Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPRENORFINA (Bunondol, Bunorfin, Melodyn, Transtec)


M16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Takie pytanko. Próbował ktoś tego specyfiku w walce z nerwobólami? Oczywiście lek ten nie ma nic wspólnego z nerwicą, depresją itd...

Mam dosyć upierdliwe bóle raz w okolicach klatki piersiowej, czasami w brzuchu - gdzieś na wysokości bioder. Ktoś z podobnymi problemami? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest częściowym agonistą receptorów opioidowych mu,ma działanie pułapowe tzn zwiększanie dawki do pewnego poziomu dawek powoduje że substancja ta zaczyna działać antagonistycznie,wywołuje dużo mniejszą zależność aniżeli pełni agoniści mu jak np. morfina czy kodeina.Miał z Was ktoś do czynienia z buprenorfiną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buprenorfina to NARKOTYCZNY lek przeciwbólowy.

Transtec - zawiera niby wiecej buprenorfiny ale puszcza ja bardzo powoli (działanie słabsze)

Bunondol - szybko puszcza buprenorfinę (działanie bardzo silne)

Bunondol jeszcze do 2011 był na rózowe recepty Rp.W. !!!!!!

TO BARDZO SILNY OPIOID

 

To są leki głównie dla pacjentów nowotworowych a nie przy leczeniu nerwicy. Fakt jest poprawa samopoczucia, relaksu, wyluzowania ale nerwice inaczej sie leczy

A kto przepisze taki BUNONDOL???? Raczej tylko anestezjolog z Poradni Leczenia Bólu.

 

Nie tedy droga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO BARDZO SILNY OPIOID

silna to jest heroina , a nie tam takie .

Miłe to to niezmiernie , miałem to żarłem , nie miałem nie żarłem , miałem i też nie żarłem .

Zułem te plastry , a potem hafty miłe jak sama bupra .

Lepiej sie w to nie pakować , ale jakbym teraz miał to bym ze 3 dni pojechał na "wakacje ".

Może by mi sie lęki trochę zmniejszyły .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO BARDZO SILNY OPIOID

silna to jest heroina , a nie tam takie .

Miłe to to niezmiernie , miałem to żarłem , nie miałem nie żarłem , miałem i też nie żarłem .

Zułem te plastry , a potem hafty miłe jak sama bupra .

Lepiej sie w to nie pakować , ale jakbym teraz miał to bym ze 3 dni pojechał na "wakacje ".

Może by mi sie lęki trochę zmniejszyły .

 

 

Bunondol, Transtec - ogólnie buprenorfina ma 40-80 razy silniejsze działanie p/bólowe niż morfina czyli 20-40 niż heroina. Nie jest jednak pełnym agonistą jak w/w dlatego też nie działa podobnie jak morfina czy heroina (ma działanie specyficzne ale również może wywołać euforię, zniesienie lęku, wyluzowanie i relaks).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buprenorfina jest badana jako potencjalny lek przeciwdepresyjny,jako częściowy agonista receptora mu odpowiedzialnego za transmisje endorfin w mózgu zwiększa ich poziom w mózgu gdy mamy do czynienia z ich deficytem lub tez zmniejsza ich poziom gdy jest ich nadmiar.Nie tworzy sie szybko tolerancja na tą substancje gdyz jest czesciowym agonistą podobnie jak arypiprazol ,ponadto jest antagonistą receptora kappa którego pobudzenie indukuje dysforie,anhedonie,depresje i byc moze ten mechanizm miałby odpowiadac za przeciwdepresyjne działanie buprenorfiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj przywalił bym dobrej bupry . Ma działanie antydepresyjno- lękowe , nawet na drugi dzień działa i rozjaśnia pogodą ducha wewnętrzne ciemności dupy codzienności . Tylko skąd to waziążć , bo plastrów żuć nie będę jak jakiś ostatni narkoman :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem na ciężką chorobę jelit i z powodu bolu otrzymałem na

oddziale plastry transtec. Przyjmowałem je ponad 4 miesiące - niestety

nie zmniejszyły one bolu (są to te średniej mocy plastry - 52). Staram

się z nich zejść, zmniejszam dawkę - sprobowalem go odkleić i od razu

- nie spałem 2 dni, płakałem okropnie, trząsłem się, pociłem,

miałem drgawki. Po 2 dniach męczarni nakleiłem mały kawałek plastra i

po 15 min usnąłem. Błagam was o pomoc, mieszkam w Warszawie. Co mogę

zrobić, kto może mi pomoc? Lekarze w szpitalu co mi to dali umywają

ręcę i nie chcą mi pomoc. Proszę i błagam o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachorowałem na ciężką chorobę jelit i z powodu bolu otrzymałem na

oddziale plastry transtec. Przyjmowałem je ponad 4 miesiące - niestety

nie zmniejszyły one bolu (są to te średniej mocy plastry - 52). Staram

się z nich zejść, zmniejszam dawkę - sprobowalem go odkleić i od razu

- nie spałem 2 dni, płakałem okropnie, trząsłem się, pociłem,

miałem drgawki. Po 2 dniach męczarni nakleiłem mały kawałek plastra i

po 15 min usnąłem. Błagam was o pomoc, mieszkam w Warszawie. Co mogę

zrobić, kto może mi pomoc? Lekarze w szpitalu co mi to dali umywają

ręcę i nie chcą mi pomoc. Proszę i błagam o pomoc.

 

Ja też stosuje buprenorfinę (mam ZZSK - poważną chorobę autoimmunologiczną). Biorę Bunondol 0,4 mg a teraz mam przepisane 2 op. Transtec 52,5 mcg/h.

Ja jestem już przyzwyczajony do tej substancji z racji b. dużego bólu. Spróbuj zmniejszać dawki a najlepiej przejdź na podjęzykowe tabletki Bunondol 0,2 mg i zmniejszaj co tydzień o 0,1 mg. Plaster 52,5 to mniej więcej 1,2-1,4 mg buprenorfiny/dziennie. Idż do lekarza niech wypisze Bunondol 0,2 mg i po połówce tabletki zmniejszaj co tydzień (1,2-1,1-1,0-0,9-0,8....mg w 2 dawkach na dobę). Jak będziesz na 0,2 mg to zmniejszaj co 2 tygodnie a na 0,1 mg spróbuj być z miesiąc. I koniec.

Skonsultuj w/w z lekarzem oczywiście - bo w końcu on wypisze Ci receptę (najlepiej 2 op. Bunondolu 0,2 mg tj. 120 tabletek - pod język tylko!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogółem miła i smaczna rzecz

 

No jasne :) Jak wszystkie opiaty czy opioidy działające agonistycznie na receptor mu

Morfina, oksykodon, buprenorfina, kodeina, tramadol - tez maja działanie antydepresyjne - tak nawiasem.

Uważajcie na w/w opioidy i opaty bo miło jest po nich (nawet jak ja zażywam na swoją chorobę) i może się spodobać na bardzo długo a to już problem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×