SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
209
59%

Nie
87
25%

Zaszkodziła
57
16%

Liczba głosów : 353

przez Onewest 14 gru 2017, 17:06
Hej mam całkiem silną fobię społeczną i lekka depresję. Jestem 5 tygodni na sertralinie. Najpierw na dawce 50mg, a po 3 tygodniach na dawce 100mg aż po dziś. Aktualnie oprócz trochę obniżonego libido nie mam praktycznie żadnych skutków ubocznych. Natomiast jeśli chodzi o poprawę to przy 50 mg lek dużo pomógł na depresję miałem naprawdę świetne samopoczucie, ale trochę silniejsze lęki. Odkąd wszedłem na 100 mg mam samopoczucie całkowicie normalne plus trochę zaczęło już działać na lęki, tak powiedziałbym na 30%. Będąc tydzień temu u psychiatry powiedziałem mu, że najlepiej wskoczmy na dawkę 150 mg docelowo, ale ten powiedział, że nie wszyscy tolerują wysokie dawki i lepiej sprawdzić 100mg. Na ulotce i z tego co czytałem w necie to na fobię powinno się brać 150mg, poza tym ssri przeciwlękowo działa w wysokich dawkach. Jak myślicie zwiększyć dawkę na 150 mg czy czekać dalej ? Biorę już 5 tygodni, przy przejściu z 50 mg na 100 mg nie miałem praktycznie żadnych uboków, czułem się dobrze

przez Ashton 14 gru 2017, 18:05
Ja bym zwiększał, lekarz się pewnie boi, bo to Twój pierwszy lek i podchodzi asekuracyjnie. Przy następnej wizycie zasugeruj mu, że 100mg działa słabo i stanowczo poproś o zwiększenie dawki.

przez Mbleble1990 14 gru 2017, 20:36
Kolejny mój antydepresant, zaś SSRI więc wątpię, że zadziała. Miałem nadzieję, że to jakiś tlpd będzie tym razem no ale nie bo zaś SSRI. Brałem już paroksetyne, citalopram, fluoksetyne a teraz sertraline masakra. No i do tego jeszcze 50 mg przez 2 miesiące do następnej wizyty mam brać czyli jakąś mikrodawkę. Sam nie wiem, jak ten lek nie zadziała to powiem mu że już bez tych antydepresantów czuję się tak samo, więc dam sobie spokój z nimi, trudno się mówi. Widocznie jakąś zje.ebaną tą depresje mam. Dla porównania olanzapina fajnie działa na mnie, zacząłem się czuć o wiele lepiej mimo złych początków. Więc biorę sertre i ole teraz :D
Olanzapina 10 mg
Sertralina 50 mg
Prawdopodobnie schizofrenia prosta

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Onewest 16 gru 2017, 23:47
Ostatecznie zwiększyłem dawkę sertry na 150 mg i jestem na niej 3-ci dzień. Od zwiększenia praktycznie nie miałem żadnych skutków ubocznych, natomiast sporo pozytywów. Humor z normalnego znowu wskoczył na dobry, wszystko mnie cieszy, jestem wyluzowany i spokojny, obojętności tylko lekka ( w ogóle mi nie przeszkadza). Mam energie i zapał, jeśli się już do czegoś zabiorę. Nie jestem zamulony i myślę naprawdę dobrze i przejrzyście, trochę poprawiła mi się pamięć. Funkcje seksualne owszem jest spadek libido, ale w całym rozrachunku seksualność i tak na + ! Bo nic tak negatywnie nie wpływa na seksualność jak problemy psychiczne ( lęki + lekka deprecha) także i tak wyszło lepiej niż przed braniem. Jedyne co nie jestem jeszcze w pełni zadowolony to działanie na lęki ( czyli najważniejszy powód brania), powiedziałbym, że na razie pomaga mi tak w 50%, nadal przesadnie się denerwuję wśród ludzi, to nie jest normalne, ale to 5ty tydzień brania i 3 dzień na 150mg, powinno się jeszcze rozkręcić. Z ciekawostek jeszcze dodam, że z moich obserwacji jednak uważam, że dawkowanie ma znaczenie, chodzi o przyjmowanie czyli czy bierzesz 50mg 1-1-1 ( rano- południe- wieczór) czy 1-0-2 ( ja tak biorę) nawet wiedząc, że sertra długo utrzymuje się w organiźmie , to jednak to wejście większej dawki 2x50 na raz jest trochę inne niż rozłożenie 1-1-1.

przez BiełyjeRozy 20 gru 2017, 13:55
Co sądzicie o takim połączeniu? Sertralina 200mg + Arypiprazol 15mg + Bupropion 150mg ?

przez Mbleble1990 21 gru 2017, 10:20
BiełyjeRozy napisał(a):Co sądzicie o takim połączeniu? Sertralina 200mg + Arypiprazol 15mg + Bupropion 150mg ?

Brzmi fajnie, powinno Cię wyje.bać z butów ;d też bym sobie takie pobudzacze walnął no ale nie mogę, bo psychiatra mi nie przepisze. Biorę więc zamulacza olanze i sertre, która mam nadzieje mnie pobudzi trochę za niedługo

przez BrakPomysluNaNick01 22 gru 2017, 22:23
Przez 5 miesięcy działały dobrze i pozbawiały mnie wszelkiego lęku i negatywnych emocji. Jednak od sierpnia działanie zaczęło znikać i nie dość, że czuję często lęk z byle powodu, to dodatkowo jestem wyprany z większości emocji. Ani 100 mg, ani 50 mg od tego czasu nie działa.

przez Mbleble1990 23 gru 2017, 09:43
Może jeszcze zwiększ do 150 mg
Olanzapina 10 mg
Sertralina 50 mg

przez BrakPomysluNaNick01 24 gru 2017, 20:55
Mbleble1990 napisał(a):Może jeszcze zwiększ do 150 mg

Mogłoby to być nawet niegłupie, ponieważ od 150 mg oddziałuje również na dopaminę, która może być u mnie problemem. Jednakże nie mogę tego zrobić, ponieważ dopiero co zmniejszyłem dawkę ze 100 do 50 mg oraz 11 stycznia mam psychiatrę.

przez Mbleble1990 25 gru 2017, 10:42
Biorę dwa tygodnie dopiero 50 mg, na razie nie zauważyłem, żeby działała, pewnie jeszcze z miesiąc minie zanim się rozkręci ;d no ale nawet bez niej się dobrze czuje więc jakoś mi nie zależy na działaniu
Olanzapina 10 mg
Sertralina 50 mg

przez BrakPomysluNaNick01 31 gru 2017, 19:16
Czy długo przyjmowana Sertralina może powodować spadek samopoczucia i anhedonię?
Escitalopram 10mg

przez Ashton 31 gru 2017, 19:37
BrakPomysluNaNick01 napisał(a):Czy długo przyjmowana Sertralina może powodować spadek samopoczucia i anhedonię?

Oczywiście jak większość SSRI po czasie. Początkowo pozbywasz się lęków, masz lepsze samopoczucie, jednocześnie niweluje negatywne emocje, ale niestety i te pozytywne. Nastaje taka sztuczność, nic Cię nie martwi, jednocześnie nic nie cieszy, bo tłumi wszelkie emocje, taki robot z Ciebie.

przez BrakPomysluNaNick01 31 gru 2017, 19:43
Ashton napisał(a):Oczywiście jak większość SSRI po czasie. Początkowo pozbywasz się lęków, masz lepsze samopoczucie, jednocześnie niweluje negatywne emocje, ale niestety i te pozytywne. Nastaje taka sztuczność, nic Cię nie martwi, jednocześnie nic nie cieszy, bo tłumi wszelkie emocje, taki robot z Ciebie.

Właśnie tak mam. Na początku zero lęku i lepsze samopoczucie, ale brak motywacji. Teraz mimo wielu pozytywnych wydarzeń w moim życiu nie potrafię się niczym cieszyć, ale i wypłakać. Gdybym odstawił tabletki, to po jakim czasie by ta sztuczność zanikła?
Escitalopram 10mg

przez Mbleble1990 01 sty 2018, 10:26
BrakPomysluNaNick01 napisał(a):
Mbleble1990 napisał(a):Może jeszcze zwiększ do 150 mg

Mogłoby to być nawet niegłupie, ponieważ od 150 mg oddziałuje również na dopaminę, która może być u mnie problemem. Jednakże nie mogę tego zrobić, ponieważ dopiero co zmniejszyłem dawkę ze 100 do 50 mg oraz 11 stycznia mam psychiatrę.

Dokładnie, też tak słyszałem w sumie nie wiem za bardzo czy nastrój poprawia dopamina czy serotonina ale wydaje mi się, że właśnie bardziej dopamina.
11 stycznia to już nie długo, może Ci zwiększy dawkę do tych 150 mg

Sortuj wg