[Białystok]

Szukasz kogoś, z kim mógłbyś porozmawiać w cztery oczy? Myślisz, że w Twojej miejscowości tylko Ty masz nerwicę/depresję czy inne zaburzenia? Teraz masz okazję odnaleźć bratnią duszę w Twojej okolicy.

[Białystok]

przez deborah100 18 sie 2014, 11:13
Witam,
Czy nadal polecacie przychodnię na Ciołkowskiego?
Szukam psychologa na NFZ ( na razie nie widzę potrzeby, żeby wydawać po 80zł za wizyty). Póki co chcę sprawdzić czy to co podejrzewam jest prawdą.

Czy ktoś słyszał o przychodni Meandra ? Byłam tam raz ( pierwsza wizyta z psychiatrą), później dostałam skierowanie do psychologa na wyznaczony termin. Kompletnie o tym zapomniałam i jakoś już drugi raz nie odwiedziłam placówki. Jakoś trudno jest mi przełamać się żeby w ogóle umówić się na wizytę.
Podczas samej rozmowy z psychiatrą nie czułam żadnej blokady ( a właśnie tego się obawiałam), rozmawiało się dobrze i bardzo zaciekawiło mnie naukowe podejście do różnych kwestii życiowych.

Na Ciołkowskiego zapisują do psychologa, który akurat ma teraz wolny termin czy np. można powiedzieć, że chcę bardziej do kobiety itd ?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
18 sie 2014, 11:06

[Białystok]

Avatar użytkownika
przez baraqs 18 sie 2014, 12:58
deborah100 wiesz co to jest możliwość wyboru lekarza?
Oznacza to ni mniej, ni więcej tyle, że masz prawo zapisać się do któregokolwiek, tyle że jak zwykle, najkrótsze kolejki są do tych lekarzy, którzy nie umieją, bądź nie chcą pomóc, najdłuższe do lekarzy polecanych przez pacjentów, czyli tych, u których jest największa szansa na wyzdrowienie, poprawę stanu zdrowia.
Zawsze mogą postawić veto, tak ja w moim przypadku, gdy przyniosłem skierowanie od swojego psychiatry, a oni powiedzieli, że u nich tego skierowania nie honoruje się, co jest bzdurą, gdyż skierowanie od każdego lekarza psychiatry jest w pełni ważne.
Nie chciałem robić afery, ale po tym wszystkim co tam miałem, zrobię ją na pewno, niech wiedzą, że człowiek zdeterminowany do wyzdrowienia jest człowiekiem odważnym i pełnym złości na tych, którzy stają mu na drodze do uzyskania pełni zdrowia.
Pamiętaj, mamy prawo wymagać jakości, bo to daje nam karta praw pacjenta
Odnośnik http://www.polskatimes.pl/artykul/49730 ... l?cookie=1
Avatar użytkownika
Offline
Posty
89
Dołączył(a)
08 lis 2005, 14:28
Lokalizacja
Planeta lęku

[Białystok]

przez deborah100 18 sie 2014, 19:18
Wiem, że jest taka możliwość. Ale nazwiska psychologów wypisanych na ich stronie nic mi nie mówią, więc nie wiem, który jest lepszy, gorszy.

Możecie kogoś polecić?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
18 sie 2014, 11:06

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

[Białystok]

Avatar użytkownika
przez baraqs 18 sie 2014, 22:03
Ja nie bardzo wiem kogo doradzić, po prostu nie miałem z nimi aż takiej styczności.
Jak na razie jestem zrażony do publicznej służby zdrowia i traktowania pacjentów leczonych poprzez NFZ, niemniej jednak zawsze testuję lekarza poprzez umówienie się na jedną wizytę, i zwłaszcza jeżeli chodzi o psychologa, już nawet po pierwszym razie można stwierdzić, czy nam pasuje czy nie.
Dobrze ci radzę, jeżeli nie otrzymasz konkretnej porady poproś o spotkanie z lekarzem, do którego są najdłuższe kolejki :)
W rejestracji będą wiedzieć o kogo chodzi.
Łatwo jest znaleźć dobrego specjalistę przyjmującego prywatnie, jednak co to za lekarz, który leczy wyłącznie bogatych?
Avatar użytkownika
Offline
Posty
89
Dołączył(a)
08 lis 2005, 14:28
Lokalizacja
Planeta lęku

[Białystok]

przez jolziom321 01 wrz 2014, 19:31
Też jestem z Białego a dokładnie z Zaścianek. Można zrobić spotkanie. Pewnie każdy przyjdzie nawalony benzo lub baclofenem, metylkofenidatem i innymi stymulantami. :twisted:

-- 01 wrz 2014, 19:38 --

Ja polecam wszystkim doktor Sidun z niedźwiedziej. Przyjmuje prywatnie. Bardzo sympatyczna. Wytłumaczy wszystko, porozmawia a nie jak poszedłem do tej pi*zdy( jak jej tam) co jest kierownikiem w szpitala w Choroszy i w Warszawie. Głównie Sidun wysłał mnie żeby spróbować elektrowstrząsów. Napiszę jak wyglądały wizyty. Zachodzę do Pani kierowniczki kierowników. No to przyjmujemy LIT. Badałem przez 2 tyg i lipa, źle się czułem. No to idę na wizytę a ona no to może elektrowstrząsy ? Ale trzeba poleżeć miesiąc w szpitalu. Mówię że nie mam czasu tyle leżeć. Ona o nastepny pacjent czeka 150 zł i wypierdalaj. Siedziałem z zegarkiem w ręku 10 minut. Do doktor Sidun zajdziesz, wytłumaczy, posiedzisz zazwyczaj z 1,5h, ustali leczenie. Bardzo w porządku babka. Jest otwarta na eksperymenty i nie boi się tego. Polecam.
Offline
Posty
30
Dołączył(a)
04 maja 2014, 15:47

[Białystok]

Avatar użytkownika
przez PannaNatalia 01 wrz 2014, 19:53
Oo a już myślałam,że tylko ja jestem tutaj z Podlasia
Urodzona w1992r. Od 2006r z przerwami przerobiłam Relanium, Citabax, Arketis, Anafranil, Afobam, Fluanxol, Hydroxyzynę, Setaloft, Propranolol,Pramolan i Trittico. Po 9 latach walki radzę sobie sama, bez leków.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
1291
Dołączył(a)
08 gru 2013, 02:54

[Białystok]

przez Nadie 04 wrz 2014, 00:29
Witam wszystkim rodaków-podlasiaków :D

Szukam psychoterapeuty prywatnie. Moje problemy to depresja, nerwica i nasilające się myśli samobójcze. Chciałabym powiedzieć,że cena nie gra roli, niestety, ale nie mam za dużo pieniędzy,żeby wydać ponad 100 na wizytę, także kogoś liczącego sobie rozsądnie. Najlepiej kogoś przyjmującego w centrum.
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa
Offline
Posty
53
Dołączył(a)
24 kwi 2013, 01:40

[Białystok]

przez Patatum 06 wrz 2014, 11:56
Witam jestem z Białegostoku. Choruję na depresje od pół roku, mam 19 lat.
Mój psychiatra polecił mi już któryś raz terapię u psychologa.
Czy ktoś z was poleci mi któregoś z psychologów czy ośrodków?
No i na dodatek nie bardzo wiem co się robi na terapii grupowej. Mógłby ktoś mi to przybliżyć?
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
06 wrz 2014, 11:31

[Białystok]

przez boogyman 14 wrz 2014, 02:49
Spotkajmy się:) ! Baraqs jesteś "mocnym" gościem, jak nie chcesz spróbować grupówki bo boisz się , że CIę wywalą, za to co powiesz. Z chęcią jednak bym się z Tobą spotkał jak i z innymi forumowiczami.
Kto chętny...??? piszcie tu na forum:)

Ja mogę napisać jak wygląda terepia grupowa. Ogólnie chodzisz tam 12 tygodni. Na ten czas masz wystawione l4, jeśli potrzebujesz. Grupa liczy od 6-12osób. Spotykacie się codziennie i to raczej inni pozwalają dotrzeć CI do źródła Twoich problemów. Terapeuci niejako nadzorują pracę grupy. Grupa odnosi się do Twoich problemów, szuka podobnych, przytacza przykłady z życia, doradza.
Już jedną taką terapię przeszedłem ponad rok temu. Nie przyniosła ona wielkich efektów. Obecnie chcę zapisać się na Ciołkowskiego? Zastanawiam się nad 10 spotkaniami indywidualnymi, albo po raz kolejny nad grupówką.
Znowu jest ze mną źle, rzuciłem pracę , szukam nowej, ale tak naprawdę nie nadaję się chyba jeszcze. Nie wiem co robić.

Słuchajcie zorganizujmy jakieś spotkanie:) I piszcie tu na forum jak najwięcej. Zdrówka:)
Obecnie nic
Offline
Posty
226
Dołączył(a)
05 lis 2013, 21:17

[Białystok]

Avatar użytkownika
przez antananarywa 21 wrz 2014, 18:53
Na Ciołkowskiego w listopadzie rusza grupówka, myślę, by się zapisac, ale kurczę, 3h dziennie to strasznie dużo czasu... A ja mam studia.

Jak coś to ja od października jestem chętna na spotkania;)
Avatar użytkownika
Offline
Posty
709
Dołączył(a)
25 sie 2013, 21:56

[Białystok]

przez kojt 24 wrz 2014, 20:31
To i ja napiszę swoje odczucia. Leczę się w Menadrze, najpierw u dr Chmielewskiej, mieszane mam odczucia, zdiagnozowała u mnie depresję, przypisała najpierw Elicea, nic nie dało więc Wenlafaksyne no i jako tako pomogło. Potem każda kolejna wizyta to było jej pytanie CO ROBIMY, czy chce przedłużyć receptę, zwiększyć dawkę leku. No i wysyłała mnie na do psychologa. W końcu poszedłem trafiłem do Sebastiana (?), było tragicznie, przyszedłem i kazał mi MÓWIĆ jaki mam problem, szło mi to topornie, zachowywał się jakby mu w ogóle nie zależało i tylko przeszkadzałem mu. Wysłał mnie na terapię grupową na która nie poszedłem bo pracowałem na umowę zlecenie u nie mogłem zrezygnować z pracy a L4 nic nie dałoby. Teraz na zastępstwie jest dr Marek i u niego jest mi lepiej, trochę podrążył temat, wypisał Fluanxol na lęki i pomaga, ostatnio wypisał mi Depakine Chrono 300 i zdiagnozował CHAD. Dopiero zacząłem brać, na początku nieco pomogło jednak już wszystko wróciło do "normy".
Offline
Posty
7
Dołączył(a)
24 wrz 2014, 19:26

[Białystok]

przez Nadie 30 wrz 2014, 01:28
Cześć wszystkim chciałabym opisać swoją pierwszą i najprawdopodobniej ostatnią wczorajszą rozmowę z panią psycholog Wiesławą Gołąbek. Zadzwoniłam tylko poznać cenę wizyty:

Ja: Czy dodzwoniłam się do pani Wiesławy Gołąbek?
W.G: Tak.
Ja: Chciałabym się dowiedzieć ile kosztuje u Pani sesja?
W.G: Czy Pani pracuje?
Ja: *w szoku po totalnej zmianie tematu* Nie.
W.G.: Ile ma Pani lat?
Ja: 21
W.G: A więc jest Pani na utrzymaniu rodziców?
Ja: Tak
W.G: Co Pani dolega?
Ja: Nerwica lękowa i depresja
W.G: Na Ciołkowskiego jest taka darmowa <--- nacisk na te słowo/ grupa na NFZ...
Ja: *przerywając* Zaraz, zaraz. Ale ja chce się tylko dowiedzieć ile kosztuje wizyta u Pani! Czy to jest jakaś tajemnica?
W.G: Nie, nie 100 zł godzina.
Ja: Ok *rozłączam się*


Nadal jestem poirytowana i zażenowana jednocześnie. Nie znam Pani Gołąbek, być może jest dobrym specjalistą, ale przy takim podejściu nie mam najmniejszego zamiaru się przekonywać. Dodam,że w ten sam dzień dzwoniłam do najlepszego neurologa w naszym województwie i jakoś podał mi cenę bez problemu, a może to nie miłe z mojej strony, ale lekarze są w mojej hierarchii wyżej niż psycholodzy. Nie wiem, może to fakt,że jestem młodą osobą i to słychać w słuchawce sprawił,że zostałam potraktowana w stylu "i tak cię na mnie nie stać, więc daj mi dopić kawę", ale nadal takie rzeczy są nie w porządku.
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa
Offline
Posty
53
Dołączył(a)
24 kwi 2013, 01:40

[Białystok]

przez Kwasek 30 wrz 2014, 14:53
Nadie wydaje mi się, że po prostu doszło między wami do lekkiego nieporozumienia. Psycholodzy, czy też lekarze często pytają czy pracujemy i jaka jest nasza sytuacja finansowo z takiego powodu, że terapia trwa długo i nie każdy poradzi sobie z takim obciążeniem finansowym. I temu też zaproponowała terapię z NFZ, bo ona jest darmowa i często do tego samego psychologa, czy też lekarza można pójść prywatnie, ale też za darmo. Ta pani psychologa naprawdę nie chciała źle.
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
27 wrz 2014, 01:51

[Białystok]

przez Nadie 30 wrz 2014, 17:45
Wiem o tym ,że lekarze zbierają takie informacje o pacjencie, jestem pod kontrolą trzech takich, żadna to dla mnie tajemnica. Ale moim zdaniem jest różnica, jeżeli przychodzę do lekarza a on zbiera o mnie takie informacje w swoim gabinecie, a dzwonie do psycholog zapytać tylko o cenę wizyty, gdy ona ani mnie nie zna ani nie jestem jej klientką ani się z nią nie umawiam. Że też porównam: "- ile kosztuje u Pani wizyta? Ach wie Pani jest taka darmowa poradnia tam się pani może zapisać..." / "ile u Pani kosztuje wizyta? Tyle i tyle. Aha , ok" . Myślę,że to jest różnica. Skoro tak się martwi o moje finanse to tym bardziej powinna mi powiedzieć swoją stawkę zamiast traktować z góry jako "Pani i tak nie stać". Zwłaszcza,że jestem dorosłą osobą, wiem co to wizyta prywatna a wiem co to NFZ.
Od 2007 roku depresja, od Września 2013 nerwica lękowa
Offline
Posty
53
Dołączył(a)
24 kwi 2013, 01:40

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Przeskocz do