SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
214
60%

Nie
88
25%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 359

przez Domiiniika 10 sty 2018, 21:21
No właśnie też mi się wydaje, że zbyt długo to trwa. Jakiś koszmar. Za tydz mam wizytę u lekarza, zobaczę co powie, albo zmiana na inne albo trzeba będzie się jeszcze przemęczyć.

przez SebaNN 10 sty 2018, 23:27
Grabarz666 napisał(a):
SebaNN napisał(a):Grabrz to ja zapytam Ciebie jako specjalistę wenla czy sertralina bardziej pobudza aktywizuje?

Bardziej wenlafaksyna, szczególnie w wysokich dawkach, > 225 mg.

SebaNN napisał(a):Które działanie bardziej aktywizuje , te na nordrenalinę czy na dopaminę?

Noradrenergiczne.

SebaNN napisał(a):Wenla działa na obydwa a sertalina tylko na dopaminę?

Wenlafaksyna jest inhibitorem transportera noradrenaliny, a sertralina dopaminy. S. Stahl uważa, że wenlafaksyna w dużych dawkach również hamuje transporter dopaminy, choć ja takich danych nie znalazłem, a szukałem dość dużo. Natomiast działanie dopaminergiczne (wzrost stężenia DA o 150-200% w PFC, w hipokampie o ok. 200%) wenlafaksyny jest konsekwencją pobudzania rec. alfa-1 (poprzez inhibicję NET) oraz rec. dopaminergicznych D3.

Dziękuję za rzeczowe i klarowne wyjaśnienie.. czyli Wenla bardziej aktywizuje jednym słowem..
Teraz pytanie, który bardziej pomaga na lęki, i który na nerwicę natręctw?

przez mrwelladjusted 12 sty 2018, 17:14
Moja przygoda z sertraliną zaczęła się 30 listopada, kiedy to psychiatra przepisał mi 50mg Sertagenu ze względu na nerwicę natręctw, depresję, lęki, fobię społeczną i niepokój. Pierwsze tygodnie to była droga przez mękę, później wszystko wróciło właściwie do normy, tzn. nie było lepiej ani gorzej. W ostatnią sobotę zwiększyłem sobie dawkę do 100mg bez wiedzy lekarza. Oczywiście w związku z tym pojawiły się nasilone lęki, niepokój i inne objawy. Po kilku dniach wszystko zaczęło się w miarę stabilizować, choć nie do końca. Natręctwa momentami delikatnie się zmniejszają, pojawiają się momenty zwiększonej pewności siebie, ale jest to tylko na moment. Przez większość czasu nadal wszystkiego się boję, w dodatku dochodzą okropne bóle głowy, zwiększony niepokój, bezsenność (śpię po dwie godziny dziennie). Sertralina okropnie mnie pobudza, często chodzę bardzo poirytowany, mam przyspieszone bicie serca. Wczoraj byłem u psychiatry, polecił mi stosować nadal te 100mg plus przepisał Trittico w dawce 25/50/75mg na sen, w zależności od nasilenia bezsenności. Wieczorem wleciało 25mg i po kilku godzinach faktycznie poczułem bardzo delikatne rozluźnienie, byłem jakiś taki bardziej spokojny, trochę lepiej mi się spało. I teraz pytanie, czy nie za długo czekam na pozytywne efekty działania sertraliny? Moim priorytetem jest chyba zwiększenie pewności siebie w połączeniu z lekkim zobojętnieniem, bo okropnie się wszystkim przejmuję, co też powoduje u mnie wspomniany wcześniej niepokój. Może powinienem zwiększyć dawkę, stopniowo 125mg, potem 150? Wiem, że liczy się tu cierpliwość, ale ja znajduję się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Do końca miesiąca muszę znaleźć pracę, ogólnie załatwić wiele spraw, a strach przed wszystkim, bicie serca jakbym miał dostać zawału, przed załatwieniem jakiejś sprawy, całkowicie mi to uniemożliwia. A, i jeszcze jedno pytanie odnośnie Trittico. Psychiatra przepisał mi to oczywiście na sen, ale myślicie, że jeśli stosowałbym, załóżmy 25mg rano i 75mg wieczorem, pozwoliłoby mi to na wyciszenie się w ciągu dnia i zmniejszenie poddenerwowania, niepokoju?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez SebaNN 12 sty 2018, 21:09
mrwelladjusted napisał(a):Moja przygoda z sertraliną zaczęła się 30 listopada, kiedy to psychiatra przepisał mi 50mg Sertagenu ze względu na nerwicę natręctw, depresję, lęki, fobię społeczną i niepokój. Pierwsze tygodnie to była droga przez mękę, później wszystko wróciło właściwie do normy, tzn. nie było lepiej ani gorzej. W ostatnią sobotę zwiększyłem sobie dawkę do 100mg bez wiedzy lekarza. Oczywiście w związku z tym pojawiły się nasilone lęki, niepokój i inne objawy. Po kilku dniach wszystko zaczęło się w miarę stabilizować, choć nie do końca. Natręctwa momentami delikatnie się zmniejszają, pojawiają się momenty zwiększonej pewności siebie, ale jest to tylko na moment. Przez większość czasu nadal wszystkiego się boję, w dodatku dochodzą okropne bóle głowy, zwiększony niepokój, bezsenność (śpię po dwie godziny dziennie). Sertralina okropnie mnie pobudza, często chodzę bardzo poirytowany, mam przyspieszone bicie serca. Wczoraj byłem u psychiatry, polecił mi stosować nadal te 100mg plus przepisał Trittico w dawce 25/50/75mg na sen, w zależności od nasilenia bezsenności. Wieczorem wleciało 25mg i po kilku godzinach faktycznie poczułem bardzo delikatne rozluźnienie, byłem jakiś taki bardziej spokojny, trochę lepiej mi się spało. I teraz pytanie, czy nie za długo czekam na pozytywne efekty działania sertraliny? Moim priorytetem jest chyba zwiększenie pewności siebie w połączeniu z lekkim zobojętnieniem, bo okropnie się wszystkim przejmuję, co też powoduje u mnie wspomniany wcześniej niepokój. Może powinienem zwiększyć dawkę, stopniowo 125mg, potem 150? Wiem, że liczy się tu cierpliwość, ale ja znajduję się obecnie w bardzo trudnej sytuacji. Do końca miesiąca muszę znaleźć pracę, ogólnie załatwić wiele spraw, a strach przed wszystkim, bicie serca jakbym miał dostać zawału, przed załatwieniem jakiejś sprawy, całkowicie mi to uniemożliwia. A, i jeszcze jedno pytanie odnośnie Trittico. Psychiatra przepisał mi to oczywiście na sen, ale myślicie, że jeśli stosowałbym, załóżmy 25mg rano i 75mg wieczorem, pozwoliłoby mi to na wyciszenie się w ciągu dnia i zmniejszenie poddenerwowania, niepokoju?

Triticco to wlasnie regulator nastroju, ja mam po klomipraminie to samo mocne poirytowanie pobudzenie, Triticoo to sabilizuje.
Bierz przed spaniem 75mg , nast dnia będzie stabilizacja i takie uspokojone. To świetny stabilziator

przez BiełyjeRozy 13 sty 2018, 15:57
Czy rzeczywiście czuć te działanie dopaminowe 100mg vs 200mg? Dodam, że na 100mg sertraliny czuję się doskonale.
Zyprazydon 80mg

przez Onewest 13 sty 2018, 20:35
Moim zdaniem tak, niczym nie ryzykujesz, jak coś to możesz wrócić do poprzedniej dawki, sprawdź 150-200. Przede wszystkim pewność siebie i odwaga a to jest straaaaasznie dużo. Za to ludzie Cię międzzy innymi pokochają, to Twoją odwagę, charyzmatyczność i ektrawertyczność, nie wiem czy ci na tym zależy. Ale to jest mega, naprawdę zacząłem siebie lubić od tego czasu, w końcu jestem fajny bo się siebie nie wstydzę, jestem rozkręcaczem imprez, gościem który nadaje tematy i nie gada totalnych pierdół, raczej szczere zabawne rzeczy. W pełni polecam satysfakcja gwarantowana bardziej niż po narko po których masz zjazdy i to jest już całkiem zakłamana kilkugodzinna jazda. Po setrze + alko czujesz, że właśnie taki powinieneś być w stosunku do ludzi, masz z tego radochę i satysfakcję jesteś otwarty i w pełni sobą,a co jeszcze piękne dziewczyny to widzą i naprawdę na nie to działa, dawno nie miałem takiego powodzenia jak teraz. Jeszcze wielki plus że po setrze chudnę jak cholera 7 kg w 2 miesiące, od razu człowiek lepiej wygląda

przez BrakPomysluNaNick01 13 sty 2018, 20:41
Onewest, żałuję, że nie podniosłem samodzielnie dawki do 150mg, kiedy miałem okazję. Teraz już za późno. Nie rozumiem, dlaczego psychiatra mi mówiła, że na więcej niż 100mg nie mogę wejść?
Escitalopram 10mg

przez BiełyjeRozy 16 sty 2018, 11:46
Czy bezpieczne będzie połączenie 200mg setrraliny i 160mg zyprazydonu? W ulotce zypra jest mowa o ZS przy połączeniu z SSRI.
Zyprazydon 80mg

przez BrakPomysluNaNick01 16 sty 2018, 19:19
Nie biorę tego czegoś już od sześciu dni i czuję zauważalną różnicę. Czuję się już jakoś trochę bardziej prawdziwie. Mam wrażenie, że emocje BARDZO powolutku wracają. Może po prostu ten lek nie był do mnie dopasowany. Szkoda tylko, że przez niego straciłem już pół roku z mojego życia.

-- 17 sty 2018, 10:03 --

Po jakim czasie od zaprzestania brania mija ten cholerny tumiwisizm?
Escitalopram 10mg

przez tizziano 17 sty 2018, 13:41
A na co to brałeś?

przez BrakPomysluNaNick01 17 sty 2018, 15:00
tizziano, na nerwicę i Zespół Aspergera.
Escitalopram 10mg

przez tizziano 17 sty 2018, 17:54
Mi ten lek tylko napędza nerwicę

przez SebaNN 17 sty 2018, 21:13
tizziano napisał(a):Mi ten lek tylko napędza nerwicę

mi napedza klimipramina stany lękowe i fobie, myslalem zeby dołozyc sertralina a wy piszecie że też napędza?:D

czy ta sertralina działa w końcu na nordrenalinę czy dopaminę? bo nordrenaliny mam za nadto i dziękuję

przez tizziano 18 sty 2018, 18:40
Dziwne bo podobno Klomipramina niszczy lęki. ..

Sortuj wg