Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 30 wrz 2017, 17:23
mirunia, Aż siedem słoiczków Ci wyszło, och... :105:
Remanent w szafie daje nagrodę w postaci po prostu niezbędności nowych nabytków. :D Dlatego chyba to jedyne sprzątanie, które lubię. ;)
Wczoraj miałam tak fajny dzień, że dziś nie odczułam pobytu w pracy. Nawet powiedziałabym, że wróciłam do równowagi po atrakcjach. :D

Motocyklista, Jakie życzenia?

Czy walczenie ze swoim telefonem zasługuje na rzucanie mięsem i owym urządzeniem? :evil: Nie mogę zainstalować jednej aplikacji, bo nie ma pamięci na aktualizację. Już wszystko wywaliłam, nawet smsy i zdjęcia, zainstalowałam cleanera za radą Plateczkowej, wyczyściłam, odinstalowałam cleanera, żeby nie zajmował miejsca, no żesz. Po prostu może mój staruch telefon faktycznie nie ma tyle pamięci, czy co? Nikt nie wie o co chodzi. A chciałam sobie tylko kurde kupić czapkę ze zniżką... Nienawidzę nowych technologii. :evil:
No i jak tu być zen.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Motocyklista 30 wrz 2017, 17:25
KoSmOsTrAdA,

Motocyklista, Jakie życzenia?

A dzisiaj dzień chłopaka :blabla:
Moderator

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 30 wrz 2017, 17:41
Ojej, ojej... U mnie się nie obchodzi, więc nie skojarzyłam...
Takie piękne życzenia nam Chłopaki na Dzień kobiet tu wrzucają, no aż trzeba się odwzajemnić. W końcu jest równouprawnienie. :smile:

To faktycznie:
Wszystkim Spamoludkom płci męskiej składam najlepsze życzenia z okazji ich święta! Każdy pretekst dobry, żeby życzyć stabilności i jak najwięcej przyjemności w życiu ( dla każdego wg osobistych preferencji) . :smile:

Ale ktoś w ogóle świętuje? Były prezenty, te sprawy?
S. Beckett

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez mirunia 30 wrz 2017, 17:54
Cisza w eterze i u mnie, nikt nic. Ale jak się płeć męska upomina to:

Najlepsze życzenia, dużo radości, zdróweczka i samych dobrych dni Wszystkim Chłopakom-Spamiakom! :D
Trzy razy w roku Płeć Brzydka obchodzi swe święto... niemożebne łasuchy na życzonka! ;)
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez Ḍryāgan 30 wrz 2017, 18:11
cześć, witam wszystkich....
Załapię się jeszcze na chłopaka czy już za stary jestem?
Człowiek sądzi, że zbliża się do tego czy innego celu, zapominając, że w rzeczywistości przybliża się do celu właściwego, do rozkładu, będącego celem wszystkich innych. [E. Cioran, Wyznania i anatemy, Kraków 2006]

Spamowa wyspa

przez Heledore 30 wrz 2017, 18:32
Kochanym Spamowym naszym Mężczyznom wszystkiego najlepszego :) i dużo pozytywnej stabilności!
Ale to chyba polska wersja? We Francji też cicho :P

mirunia, genialny obrazek - drugi :lol:

A ja po zakupach i po obiedzie. Znowu nakupiłam masę rzeczy i bałam się, że rachunek wyjdzie nieziemski. A tutaj tylko niecałe 16 euro... :shock: Jak ja bym chciała robić zakupy na cały tydzień za 16 zł... :105: Ugotowałam coś, co przepis nazywa "kaszottem" :D Po składnikach wydawało się, że będzie mdłe. Ale doprawiłam papryką, ziołami prowansalskimi, solą i pieprzem i wyszło super :yeah:
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 30 wrz 2017, 18:50
Dobry wieczór!

U mnie też nie świętuje się tego dnia, ale dołączam się do życzeń dla Panów ze Spamowej :D
Wszystkiego, co sprawi, że będziecie szczęśliwi, życzę!

Ja pod tygodniu pracy :roll: przede wszystkim musiałam odespać. Zasnęłam wczoraj o 18, wstałam o 23, kąpiel, jeden film, znowu sen, do 9 rano :lol: Zaległości więc nadrobiłam :lol:

Dzisiaj full relax...
Krótki spacer, książka, tv... i już wieczór :D

kosmostrada, czyli można powiedzieć, że czujesz się już dobrze? Bardzo szybko poradziłaś sobie
z choróbskiem :great:

mirunia, czy robisz powidła bez cukru? Moje bez w zeszłym roku - pierwszy raz robiłam takie - były niezłe...Osiągnęłaś super wynik :lol: :brawo:
Naprawdę babcine buziaki dla chłopaków są super :mrgreen:

paramparam, "kaszotto" mięsno - warzywne?
Już poczytałam...przy okazji kiedyś zrobię :D Nie wiem dlaczego nie skojarzyłam :mhm:
Kaszotto jak risotto :D Lubię potrawy z kaszy...
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez Heledore 30 wrz 2017, 19:04
misty-eyed, no właśnie nawiązywali nazwą do risotta :D Dzisiaj w mojej wersji tylko warzywne. Ostatnio nie mam za bardzo ochoty na mięso :mhm:
na chęć escitalopram 15mg
na akceptację kwetiapina SR 200mg
na sen kwetiapina 25mg
zopiklon 7,5mg (doraźnie)

F 41.2 | F 60.3

https://takkaja.blogspot.com/
Moderator
-(ħ2/2m)(∂2Ψ/∂x2 + ∂2Ψ/∂y2 + ∂2Ψ/∂z2) + VΨ = iħ ∂Ψ/∂t

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 30 wrz 2017, 19:18
paramparam, ja ostatnio jem tylko drób... na czerwone mięso też nie mam ochoty zupełnie.
"Sugeruję, że religijne skłonności czy wiara nie są niezbędne. Niekoniecznie trzeba być wierzącym. Nawet jeśli jesteś niewierzący, bądź dobrą ludzką istotą, człowiekiem ciepłego serca. Życzliwość i serdeczność stanowią według mnie religię uniwersalną."
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 30 wrz 2017, 19:20
paramparam, Lubię kaszotto! W ogóle wszystkie dania jednogrankowe są si. :105:
No to jak na Francję faktycznie ekonomiczne zakupy. Może masz dar rozsądnego kupowania? :D

Ḍryāgan, Pewnie, że chłopak... Tak jak my jesteśmy zawsze Dziewczyny. :D

mirunia, :D Ale naprawdę jest jeszcze Dzień Mężczyzny? :shock:

misty-eyed, To co, na razie wnuczęta odebrane z pół adopcji? :smile:

Tak się rozleniwiłam, że aż muszę się zmobilizować, żeby sobie jakąś pyszną herbatkę zrobić.
Dokańczam świecę o zapachu spiced apple, normalnie szarlotka. :smile: Taka piękna ta moja nowa ( ta o zapachu After Eightów), że żal mi ją zapalić. Cała ja. :roll:
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez mirunia 30 wrz 2017, 19:37
misty-eyed, już miałam pytać i krzyczeć, gdzie jest Misty?!!! Dobrze, że się pokazałaś... rześka i wyspana po ciężkim tygodniu. :D

Misty, dodałam cukier, niewiele. Na 3 kg śliwek (odjąć pestki) dałam tak ponad 1/2 kg cukru. Wsypałam go na dno spodu od prodiża, (bo w nim zawsze smażę owoce) a na to wrzucałam drylowane śliwki. Smażę bez mieszania, nie wolno dotknąć łyżką do dna naczynia- poruszam jedynie od czasu do czasu całym naczyniem. W tym cała sztuka, że nie przypalają się powidła. Śliwki z brzegu naczynia delikatnie przerzucam drewnianą łyżką na środek, tam, gdzie najbardziej pyrkoczą - i tyle. Jak już wszystko się rozleci, odparują trochę i zaczną gęstnieć - wyłączam gaz. Na drugi dzień dopiero podgrzewam i zaczynam mieszać drewnianą łyżką, troszkę się jeszcze podsmażą ok. 1/2 godz. i nakładam do słoików - pasteryzuję. Wyszły pyszne. :yeah:
Wczoraj nie omieszkałam zjeść 2 kanapki na kolację z takimi jeszcze letnimi. :mhm:

A buziaki fajne, bardzo mi się spodobał ten mem. :lol:

paramparam, o widzisz, poddałaś pomysł na fajne jedzonko - teraz jesienią jest tyle warzyw do wykorzystania.
Nazwa też dowciapna... :D

edit: Kosmuniu tak, 10 marca! Sprawdź. Dochodzi jeszcze Dzień Dziecka i jest 3 razy w roku, a my raz! :mrgreen:
Życie to dobry nauczyciel, ale trochę dużo bierze za lekcje...
I MIEJSCE W KONKURSIE "TWARZE DEPRESJI"

Spamowa wyspa

przez misty-eyed 30 wrz 2017, 20:04
kosmostrada, mirunia,witam Was wieczorkiem :D

kosmostrada, szczerze mówiąc, już tęsknię za cudowną dziecięcą energią, która mobilizuje znakomicie ;)
Zazdroszczę Ci, że możesz używać tych wszystkich zapachów...ja zapalam kominek tylko wtedy, gdy Mąż gdzieś wyjdzie. On naprawdę źle reaguje na olejki i świece ;)

mirunia, dziękuję, że pomyślałaś o mnie :lol:
To ciekawy sposób na powidła :mhm: Myślę, że każdy uległby cudownemu zapachowi smażonych śliwek :mrgreen:
Powidła są dopuszczone w diecie diabetyków, dlatego ja często sięgam po nie. Nawet te ze sklepu mają mniej cukru niż jakiekolwiek dżemy czy konfitury. Mam jedną sprawdzoną firmę...
Ja nie robiłam w tym roku, bo nie mam gdzie przechowywać słoików, a młodszy syn sam zrobił dla swojej rodzinki :roll:
Dalajama XIV

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 30 wrz 2017, 21:05
misty-eyed, . Jak ostatnio podsumowała moja koleżanka, kupując 3 nowe świece - "I znów pieniądze pójdą z dymem". ;) Więc Ty masz prościej, po prostu nie możesz używać świec itp. pachnideł i nie masz ciężkiego procesu podejmowania decyzji finansowej. :smile:
Wizja moich chłopaków pichcących powidła, szybko zmienia się w wizję stania na zgliszczach spalonego domu. :mrgreen: Tak że gratuluję synowi umiejętności!

mirunia, Wiesz wpisać sobie w kalendarz można wszystko... :D
Kaszotto jest super i naprawdę mięska nie trzeba, żeby był smak i wartość odżywcza. Próbuj Kochana, będziesz zadowolona.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez tosia_j 30 wrz 2017, 21:34
paramparam, tez ma 41.2 wpisaną....
outsider

Sortuj wg