Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez niewelek 09 sie 2017, 12:22
Ja tez potrzebuję takiego ciepła, ale przyzwyczaiłem się w sumie do tego BRAKU. Od 7 lat jestem samotny.
Jak w Hollywood.

Samotność

przez anemon 09 sie 2017, 13:49
ja od sześciu, jeśli dobrze pamiętam
Jesteśmy tym, kogo udajemy, i dlatego musimy bardzo uważać, kogo udajemy.
Kurt Vonnegut

to ja, maga♥

Samotność

przez _Victoria_ 09 sie 2017, 14:34
niewelek napisał(a):Ja tez potrzebuję takiego ciepła, ale przyzwyczaiłem się w sumie do tego BRAKU. Od 7 lat jestem samotny.

Mógłbyś opisać tę potrzebę? Jak to wygląda i czym charakteryzuje się poczucie braku tego "ciepła".
Diagnoza: F60.2
GG: 62378439

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez ( Dean )^2 13 sie 2017, 00:30
Ostatnio nasila się u mnie poczucie samotności,zdawało mi się że zwalczyłem te potrzebę ale raz za czas wraca i mnie wkurza.
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez yopal 13 sie 2017, 22:59
Ja jestem samotny od zawsze i jest to dla mnie paskudne uczucie...

Samotność

przez superb 14 sie 2017, 07:09
Poye*bane jest to, ze niby kazdy pisze, ze jest samotny,
pisze, ze stara sie, szuka kogos bliskiego,
chce zmienic ten stan.....
pisza tu i kobiety i mezczyzni, a jednak, jak sie probuje nawiazac z kims relacje ( online ),
to nagle okazuje sie, ze jednak milion innych powodow sie pojawia, wymowek, 'waznych' spraw.....
osoby, do ktorych sam napisalem, zazwyczaj same oklamuja same siebie i odkladaja 'wazna' dla nich sprawe - samotnosci, na blizej nieokreslone 'kiedys', a moze nawet na nigdy....

Samo nic sie nie stanie,
nie ma co sie oszukiwac, ze pewnego dnia sie samo wszytko ulozy, w tym czy innym aspekcie,
jezeli samemu nie bedzie sie tego na prawde chcialo i nie bedzie sie aktywnie dzialac w tej sferze zyciowej.
Bóg > Miłość > Optymizm > Rozwój >> W tej kolejności

Wiesz co według mnie jest najważniejsze w walce o swoje zdrowie, szczęście, życie?
Pozwol. że Ci powiem
Polała sie już krew?

Samotność

przez yopal 14 sie 2017, 10:10
superb napisał(a):Poye*bane jest to, ze niby kazdy pisze, ze jest samotny,
pisze, ze stara sie, szuka kogos bliskiego,
chce zmienic ten stan.....
pisza tu i kobiety i mezczyzni, a jednak, jak sie probuje nawiazac z kims relacje ( online ),
to nagle okazuje sie, ze jednak milion innych powodow sie pojawia, wymowek, 'waznych' spraw.....
osoby, do ktorych sam napisalem, zazwyczaj same oklamuja same siebie i odkladaja 'wazna' dla nich sprawe - samotnosci, na blizej nieokreslone 'kiedys', a moze nawet na nigdy....

Samo nic sie nie stanie,
nie ma co sie oszukiwac, ze pewnego dnia sie samo wszytko ulozy, w tym czy innym aspekcie,
jezeli samemu nie bedzie sie tego na prawde chcialo i nie bedzie sie aktywnie dzialac w tej sferze zyciowej.

Własnie na tym po części polegają te choroby przynajmniej w moim przypadku...zrezygnowanie brak akceptacji lęki itp, czasami myslę, że niektórzy pisząc tutaj wcale nie rozumieją problemów innych ludzi piszących na forum to co dla Ciebie jest banałem dla wielu może być nie do przeskoczenia...

Samotność

przez superb 15 sie 2017, 00:23
Uwierz mi, ze za banal nie uznaje takich rzeczy, jednak zeby cos zmienic, trzeba wyjsc ze swojego bezpiecznego swiata, podjac walke o samego siebie, chociaz mialaby byc to najciezsza walka w zyciu.
Bóg > Miłość > Optymizm > Rozwój >> W tej kolejności

Wiesz co według mnie jest najważniejsze w walce o swoje zdrowie, szczęście, życie?
Pozwol. że Ci powiem
Polała sie już krew?

Samotność

przez kazashi 15 sie 2017, 17:29
_Victoria_ napisał(a):Mógłbyś opisać tę potrzebę? Jak to wygląda i czym charakteryzuje się poczucie braku tego "ciepła".

Jest to ciężkie do przedstawienia. Sama jeśli nie odczuwasz uczuć to nie wiem do czego to porównać.
Jedyne co przychodzi mi na myśl to jakby brak czegoś czego pragniesz. Przechodzi ci dopiero kiedy możesz tą osobę przytulić zaufać jej i czuć się przy niej swobodnie. Chociaż czasami wystarczy szczery uśmiech i w dosłownie kilka sekund czujesz się sto razy lepiej, masz chęć do tego żeby rozmawiać z tą osobą itd.
Sam opis "ciepła" w moim przypadku to uczucie które sprawia, że w klatce piersiowej i nadbrzuszu odczuwa się charakterystyczne właśnie jakby ciepło połączone wręcz z mrowieniem.

superb napisał(a):Poye*bane jest to, ze niby kazdy pisze, ze jest samotny...
Samo nic sie nie stanie,

To właśnie nie jest takie proste. Ja zdaję sobie z tego sprawę i często nawet staram się zrobić pierwszy krok, napisze do kogoś zagadam, ale często wystarczy jedno dwuznaczne zdanie żeby mnie zniechęcić. Czasami mam zły dzień i sam tą osobę staram się spławić przez co dużo osób uważa mnie za kogoś "dziwnego". Do tego ciężko kogoś do Siebie "przyciągnąć" kiedy bynajmniej moje życie nie jest zbyt ciekawe. Boje się zmian, jestem wstydliwy itd itp. Mam mało do zaoferowania tak bym to ujął.
Najgorsze jest to, że o tym wiem staram się z tym walczyć i ciągle przegrywam. Wiem, że kiedyś było inaczej to jeszcze pogarsza to co myślę/

Samotność

przez Madzia B 18 sie 2017, 12:40
W takich dniach chwilach kiedy jest mi zle najbardziej doświadczam samotności braku zrozumienia muszę sobie radzić sama.

Samotność

przez ( Dean )^2 18 sie 2017, 22:13
Ech mam dość,musze sie zapisać na jakiś kurs tańca,do klubu ksiązki albo nie wiem co.Ale nie mogę więcej spędzać weekendów siedząc sam w pokoju.
Najgorszy jest wiatr.

Samotność

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2017, 22:57
kocham tą samotność, tak bardzo nienawidzę ludzi, że ogarniczam ich do świata wirtualnego.

Paroksetyna - 80mg
Chlorprotiksen - 50mg
Alprazolam - 0,25mg
--------------------

Samotność

przez TheEllesPL 19 sie 2017, 01:25
Witam.
Mam nie małe wrażenie, że większość użytkowników nie korzysta z potencjału tego forum. Oczywiście mogę się mylić, więc proszę o ewentualne wyprowadzenie z błędu.

To forum skupia ogromną ilość osób, które mają problemy, są chore, samotne. Wiele z nas jest takich samych, bardzo podobnych. Każdemu zatem polecam korzystać z tego bogactwa osobowości, wam oraz mnie w przyszłości żalącemu się tutaj, jaki jestem samotny i kogoś potrzebuję. Kontaktujmy się ze sobą prywatnie, poznajmy się. Samotność zwalczmy połączeniem. Znajomych poznajmy w sieci. I nie, nie jestem osobą, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że wiele osób się boi kontaktów, że wielu z nas do siebie nie pasuje oraz z tego, że taki kontakt powoduje czasem nie mały stres, albo jak zaznaczył to użytkownik "superb", szukamy wymówek i ważniejszych spraw, aby poczuć się bezpieczniej. Ale od tego jest, tak mi się wydaje, to forum, abyśmy wszyscy się wzajemnie wspierali w tym co się dzieje.

Aby nawiązać jeszcze dosadniej do tematu tego wątku, zwracam się do Państwa z prośbą i radą. Kochani, jeżeli ktoś zainteresuje Cię swoją osobą, napiszcie do niego, zwalczcie tę samotność. Czego wszystkim Was i sobie życzę. :)
"Se li uomini sapessino le cagioni della paura mia, capir potrebbero il mio dolor."

Samotność

przez Michellea 19 sie 2017, 02:26
TheEllesPL, wiele osób pisze ze sobą, ale kontakty internetowe nie zastąpią znajomości w realu, a jeśli mieszka się wiele kilometrów od siebie, to trudno się często spotykać, a czasem jest to niemożliwe.

Sortuj wg