Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Gość myślący91
Na co go bierzesz i jak długo?

 

Na lęki od 3,5 tygodnia, powiem szczerze że brałem różne leki ale ten to mi najbardziej depresję lękową pogłębił. Po chlorprothixenie też płakałem co nawet mi się nie zdarzało nie biorąc żadnych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Olanzapine doraźnie wieczorem przed snem, bardzo dobrze usypiała. Miałem tabletki po 5 mg, jednak przełamywałem na pół i brałem 2,5 mg. Zauważyłem, że wtedy kolejnego dnia byłem bardziej wyluzowany i nie odczuwałem praktycznie lęku społecznego. Miałem taką wyjebkę na wszystko. Jednak przekreślającą wadą było to, że byłem zamulony, trochę nieprzytomny i o wiele gorzej mi się myślało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Byłem dziś u psychiatry i dostałem z powrotem olanzapinę do tego również dostałem dutilox (duloksetyna). Stwierdziliśmy z lekarzem że jednak te samopoczucie jakie wtedy miałem biorąc tą olanzapinę nie wynikało z tego leku a z zbyt szybkiego odstawienia anafranilu i dlatego tak się okropnie czułem. Ciekawe czy mi to cokolwiek już pomoże po 2 latach brania leków już raczej w nic nie wierze żeby jakiś lek mi pomógł.

 

-- 22 kwi 2018, 23:21 --

 

Byłem dziś u psychiatry i dostałem z powrotem olanzapinę do tego również dostałem dutilox (duloksetyna). Stwierdziliśmy z lekarzem że jednak te samopoczucie jakie wtedy miałem biorąc tą olanzapinę nie wynikało z tego leku a z zbyt szybkiego odstawienia anafranilu i dlatego tak się okropnie czułem. Ciekawe czy mi to cokolwiek już pomoże po 2 latach brania leków już raczej w nic nie wierze żeby jakiś lek mi pomógł.

 

Wie ktoś kiedy po ilu dniach spodziewać się działania leku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś sposoby, aby uniknąć tego tycia? Biorę arypiprazol, który ma właśnie pomagać schudnąć - mam słaby apetyt mimo brania oli. Jednak chcę się jeszcze zabezpieczyć, gdyby apetyt jednak wrócił. Są jakieś zioła, suple, które mogą pomóc zahamować apetyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że olanzapina działa na wszystkie moje zaburzenia, więc szkoda mi jej odstawiać. Dlatego szukam jakichś sposobów, na zahamowanie apetytu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nienawidzę tego leku. Niby mnie wyciągnął z ostrej psychozy, ale psychozy już nie ma, a ja przytyłem 20kg. Teraz jestem na diecie i nie jem w nocy, schudłem 5 kg w 3 tygodnie.

Olanzapina niszczy metabolizm (spowalnia go), zawsze byłem szczupły. Teraz mam brzuch i czuję się gruby. Marzę by odstawić to gówno i zacząć w końcu czuć! Czuję się jak aktor, i to nie Oscarowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Cześć, wiecie może czy olanzapina zalasta wpływa na fazę rem ?, tzw daje głęboki sen czy działa tylko na zasypianie ?

Przed założeniem nowego tematu proszę o upewnienie się, czy już nie istnieje dotyczący danej substancji!

Edytowane przez myślący91
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Psychiatra na pierwszej wizycie przepisał mi OLANZIN pół tabletki na wieczór. Czy ktoś może mi powiedzieć o tym lęku?

W aptece kupiłem zamiennik Ranofren. Identyczny skład.

Życzę miłego dnia:)

Pozdrawiam

johnn 

 

Przed założeniem nowego tematu proszę o upewnienie się, czy już nie istnieje dotyczący danej substancji!

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

No a co chcesz wiedzieć ?, to lek na schizofrenie,chorobę afektywna dwu biegunową,działa też na sen a najlepiej działa na to żeby mieć apetyt taki że aż żołądek sam siebie trawi 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 23:22, myślący91 napisał:

No a co chcesz wiedzieć ?, to lek na schizofrenie,chorobę afektywna dwu biegunową,działa też na sen a najlepiej działa na to żeby mieć apetyt taki że aż żołądek sam siebie trawi 😂

Psycholog zdiagnozował u mnie zaburzenia paranoidalne (Inne diagnozy to zaburzenia schizotypowe oraz fobia).  A psychiatra, który przepisał mi ten lek udzielił niewielu informacji. Stwierdził, że olanzin jest stosowany również w leczeniu innych zaburzeń niż został zatwierdzony do obrotu. Nie dopytywałem o szczegóły.  Nie wiem jak zażywanie tego specyfiku ma mi pomóc i na co:(

Dodam, że psycholog i psychiatra pracują w jednej placówce medycznej.

Dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91
14 godzin temu, johnn napisał:

Psycholog zdiagnozował u mnie zaburzenia paranoidalne (Inne diagnozy to zaburzenia schizotypowe oraz fobia).  A psychiatra, który przepisał mi ten lek udzielił niewielu informacji. Stwierdził, że olanzin jest stosowany również w leczeniu innych zaburzeń niż został zatwierdzony do obrotu. Nie dopytywałem o szczegóły.  Nie wiem jak zażywanie tego specyfiku ma mi pomóc i na co:(

Dodam, że psycholog i psychiatra pracują w jednej placówce medycznej.

Dziękuję za odpowiedź i życzę miłego dnia:)

 

 

To dość dziwne żeby dawać taki lek na takie zaburzenia, ogólnie olanzapina działa też przeciwdepresyjnie ogólnie serotoninowo wiec jako na fobię może też się nadawać. Ale ogólnie są znacznie inne leki jak ssri, myślę że powinieneś porozmawiać z innym psychiatrą bo trochę ten psychiatra co ci to wypisał to jakiś dziwny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama mam schizotypię i brałam Olanzapinę to nic nadzwyczajnego. Mnie akurat neuroleptyki bardzo pomagają w tym schorzeniu. Tłumią podejrzenia i nie nadinterpretuję rzeczywistości. Zmieniłam Olanzę na Ablify gdyż ma skutki uboczne w postaci nadmiernej senności i niestety się po niej tyje.

Edytowane przez Linnea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, myślący91 napisał:

To dość dziwne żeby dawać taki lek na takie zaburzenia, ogólnie olanzapina działa też przeciwdepresyjnie ogólnie serotoninowo wiec jako na fobię może też się nadawać. Ale ogólnie są znacznie inne leki jak ssri, myślę że powinieneś porozmawiać z innym psychiatrą bo trochę ten psychiatra co ci to wypisał to jakiś dziwny. 

 

11 godzin temu, Lunaa napisał:

Sama mam schizotypię i brałam Olanzapinę to nic nadzwyczajnego. Mnie akurat neuroleptyki bardzo pomagają w tym schorzeniu. Tłumią podejrzenia i nie nadinterpretuję rzeczywistości. Zmieniłam Olanzę na Ablify gdyż ma skutki uboczne w postaci nadmiernej senności i niestety się po niej tyje.

Przypomnę. Bieżący psycholog zdiagnozował zaburzenia paranoidalne. A bieżący psychiatra po zapoznaniu się z dokumentacją sporządzoną przez  (bieżącego) psychologa i po przeprowadzeniu ze mną jednego spotkania zalecił olanzine.  Inne diagnozy postawili pozostali specjaliści. Podałem je jedynie dla klarowności. 

Psychiatra na spotkaniu stwierdził, że mam dygresyjność. Mało wypowiadał się na temat tego co mi dolega. Właściwie nie wiem jaka jest jego diagnoza:(

Kolejne spotkanie z psychiatrą mam za ok. 1,5 miesiąca. 

Powiedziano mi, że po miesiącu mają być widoczne efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy małe dawki olanzapiny zadziałają podobnie jak np amisulpiryd odhamowująco. Jest to również atypowy neuroleptyk lecz czy posiada również takie właściwości w malych dawkach pobudzając presympatycznie

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że raczej nie. Dobre do aktywizacji są też Zypsila oraz Serdolect, ten drugi można dostać tylko przy braków problemów z układem krążenia.

Edytowane przez Gość
Przeniesiono ze względu na tematykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×