fa33c7ed55023cc500e.jpg

2.jpg.8c589ef95fd4f35c962756543b1493f1.jpg

3.jpg.b900a0cf14b44cb538db02afd8b5b9ae.jpg

4.jpg.83311a47bdf376bd39862668ca053c0b.jpg

5.jpg.098320b73f618490026ec3a8cdc69902.jpg

6.thumb.jpg.37129187f80f4d92a1a545f6f5cbbe90.jpg

7.jpg.b0d6678f5ffa74b6d21cc90b3ce17954.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D300. I jesteśmy z niego zadowoleni. Ja mam Canon PowerShot SX130 IS. Dla mnie sprzęt idealny, choć powoli zaczynam dojrzewać do kupna czegoś bardziej skomplikowanego. Ale to tak... powoli ;] Nie znam się specjalnie na sprzęcie, a fotografią zajmuję się dla przyjemności i relaksu - po prostu chowam sobie co piękniejsze chwile na pamiątkę. Dlatego nie spieszy mi się, zeby wywalać parę tysięcy na jakąś profeskę ;] Zwłaszcza, że jestem zdania iż fajnie mieć dobry aparat, ale jeszcze lepiej mieć aparat jakikolwiek ;] Bo sprzęt to tylko dodatek do szczęścia, oka i całej potrzebnej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×