Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej

przez Liber8 10 paź 2017, 11:53
R.E.S.T. (Restricted Environmental Stimulation Therapy) – Terapia Ograniczonej Stymulacji Środowiskowej.

Terapia ta polega na ograniczeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Warunki takie spełnia kabina deprywacyjna. Osoba korzystająca z kabiny, nie czuje przyciągania ziemskiego (dzięki unoszeniu się na wodzie w wysoko stężonym roztworze soli Epsom), nic nie widzi, prawie nic nie słyszy, temperatura wewnątrz dostosowana jest do temperatury skóry, wynosi około 35 °C. Na początek każdej sesji w tle słychać muzykę, która pomaga wejść w stan relaksu. Warunki te są predyktorami fal alfa i theta, charakterystycznych dla głębokiego relaksu. Mięśnie rozluźniają się, następuje wyrzut endorfin, prolaktyny, oksytocyny, usuwanie kortyzolu. Wystarczą już 3 sesje, aby organizm przyzwyczaił się do nowego środowiska, a uczestnik poczuł efekty płynące z tej formy terapii.

Inne nazwy tej techniki: Flotation REST, Floating, unoszenie na wodzie.

[...]

Filozofia
Zgodnie z zasadą iż stan relaksu, mający zapobiegać i odreagowywać napięcie stresowe, możliwy jest przy spełnieniu bezwzględnych warunków skuteczności takich jak:

- zminimalizowanie aktywności zmysłowej,
- wyłączenie aktywności motorycznej,
- obniżenie, zmienienie świadomości grawitacji.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Float_REST

Teoretycznie wygląda to fajnie.
Nigdy nie korzystałem, ani nie słyszałem o takiej formie terapii, obejrzałem parę filmów na yt i muszę powiedzieć, że chciałbym mieć taką kabinę w domu :mrgreen:
Wyjazd do innego miast na jedną sesję - średnio opłacalne finansowo i logistycznie.
Cena kabiny na allegro - zaporowa, 80 000 zł :/ http://allegro.pl/komora-do-floatingu-d ... ml#thumb/1
Moderator