Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Po trzech tabletkach pytasz się kiedy pozbędziesz sie tego gówna z organizmu jego praktycznie już nie ma.

Bagietka pilnuj się z jedzeniem po olci jadłem wszystko co było w lodówce żadne dietki nie pomogą ale jest jeszcze kwestia czy masz tendencje do tycia a jak nie to nie jest powiedziane ,że od razu dużo przytyjesz uwież mi ja akurat mam tendencje do tycia i nic niebyło mi w stanie pomóc brałem olke w sumie 2 lata Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bagatelka W czym Ci pomaga olanzapina?

Na stany psychotyczne oraz działa ładnie przeciwlękowo. Kwetiapina mam wrażenie, że zwiększa lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydawalo ze to na mnie slabo dziala bo oczekiwalam ze zadziala od razu jak wezme. I lezalam jeszcze chwile. No nic dzisiaj juz pierdziele i nie biore. Jestes w stanie oszacowac kiedy tego gowna sie pozbede z organizmu??

 

Bo to nie jest lek doraźny. Jego działanie jest głównie przeciwpsychotyczne. Jeśli nie bardzo czułaś jej działanie to możesz wziąć dawkę 10mg. Ale po co się tym gównem truć. Niech Ci lekarka wypisze coś doraźnego rzeczywiście, a nie neuroleptyk Ci walnęła jak dla jakiegoś konia. To tak jakby mieć wielki apetyt i zjeść w macu bigmaca zamiast (mając gotówkę) zjeść porządny obiad w dobrej restauracji gdzie Cię obsłużą, mają kucharzy, a nie tylko ludzi zewsząd.

Ale widzę straszny pogrom lekarzy psychiatrów którzy łatwą ręką przepisują takie leki. Tak silne substancję. Można nimi zabić bardzo łatwo albo zrobić komuś dużą krzywdę z odwiedzeniem szpitala włącznie! To się w głowie nie mieści. Wystarczy powiedzieć że na sen, albo że pije dużo alkoholu, byle co właściwie i dostajesz silny neuroleptyk. Masakra jakaś.

Lek który poczujesz od razu to na przykład zolpidem, estazolam, hydroksyzyna, diazepam itp. One zadziałają odczuwalnie nasennie bądź nie. Różnie bywa, dużo zależy od Ciebie, dawki itp. I w miarę szybko pozbędziesz się ich z organizmu z działaniem włącznie jeśli nie przedłużysz dawki.

 

Ale lekarka mi powiedziala ze maks 5mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kwetiapina ma znacznie bardziej odczuwalne działanie sedacyjno-usypiająco-waląco-ociężałe. Po prostu jesteś po niej pusta. W głowie nie ma nic, tylko przywalenie w kimono. Na pewno jest lepszym wyborem. Start od 25mg (może być nawet 12,5mg) kończąc na 100mg jeśli chodzi o działanie nasenne. Pozdrawiam

 

-- 28 maja 2017, 15:00 --

 

Chciałbym zapytać czy czarna lista leków opublikowana we Francji w 2011 jest prawdziwa? Chodzi głównie o 2 leki.

Zypadhera- lek na schizofrenie. Skutek uboczny: agresja, zawroty głowy, nadciśnienie, konwulsje, śpiączka.

Valdoxan- lek antydepresyjny. Skutek uboczny: wymioty, zawroty głowy, uszkodzenia wątroby.

I jeszcze pytanie. Dlaczego tak łatwo dostać od lekarza psychiatry olanzapinę. To lek na wszystkie choroby psychiczne? Już sam nie wiem co o tym myśleć. Tę olanzapinę ciągle jakiś lekarz mi proponuję. To jest jakaś wyrocznia dla zaburzeń psychicznych? Co to ma być? A benzodiazepin nie chcą przepisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio brałem 8 miesięcy zolafren 5mg i nie za bardzo pomogł jestem bardzo ociężały, zamulony i dodatkowo chyba ''siada mi psycha'' co było by dobre z neuroli aktywizujących bo nie mam siły i zaczynam się nawet podpierać jak mam stać może coś żeby mnie postawiło na nogi ale za razem nie powodowało niepokoju czy jakiś lęków bo jestem na takie rzeczy wrażliwy i sie mogę nakręcać jeszcze bardziej kiedyś lekarz dał mi sulpiryd ale brałem może ze dwa dni sam odstawiłem bo już niewiedziałem czy chce się leczyć czy nie i byłem załamany na maksa myślałem o tym właśnie sulpirydzie wypowiedzcie się dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem cała spuchniesz biorąc olke,nawet 2,5mg.Są łagodniejsze neuroleptyki na spanie a najlepiej to cos innego ja po 10 miesiacach brania olki 5mg zolafrenu swift 9rozpuszczalnego w buzi)dopiero zaczynam lekko chudnąć a przytyłem do granic swoich mozliwości i więcej sie nie dało nawet ciężko miałem jeżdzić na rowerze a zawsze bylem szczuplutki chłopaszek ludzie sie dziwili dlaczego tak przytyłem i musiałem sie tłumaczyć przeciez nie powiem wprost,że wpierda...m neuroleptyki zaraz by było że czubek.Pozdro :D

 

-- 28 cze 2017, 22:21 --

 

Odstawiłem Olke 11 miesięcy temu i dopiero spadła mi trochę waga słabo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek od paru dni, niech ktoś się wypowie fachowo na co on pomaga itd. będę wdzięczny zatem z góry dziękuje. Do tej pory zauważyłem, że działa na mnie jak alkohol w małej ilości, ale to tak doraźnie a mi chodzi o długotrwałe stosowanie go np. miesiąc. Dawkę mam za niedługo zwiększyć do 10 mg potem pewno do 20 mg :)

 

-- 19 sie 2017, 14:06 --

 

Znaczy ja biore ranofren czy jakos tak a tu nie ma tej nazwy ale to chyba ta sama substancja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to sama substancja,olanzapina jest dość silnym lekiem,tycie jest ogromne przez łaknienie na nim ale nie każdy dużo przytyje.Dobra na różne schizy nie zaburza zbytnio intelektu ale senność jest na niej ogromna zwłaszcza przez pierwszy miesiąc brania póżniej jest dużo lepiej.Czułem się na niej normalnie lepiej niz na perazynie,rispolepcie czy kwetiapinie ale olanzapina to już armata wsród neuroleptyków atypowych tak jak rispolept Pozdrawiam

 

-- 19 sie 2017, 15:30 --

 

A z odstawieniem nie miałem żadnych kłopotów ale lepiej jak robi to lekarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za odpowiedz a o ktorej Ty brales te leki ze Ci ta sennosc przeszkadzala? Bo wiesz ja biore zawsze o 18:30 a gdzies tak po godzinie zaczynam czuc silną senność ale wiesz wieczorem to mi to nie przeszkadza a nawet przyjemne to jest a rano jak wstaje to juz nie czuje dzialania tego leku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szpitalu brałem rano 5mg południe 5mg wieczorem 10mg póżniej zeszli mi na 10mg dziennie na noc więc pierwszy tydzień ledwo co chodziłem na zajęcia rehabilitacyjne mecząc się bardzo z sennością ale na 10 mg wieczorem było już lepiej 8)brałem go rok po szpitalu

 

-- 19 sie 2017, 19:41 --

 

Ps.Najlepiej brać moim skromnym zdaniem wieczorną dawkę o 21 gdzieś,tak podają najczęściej w szpitalach a oni wiedzą jak leczyć 18.30 to trochę za wcześnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy w ulotce jest napisane,że lek przyjmuje się w danej dawce raz na dobę ale chyba tak właśnie jest,lekarze najpierw dają leki rano i wieczór albo 3xdziennie,póżniej zmniejszają gdy stan sie wyrówna i przeważnie jest to mniejsza dawka taka podtrzymujaca i na ogół raz dziennie przeważnie na noc bo po co rano Pozdrawiam

 

-- 20 sie 2017, 12:29 --

 

5mg rano i wieczorem czy całą 10 wieczorem nie ma różnicy ale poczytaj ulotkę swoja albo w necie są ulotki wydaje mi się ,że prawidłowo raz dziennie się go przyjmuje jest wiele zamienników i nie na każdej ulotce może być to napisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze troche : P biore tydzien no dobra dzięki pozdrawiam bardzo cieplo :) czy jak to sie mowi ;d

 

-- 22 sie 2017, 10:41 --

 

Jakiś wyj.ebany w pizde sie czuje po tym leku w sensie ze zobojetniony, nawalony i z dnia na dzien to jest wieksze xd nawet fajne to jest ale mialo mi pomoc stac sie mniej aspolecznym i kontaktowym do ludzi a tu przeciwnie czuje :D i jutro zwieksze dawke. Sennosci ani zwiekszonego apetytu o dziwo nie mam jako takiej tylko wrazenie trochce odrealnienia co jesst posrane troche. Mam nadzieje ze to nie jest zwiastun tego ze nie bedzie dzialal tym bardziej ze piszesz ze to najsilniejszy psychotyk. Serio jest tak silny jak np w porownaniu do klozapina, chloropromazyna, rispolept, zuklopentiksol, haloperydol,? slyszalem ze to to juz najsilniejsze

 

-- 22 sie 2017, 14:56 --

 

Ten lek to nie zły zamulacz, usypiacz ;/ mam nadzieję, że się opłaci i zacznie w końcu działać :D no ale dopiero tyddzień biorę więc jeszcze za wcześnie na działanie ;/

 

-- 23 sie 2017, 10:36 --

 

Zwiększyłem dawkę do 10 mg, biorę 9 dzień. Narazie zero działania ;/

 

-- 23 sie 2017, 12:41 --

 

No może oprócz senności po zażyciu ;/

 

-- 24 sie 2017, 11:57 --

 

10 dzień 10 mg już dalej nic ;/ no nic czekam dalej na efekty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci, że ma krótkie działanie ta olanzapina znaczy u mnie to wygląda tak, że biore tabletke o 18 wieczorem i po godzinie czuje zaj.ebiscie silne otępienie, zoobojętnienie, no i uczucie wypicia 3 piw. W nocy o 2 rano się budzę i czuje się zarombiscie (mam ochcote na kontakt z ludzmi, bardzo dobry humor a potem jak wstaje rano dajmy o 9 to czuje jeszcze przez max 3 godziny a potem to juz nie czuje dzialania tego leku. Btw jaką dawkę bierzesz i jakie inne leki do tego bierzesz? Ty bierzesz na chad wiec troche inną sytuacje masz. BTW bierz wieczorem albo na noc to przespisz tą senność

 

-- 25 sie 2017, 08:33 --

 

Działa dopiero po 10 dniach mniej więcej bo założe się że to średnia i u innych bedzie szybciej a u innych wolniej ale Alex pisal ze pelne dzialanie dopiero po miesiacu ( na mnie dziala od dzisiaj czyli 11 dzien ale bardzo subtelnie i bardzo krotko) no ale ta sennosc nie mija ;/ ponoc minie ale dopiero po miesiacu

 

-- 25 sie 2017, 09:09 --

 

Więcej będę mógł napisać gdzieś tak za tydzień, dwa jak działa bo narazie to wszystko takie niestabilne, no chu.jnia żeby nie powiedzieć :D Słabo widzę ten lek aczkolwiek mam nadzieję, że mnie jeszcze zaskoczy swoim działaniem olanzapina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ciebie dziala od dzisiaj ,i co czujesz w z wiazku z tym ? :P Mnie to powoli zaczyna irytowac,chodzę zmęczony jak po kamieniołomach .Biore 5 mg rano ,ja mam niby dwubiegunówkę,ale nerwicę lękową także

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde sam nie wiem, ale nie lepiej to na noc brać? Po co ma Cię mulić za dnia? Psychiatra Ci tak zalecił? Znaczy w sumie to tylko lepszy humor zauważyłem i to tylko w nocy i rano więc sam nie wiem czy to ma być to działanie, mam nadzieje, że nie bo liczyłem na coś więcej ale może to przyjdzie dopiero

 

-- 25 sie 2017, 09:45 --

 

Kurde sam nie wiem, ale nie lepiej to na noc brać? Po co ma Cię mulić za dnia? Psychiatra Ci tak zalecił? Znaczy w sumie to tylko lepszy humor zauważyłem i to tylko w nocy i rano więc sam nie wiem czy to ma być to działanie, mam nadzieje, że nie bo liczyłem na coś więcej ale może to przyjdzie dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×