Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam się na działaniu leków zbyt dobrze, chociaż biorę stosunkowo niewielką dawkę olanzapiny (10 mg raz dziennie). Nie mam jej refundowanej, czy działa odhamowująco, to nie wiem. 

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sprawdziłem Anioł twoje typy i pierwszy jest również atypowy natomiast serdolect to lek neuroleptyczny nowej generacji co ciekawe na amisulprydzie również miałem wydłużony odcinek qt

najgorsze w neuroleptykach jest to ze działają nad 3 tyg i koniec

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2019 o 09:03, Lunaa napisał:

Sama mam schizotypię i brałam Olanzapinę to nic nadzwyczajnego. Mnie akurat neuroleptyki bardzo pomagają w tym schorzeniu. Tłumią podejrzenia i nie nadinterpretuję rzeczywistości. Zmieniłam Olanzę na Ablify gdyż ma skutki uboczne w postaci nadmiernej senności i niestety się po niej tyje.

Nie wiem jak można to brać solo, może się zaprowadzić nad przepaść i zrobić jeden krok za dużo. Neuroleptyki to  tylko z czymś aktywizującym.

 

Same to tycie, zamulenie, depresja, splątanie i dużo by wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Na zadnym forum nie moge znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie. Mianowicie, po jakim czasie mój organizm kompletnie oczysci sie z działania olci? Dodam ze odstawke omowilem z lekarzem. Przyjmuje ja od 2 lat, na poczatku w szpitalu 20mg na noc potem 10mg na noc a potem zastrzyk w postaci leku zyphadera 300mg co 2 tygodnie. Zwroccie uwage ze to zastrzyk I wydaje mi sie z jego dzialanie jest przedluzone. I kolejne pytanie to czy po tej odstawce schudne?  Przytylem 15kg zawsze wazylem 60 a jestem juz miesiac po odstawce I waga ani rusz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to Olanzapina to jest cholerne gówno za przeproszeniem. Brałem Zolaxe Rapid i czułem w nocy jakby mi mózg wykręcało a w dzień drżenia mięśni i to bardzo mocne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Kiedyś odstawiłem olanzapinę 10mg odstawienie było nieodczuwalne a teraz po testowaniu różnych leków znów jestem na olanzapinie 5mg ale jak odstawiam to budzę się 3 w nocy czy 5 rano i spać nie mogę czy myślicie jak dłużej ją pobiorę to mój stan się wyrówna i odstawie ją bezproblemowo? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku, że ten lek nie działał w ogóle! Miałem napady psychoz oraz wizje cały czas na tym cholerstwie. Do tego stopnia, że miałem już objawy wytwórcze (ludzie się odwracali do mnie i uśmiechali).

 

Co mi pomogło?

- autohipnoza

- cofnięcie się do emocji porodowych (moja mama miała bardzo trudny poród)

- wiara w dualność ducha, ciała, umysłu (trzy energie)

- palenie papierosów, okazjonalnie alkohol

- wiara w reinkarnację i konieczność przystosowania ducha do ciała (to bardzo osobiste)

- zmiana psychiatry na taką, która mnie rozumie i nowe leki

- sprzedaż starego mieszkania, gdzie wszystko się zaczęło

Edytowane przez mpConroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 16:49, PiotrekLondon napisał:

Czy ten lek wogole działa na lęki?  Czy placebo raczej? Pytam bo brałem go i w zasadzie nie wiem czy czułem jakies dzialanie...

 

W małych dawkach (2,5-5 mg) olanzapina działa przeciwlękowo. Tylko pełne działanie olanzapiny ujawnia się po ok. 3-4 miesiącach, a u osób szybko metabolizujących - nawet po 6 miesiącach. Ponadto olanzapina ułatwia zasypianie i przedłuża sen, przez co czasem może być uczucie senności. W dodatku olanzapina jest BARDZO!!! silnym odwrotnym agonistą receptorów serotoninowych 5-HT2A, 5-HT2C i receptorów H1, co pociąga za sobą właśnie uczucie senności, wzmożonego apetytu i przyrostu masy ciała - często w ZNACZNYM(!!!) stopniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum od ponad pół roku cierpię na bezsenność prawie wgl nie spię jak zasnę to np na 1h czasami na 3 i taki snem ze wszystko mnie budzi , lekarz stwierdził ze to jest nerwica prawodopodobnie lękowa ponieważ jak się kładę serce mi szybciej bije i myślę o tym ze coś mi jest i ze i tak nie zasnę i tak się nakręcam , Przepisał mi Paroxinor + olanzepine w dawce 5 mg na 2 h przed spaniem , Mam pytanie odnośnie olanzinu po prostu boje się leków jak coś wezmę obserwuje swój organizm i się boje że np będę miał jakiś skutek uboczny z ulotki lub uczulenie na lek albo po prostu fazę po tym neuroleptyku czy ktoś może mi powiedzieć jak to działa np takie 5 mg czy to mnie zwali z nóg czy lekko uspokoi czy może jeszcze inaczej , z góry dziekuje za odpowiedzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, PawelMM napisał:

Witam jestem nowy na forum od ponad pół roku cierpię na bezsenność prawie wgl nie spię jak zasnę to np na 1h czasami na 3 i taki snem ze wszystko mnie budzi , lekarz stwierdził ze to jest nerwica prawodopodobnie lękowa ponieważ jak się kładę serce mi szybciej bije i myślę o tym ze coś mi jest i ze i tak nie zasnę i tak się nakręcam , Przepisał mi Paroxinor + olanzepine w dawce 5 mg na 2 h przed spaniem , Mam pytanie odnośnie olanzinu po prostu boje się leków jak coś wezmę obserwuje swój organizm i się boje że np będę miał jakiś skutek uboczny z ulotki lub uczulenie na lek albo po prostu fazę po tym neuroleptyku czy ktoś może mi powiedzieć jak to działa np takie 5 mg czy to mnie zwali z nóg czy lekko uspokoi czy może jeszcze inaczej , z góry dziekuje za odpowiedzi 

Pierwsze 5 mg olzapiny dostałam w szpitalu. Zwaliła mnie z nóg i to dosłownie. Tak mi obniżyła ciśnienie że zrobiło mi się ciemno przed oczami i się przewróciłam...

Następne dawki już nie powodowały skutków ubocznych. 

Ale wiesz na każdego dany lek będzie działał inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Lusesita Dolores napisał:

Pierwsze 5 mg olzapiny dostałam w szpitalu. Zwaliła mnie z nóg i to dosłownie. Tak mi obniżyła ciśnienie że zrobiło mi się ciemno przed oczami i się przewróciłam...

Następne dawki już nie powodowały skutków ubocznych. 

Ale wiesz na każdego dany lek będzie działał inaczej.

To co byś proponowała jak jesteś w tym temacie doświadczona ? mam tego nie brać i zmienić lekarza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×