Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przełykanie śliny


Szymon.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dwóch miesięcy mam problem z przełykaniem śliny.

Muszę to robić co kilkadziesiąt sekund i po całym dniu przełknięcia stają się bardzo „agresywne" i głośne.

Wielokrotnie próbowałem powstrzymać się do tego, jednak ilość wytwarzanej śliny jest tak duża, że po chwili mam pełną niej jamę ustną.

Dolegliwość jest z pewnością natury psychicznej, ponieważ w czasie gdy wracam do domu (mieszkam w akademiku) problem mija.

Proszę o rady co do sposobu poradzenia sobie z tym, ponieważ jest to dla mnie bardzo dolegliwe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ślinotok pojawia się o dziwo tylko w kościele. Co chwilę muszę przełykać ślinę. Zastanawiam się też czy osoby w pobliżu mnie to słyszą. Tak czy siak nie wiem co jest przyczyną, a poza kościołem problem nie istnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ślinotok tylko na co dzień nie zwracasz uwagi na połykanie śliny, jest to proces automatyczny. Natomiast w kościele zwracasz uwagę, stąd wrażenie, że jest to ślinotok oraz wrażenie, że musisz to samemu kontrolować przełykając. Takie przełknięcie jest jak najbardziej słyszalne dla otoczenia, to jest nienaturalne przełknięcie śliny z powodu stresu. W chwilach stresu stajemy się bardziej świadomi, nasza uwaga przenosi się na organizm, ponieważ jest on zbyt spięty, w tym przypadku mięśnie gardła są zbyt spięte. Zresztą to charakterystyczny objaw nerwicy. Może w kościele Ci to dokucza, bo jest tam dookoła Ciebie dużo osób i trzeba stać na baczność? Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×