Quasi-dorośli czyli duże dzieci

Socjologia-patologie,polityka,społeczeństwo,więzi,ludzie,czyli wszystko,co pozwala funkcjonować w dzisiejszych czasach.

przez carlosbueno 07 sie 2013, 08:04
E tam wg mnie większość rodziców chciałaby od dzieci tego samego, w dzieciństwie mają być grzeczni i dobrze się uczyć. A później powinni założyć rodziny i mieć dzieci aby rodzice mieli wnuków. No i dzieci powinny mieć dobrą prace i własny dom, ewentualnie mieszkanie to marzenie większości rodziców i ich dzieci chyba też. A to o czym piszę zielona miętowa, to może podejście nowoczesnej wielkomiejskiej klasy średniej a nie większości społeczeństwa.
Największy Forumowy Maruda

przez zielona miętowa 07 sie 2013, 15:26
carlosbueno, ty mówisz o celach, że wszyscy mają podobne (mieć grzeczne dziecko, dobrą pracę itp) no i w sumie racja. tylko teraz mi powiedz co to znaczy "grzeczne dziecko"? czy 5-letni dzieciak śpiewający na cały głos w tramwaju (nie muszę mówić, że to strasznie irytujące) jest już niegrzeczny, czy po prostu chowany liberalnie? jeśli ja powiem, że to złe, jego rodzic powie, że dobre, to gdzie leży prawda? i kto ją wyznacza? dalej "dobra praca" to jaka wg ciebie? bo dawniej dobrą pracą była praca uczciwa, która pozwalała opłacić rachunki i odłożyć grosz na czarną godzinę. co oznacza dobra praca dzisiaj? bo dla jednego to wysokie zarobki, dla drugiego możliwość realizowania pasji, dla trzeciego możliwość niesienia pomocy innym, dla czwartego obojętnie co, byle się nie narobił i nie przemęczył. tak więc każdy buduje sobie własny dekalog, wytycza sobie własne wartości, i nikt nie ma prawa zanegować opinii, że mieszkanie z mamą do 35 r. ż. jest OK.

to tak odnośnie zdziecinniałych dorosłych bez ram i norm. co do dzieci, które zachłystują się w "dorosłym życiem", to myślę, że tutaj mogą wchodzić w grę także inne mechanizmy. seksualizacja mediów, przyspieszenie dojrzewania biologicznego (potwierdzone naukowo, dzieci dojrzewają coraz wcześniej), no i oczywiście obserwacja nieodpowiednich wzorców, które widzą w swoich domach.
Every time of midnight
Every time we muddle again
Call and hold flash memory

przez devnull 09 sie 2013, 20:08
Nie mam czasu czytać całego tematu.

Powiem tylko tak, jeśli godzisz się i chcesz być dzieckiem do końca życia.
Chwała tobie!!! Bo wszyscy i tak umrzemy i nie ma się co napinać przed innymi.

Często pierdola glupoty o syndromach Piotrusia Pana i innych podobnych rzeczach,
to nic nowego, dzisiaj psychiatria wymysla kolejne F'ki by jakkolwiek zdefiniować
wszelkie niekompatybilności wśród ludzi, a w życiu chodzi tylko o szczęście,
dla jednych jest to np. miłość dla innych mamona.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ophelia 13 sie 2013, 19:56
zaqzax-3, bardzo ładnie napisałeś. dlatego bede sie pakowac w kałuże i sprawdzac, czy nikt nie patrzy do końca życia.
kwestia regulowania pewnych zachowan w konkretnych sytuacjach.
Ophelia

przez Gabriela1 13 sie 2013, 20:00
haha:D Mnie to przypomina tylko moich rodziców... Gdy oglądamy jakiś film i nagle pojawia się scena erotyczna pytaja mnie i mojego brata "juz napatrzyliście się"... ? albo "ojej, ale wam się podoba.... zaraz pójdziecie spać" :D ja mam 21 lat, mój brat 17... :D

przez Ophelia 13 sie 2013, 20:22
i w dodatku macie internet.
Ophelia

przez wiejskifilozof 13 sie 2013, 20:37
Ja zawsze słyszę,kiedy ty wydoroślejesz.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

przez inny 30 sie 2013, 17:52
Ja jestem duże dziecko, zatrzymałem się na poziomie 10-11 latka i od tamtego czasu tylko odgrywam rolę człowieka w aktualnym metrykalnym wieku. O ile IQ wypada nieco powyżej przeciętnej, to z moją psychiką nawet z IQ rzędu 200 nie umiałbym odnaleźć się dobrze w tym świecie. Chociaż może gdyby nie moja fobia, to niedojrzała psychika mogłaby być jakimś atutem, bo odmieńcy są często poszukiwani, chociażby do roli "cyrkowych". Mógłbym być np. głupkiem reklamowym albo chodzić przebranym za dużego misia... A tak to i tak źle, i tak nie dobrze.
Człowiek nikt....no dobra, człowiek drewno

przez mark123 27 lis 2013, 21:12
Najbardziej dziecinnie chyba zachowuję się, gdy jestem na osobności i dostanę "ataku" głupawki.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

przez carlosbueno 27 lis 2013, 21:19
Ja jestem tak dziecinny w stylu bycia i życia, że ludzie mi dają mniej lat niż mam mimo że naprawdę staro wyglądam, pewnie myślą jakiś przedwcześnie podstarzały dzieciak jestem.
Największy Forumowy Maruda

przez mark123 27 lis 2013, 21:45
Mnie jakby ktoś zobaczył w czasie "ataku" intensywnej głupawki to, gdyby nie brał pod uwagę mojego wzrostu i wyglądu, to by chyba stwierdził, że mój wiek jest z przedziału okresu podstawówki.
Leń to nie jest osoba, której wystarczy mówić teksty typu "weź się do roboty" i się weźmie. Lenistwo jest efektem problemów ze sobą niekiedy bardzo poważnych.

przez wiejskifilozof 27 lis 2013, 22:26
Ja nigdy nie dorosnę.
Zwycięzca konkursu Srebrne Usta 2017

przez mark123 14 sty 2014, 01:02
Ja myślę, że może w tym tysiącleciu dorosnę ;)

przez mark123 03 gru 2016, 17:32
Najlepiej to otworzyć portal do Nibylandii i podzielić ją na dwie części (w Nibylandii powinno być miejsce dla każdego, kto nie chce dorastać): jedna dla energicznych, ekstrawertycznych, odważnych; druga dla cichych, mało aktywnych, ciepłokluchowatych.
8)

Sortuj wg