Quasi-dorośli czyli duże dzieci

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez NN4V 03 gru 2016, 22:08
zielona miętowa napisał(a):carlosbueno, ty mówisz o celach, że wszyscy mają podobne (mieć grzeczne dziecko, dobrą pracę itp) no i w sumie racja. tylko teraz mi powiedz co to znaczy "grzeczne dziecko"? czy 5-letni dzieciak śpiewający na cały głos w tramwaju (nie muszę mówić, że to strasznie irytujące) jest już niegrzeczny, czy po prostu chowany liberalnie?

Liberalizm kończy się w momencie bezpośredniego naruszania czyichś granic.

zielona miętowa napisał(a):...dalej "dobra praca" to jaka wg ciebie? bo dawniej dobrą pracą była praca uczciwa, która pozwalała opłacić rachunki i odłożyć grosz na czarną godzinę. co oznacza dobra praca dzisiaj? bo dla jednego to wysokie zarobki, dla drugiego możliwość realizowania pasji, dla trzeciego możliwość niesienia pomocy innym, dla czwartego obojętnie co, byle się nie narobił i nie przemęczył. tak więc każdy buduje sobie własny dekalog, wytycza sobie własne wartości, i nikt nie ma prawa zanegować opinii, że mieszkanie z mamą do 35 r. ż. jest OK.

to tak odnośnie zdziecinniałych dorosłych bez ram i norm. co do dzieci, które zachłystują się w "dorosłym życiem", to myślę, że tutaj mogą wchodzić w grę także inne mechanizmy. seksualizacja mediów, przyspieszenie dojrzewania biologicznego (potwierdzone naukowo, dzieci dojrzewają coraz wcześniej), no i oczywiście obserwacja nieodpowiednich wzorców, które widzą w swoich domach.

Do tego człowiekowi dano mózg, by myślał. Nie by kierował się owczymi pędami "wzorców", bo historia uczy o całych narodach wywiedzionych na manowce przez "odpowiednie wzorce".
__regvar __no_init volatile unsigned char flags Obrazek

przez iiwaa 03 gru 2016, 22:42
Gabriela1 napisał(a):haha:D Mnie to przypomina tylko moich rodziców... Gdy oglądamy jakiś film i nagle pojawia się scena erotyczna pytaja mnie i mojego brata "juz napatrzyliście się"... ? albo "ojej, ale wam się podoba.... zaraz pójdziecie spać" :D ja mam 21 lat, mój brat 17... :D

Oni są normalni? :D
W wieku 21 lat to ja pierścionek zaręczynowy nosiłam, jak nosi wiele dziewczyn, mają dzieci, stałych partnerów, nawet mężów.
21-latce mówić, że ma iść spać, dobre :D
iiwaa

przez mark123 19 sty 2018, 21:42
Jestem pragnienie, a dorosłe życie to Sprite.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wiejskifilozof 20 sty 2018, 10:11
Najgorze,to kiedy niepełnosprawnych umysłowo.Dorosłych,traktuję się jak dzieci.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

przez mark123 22 sty 2018, 22:56
Tak ogólnie to chyba bardzo dużo ludzi (może nawet większość) ma problem z niedojrzałością, tyle, że jedni większe inni mniejsze.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

przez Lilith 02 lut 2018, 18:59
mark123, wszystkiego trzeba się nauczyć. Im więcej wymaganych reakcji, tym więcej się człowiek może nauczyć. Może, choć nie musi ;)
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

przez mark123 02 lut 2018, 23:33
Słabo wierzę w możliwości nauczenia się dojrzałych reakcji. Kto w wieku trzydziestukilku lat jest mentalnym killkulatkiem lub nastolatkiem, myślę że w większości pozostanie już taki do śmierci.

przez Lilith 09 lut 2018, 18:23
mark123, otóż niekoniecznie. Znam osobę, która bardzo zmieniła swoje reakcje. Dojrzała, dorosła, Jej reakcji już nie mogę określić jako dziecięcych. Zmieniła Ją śmierć siostry i choroba syna. Niestety - ciężkie doświadczenia. Gdyby postawić Ją teraz obok osoby, którą była kilka lat temu - to obecnie dzień do nocy...
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.
Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg