Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Ja brałam przez miesiąc 5mg Zolafrenu, a później przez 2 miesiące 10mg. W szpitalu odstawili mi tak od razu, bez zmniejszania na 5. Tylko przez 3 noce dostawałam Atarax 'żeby sie lepiej spało'.

 

Ale wszystko zależy od człowieka, jak reaguje. Najlepiej słuchać sie lekarza.

Mam nadzieje, że w koncu sie Tobie udało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam ten lek 1,5 roku faktycznie przytylam po nim 15 kg kolejnym skutkiem ubocznym tego leku jest to ze znieczula czlowieka calkiem , nie ma emocji nie przezywa radosci, nie przezywa smutku ma swoj swiat a otoczenie nie rozumie skutkow ubocznych glownie lekowych na poczatku tez okrutny slinotok i czesace rece..... jak ktos tego nie przezyl to nie wie co to znaczy ...i prosze tylko o jedno nie poddawajcie sie chorym psychoterapia ze skrzywionymi psychicznie psychologami -psychiatra ta taki sam lekarz jak ginekolog, kardiolog itd...tak naparwde zaczelam zyc jak PRZESTALAM BRAC TO CHOLERNE SWINSTO ...po odstawianiu nie mialam zadnych skutkow ubocznych ....przynajmniej wiem czym sa lzy a czym jest smiech .....nie wierzcie dokonca w diagnozy lekarzy .....bo w ich kompetencje bede juz dokonca zyca powatpiewac. Kazdy inny szpital polecam ale nie w Rzeszowie na Szopena to co tam sie dzieje to jeden Pan Bog wie......codziennie pasy ......nawet jak kubek wypadnie z dłoni bo sie trzesa po lekach ...zatrucia lekami duszenie , jedna przepustka do domu zeby wykapac sie w normalnych warunkach skonczyla sie policja ......nie wolno pacjentowi opuszczac szpitala(nawet z opiekunem do parku) tylko wariuja w tych scianach ......pani rzecznik praw pacjenta od dwoch lat probuje cos z tym faktem zrobic ale bez skutkow....pozdrawiam K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Zolafrenem leczyłem się dwa razy ze względu na psychozę lękową. Rok temu w dawkach 7,5 i 5 a w tym 5, 7,5 oraz 10. Lek świetny, chyba najlepszy na rynku, bardzo dobrze układa w gonitwie i rozbieganiu myśli, a także uspokaja. Biorę 5 miesiąc (w tamtym roku 4). Minus - straszne tycie, w tamtym roku ok 15 kg, a w tym ponad 20. No i ta senność, zwłaszcza w pierwszych 2-2,5 miesiąca. Po 4 miesiącu przy dawce 5 mg definitywnie ustępuje. Ostro trzyma na 10 mg, średnio na 7,5. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak był mi potrzebny to zażywałem.Zasypiałem przy "ryczącym" radiu i zapalonym świetle.

Nad ranem budziłem się i miałem w pierwszym momencie uczucie zaowocowanego plażowania.

Niestety w trakcie dnia występowała zła percepcja większej ilości ludzi i kompletne pogubienie.

Dokładałem uspokajające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum przyjmuje Zalaste zyprexe czy tez zolafren ogólnie chodzi o olanzapine przeczytałem to forum i nie tylko i chciałbym się zapytać,skoro tylu ludzi pisze tutaj tylko że przyjmuje te leki i tylko to a ja się zastanawiam gdzie są ci co pochwalili się tym że odstawili ten lek i ja nie mówię tutaj że lek nie pomaga ale niech mi nikt nie mówi że lek o tak silnym działaniu nie uzależnia.Pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, jak Lerivon pomaga to przy nim pozostań. Ja znowu nie mogę spać, męczę się okropnie i stąd olanzapina. Zacznę może w poniedziałek od 2,5 mg i zobaczę. Zwiększonego apetytu się nie boję, bo nie odczuwam ostatnio głodu i zmuszam się wręcz do jedzenia. Jak będzie z tą ospałością zobaczymy. Według mojej lekarki mam być rano energiczna, bo Zolafren ponoć nie zamula i wpływa pozytywnie na procesy myślowe. Nie sypiam dobrze i przez to jestem ostatnio otępiała, zmęczona i wycofana. Ma pomóc na to wszystko. Napiszę na pewno co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×