Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 13 gru 2017, 13:34
Dzień dobry!

Reghum, gratulacje! :great:

zupa z rzodkiewek, również gratuluję i cieszę się, bo to zawsze jakieś zajęcie główki! :smile:

mirunia, Kochana tak sobie myślałam wczoraj, o tym co pisałaś, że Wyspa odżyje. Jakoś mam wątpliwości. W każdym razie ja rozglądam się za ładną walizką do pakowania manatków. :smile:

Słoneczko zaczęło łypać :105: , szkoda, że tylko przez okno mogę tym się cieszyć.

Dziś środa, jak cudnie! Pytanie do lustra - come stai Kosmo? :D Bo przecież wieczorem włoski. :yeah: Nie byłam na ostatnich zajęciach, więc będę mocno wystawiona na działanie niezbyt lubianego przeze mnie wyzwania - poczuj się głąbem. ;)

Dostałam dziś w pracy maila, który z lekka podniósł mi ciśnienie, to jednak jest jeszcze odruch. Ale szybko przeszłam na tryb akceptująco-współczujący :P , wyrównałam oddech i odpisałam już spokojnie i bez nerwa. ;)

Teraz herbatka i Raphaello, o dziwo coś mi z wczoraj zostało.

Miłego dnia!
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez zupa z rzodkiewek 13 gru 2017, 13:49
No dzięki zajmę czymś tą swoją za dużo myślącą główkę :D
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 13 gru 2017, 14:05
Dzień dobry :D

mirunia, u mnie już słońca nie ma, ale w czasie przedpołudniowego spaceru świeciło dość mocno. U Ciebie nadal pogodne niebo?

Wczoraj spędziłam bardzo przyjemny dzień, było słodko i milutko z małą dziewczynką.

kosmostrado , wieczorem wstąpiłam jednak do galerii. Udało mi się kupić piękny stroik, podłużny, na stół, a także wazon walcowaty na dekorację z bombek. Jest mnóstwo fajnych rzeczy, ceny bardzo różne. Cieszę się, że udało mi się zdobyć to, co planowałam :D w cenie nie za wysokiej.
Tłumy wszędzie, to męczące jest bardzo, jak dobrze, że prezenty kupiłam by net :D

W sobotę i niedzielę mam jeszcze urodziny Męża i Syna, którzy zamiast prezentów zawsze wybierają coś ekstra do jedzonka-mam zamówienie na kilka sałatek i ciasta-zwykły murzynek, ciasto gryczane i marchewkowe.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez Carica Milica 13 gru 2017, 14:07
Witam z korposzczurowni,

Trochę pracuję, trochę się opierniczam dzisiaj. :lol: Ale korporacyjną normę wyrabiam, może już to świąteczne rozleniwienie mnie dopada lub odbijam sobie tym, że w zasadzie pracuję za dużo (tak twierdzi mój facet i przyjaciółka). Ale dzisiaj sobie pozwalam na lekkie rozluźnienie. Przejrzałam booking.com w poszukiwaniu jakiegoś fajnego apartamentu w Ochrydzie. Planujemy przyszłoroczne wakacje i są promocje na pokoje u gospodarza, który kiedyś mnie ugościł kawą, domową rakiją i długimi opowieściami, więc chyba bierę. 8)

Psychicznie jest bardzo dobrze, ale wiadomo, że rozpatrując mój przypadek lepiej przedwcześnie nie przebierać kopytkami z radości. No ale czuję się stabilnie. Jedyną bolączką jest użeranie się ze skutkami bocznymi fluoksetyny. Ręce mi się trzęsą, jak alkoholikowi na delirce. :hide:
Dzisiaj mam spotkanie z petsitterką, bo ktoś musi się zaopiekować futrami przez święta. Trochę mi się serce łamię, że kotki będą przez święta same. :(
Majaki wariata: Dziennik, który stracił równowagę
Człowiek z bieguna.
topamax- 50 mg, trazodon- 100-150 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie
Moderator

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 13 gru 2017, 14:11
zupa z rzodkiewek, :lol: dopiero do mnie dotarło...gratuluję również pięknej zieleni :!:

Reghum, :brawo: oby tak dalej :!:

kosmostrada, ja też podjadam Raffaello od jakiegoś czasu, bo przekonałam się, że to najmniej szkodliwa słodycz dla diabetyków :roll:

Carica Milica, witaj Kochana :D Zawsze miło Cie wiedzieć i dobre wieści od Ciebie czytać!
Ja też mam zawsze problem, gdy muszę zostawiać psinkę samą w domu ;) Ale wiadomo, nie zawsze i nie wszędzie mogą być z nami zwierzaczki nasze...
Czy skutki uboczne w tej postaci trzęsącej mogą minąć?
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez zupa z rzodkiewek 13 gru 2017, 14:51
misty-eyed, dzięki staram się czymś zajmować w trudnych chwilach, może mi to pomoże odnaleźć siebie odzyskać pewność zobaczymy :D ;)
Pilnuj się, aby nikt cię nie lekceważył, nie zbywał ani po tobie nie deptał. Powiedz po prostu: Chwileczkę. Jestem warta wszystkiego, kochanie.
Maya Angelou.
Moderator

Spamowa wyspa

przez Carica Milica 13 gru 2017, 15:08
misty-eyed, Ciebie też zawsze miło widzieć. <3 Koty po raz pierwszy zostaną w domu na tak długi okres czasu. Będę się martwić o nie, co prawda petsitterka ma do nas dzwonić z każdej wizyty w domu.
Mam nadzieję, że miną mi te trzęsawki. Kawę rozsypuję na blat, jak rano sobie robię, bo nie mogę łyżeczki utrzymać prosto.
Człowiek z bieguna.
topamax- 50 mg, trazodon- 100-150 mg, amisulpryd- 100 mg, alprazolam- 0,5 mg, fluoksetyna- 10 mg, kawa- trzy dawki dziennie
Moderator

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 13 gru 2017, 15:11
misty-eyed, No to udało się pobuszować w drobiazgach! :great: To chałupkę sobie przystrajasz na bogato. :smile:
Bardzo lubię raphaello, tylko najgorsze, że jak już zaczniesz, to ciężko przestać. :D

Carica Milica, No to jest na co czekać i zapieprzać w korpolandii. :smile: Bardzo fajny pomysł wakacyjny!
Może przejdzie ten ubok telepawkowy.
Kotkami się nie martw, bo są we dwójkę i nie będą tak tęsknić.

Cieszę się Dziewczyny, że piszecie, mam od razu mniej czarne myśli, co do przyszłości Spamowej. :smile:

A propos futrowania mojej osoby słodkościami wokoło, chciałam tylko nadmienić, że dostałam od kolegi z pracy Ptasie Mleczka... :hide: Już się z tego śmieję. :D

Niedługo do domeczku. :yeah: Zajrzę po drodze do lumpka, a potem pichcę zraziki, bo dostałam wczoraj cynk ;) o dostawie zrazówki za dobrą cenę i rano już zakupy ogarnęłam.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez zupa z rzodkiewek 13 gru 2017, 15:17
Carica Milica, u mnie to codzienność ze wszystkim nie tylko kawa, cukier itp. Jak cvos mam do prądu podłączyć to mi korki wywala :lol:
Maya Angelou.
Moderator

Spamowa wyspa

przez mirunia 13 gru 2017, 15:31
misty-eyed napisał(a): U Ciebie nadal pogodne niebo?

Już nie. Przed 14tą zaszło za chmury, ale pozostała część nieba jeszcze pogodna, błękitna, z białymi cumulusami. :D
Fajne rzeczy nabyłaś Misty w galerii. Ten wazon na bombki na pewno jest pomysłowy. :105:

kosmostrada, nie zasmucaj mnie tym "wyjazdem"... :( walizki są dobre bliżej wiosny, jak cieplej się zrobi.
Teraz wieczory długie, więcej czasu w domu się spędza, to...
Przemyśl to jeszcze. :105:
Szybko załapiesz dzisiaj na italiańskim, jeden dzień zaległości, to niedużo. Na pewno zerknęłaś do przodu, co mogło być przerabiane. :D

A ja miałam dzisiaj w pracy urwanie wentyla, ruch jak na Marszałkowskiej. Sporo ludzi i różnych spraw do załatwienia, ale lubię taką aktywność i nawet się nie pogubiłam. ;)

Carica Milica, Twoje kociambry pójdą w dobre ręce. Wiem, że będzie Ci smutno przez te kilka dni, kotkom też, no ale co zrobisz?
Cieszy fakt, że czujesz się lepiej, stabilniej. Obyś jak najdłużej wytrzymała w tym nastroju. Uboki po fluo też powinny minąć. Trzym się! :D
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez Reghum 13 gru 2017, 16:02
Mój social skill leży, spytałem się o godziny szkoleń mówiąc, że jakby były po 8 "to trochę mi nie pasuje".
Nie wiem czy powiedziałem dobrze czy źle, z jednej strony mam problemy ze zdrowiem, z drugiej oni i tak chcą pomóc takim osobom jak ja.
Ale kobieta odpowiedziała, że zawsze mogę się umawiać odnośnie takich rzeczy.

Ehh, mam nadzieję że tego źle nie odebrali.
Goodbye schizophrenia. At least for now.

[F20.6] | Solian 400mg 1-1-0.

Spamowa wyspa

przez Carica Milica 13 gru 2017, 16:28
kosmostrada, zasuwam, zasuwam w tej korpolandii. Uff...miałam lekkie urwanie głowy jednak, także było trzeba się wyrwać z rozleniwienia.
Telepawkowy i problemy ze snem mnie jeszcze męczą. Musiałam podnieść dawkę trittico, bo mniejsza już mi nie służyła.
Kotki, to moje futrzane synki. Będę się martwić o moje puchate dzieciaczki.

mirunia, wiem, że pójdą w dobre ręce. Ale się martwię. Też mam nadzieję, że to tak na dłużej, a nie na parę tygodni. :D
Człowiek z bieguna.
Moderator

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 13 gru 2017, 17:58
zupa z rzodkiewek, widzę, że Spamowa ma swojego człowieka we władzach. Gratulacje i owocnej pracy na rzecz społeczności forumowej
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez wiejskifilozof 13 gru 2017, 20:47
kosmostrada napisał(a):JERZY62, No heloł, kto to się odezwał... :papa:

O i Wiejski też się uaktywnił.

Więc nie ma na Spamowej tylko girl power? :D

Jutro wigilia w ośrodku.
Ubawiłem,opiekunkę lat 39.Powiedziałem,że kanibalizm to fajny temat.

Sortuj wg